Jump to content

Recommended Posts

Posted (edited)

Bardzo ładna praca, ma kilka mankamentów ale jak na Canona uważam że jest wporzo, przez ostatnie 3 noce naświetlałem tę galaktykę ale niestety z dość dużego miasta i wątpię by wyszło mi tak dobrze jak tobie. Ta galaktyka w prawym górnym rogu...u siebie myślałem że to jakiś odblask jak na subach ją zobaczyłem.

Edited by Selmak

Posted (edited)

Wszystko bardzo ładnie, delikatnie, tylko coś nie tak z gwiazdami, już przy którejś Twojej fotce gwiazdki mają dziwny kształt, takie apo powinno dawać dużo ładniejsze mam wrażenie. 

Edited by Maetrik

Czy w czasie mojego postu od astrofoto mógłbym prosić o stacka do zabawy? Może być link na PW.

:)

Pomimo drobnostek to bardzo ładnie wyszło :)

5 godzin temu, Selmak napisał:

Bardzo ładna praca, ma kilka mankamentów ale jak na Canona uważam że jest wporzo, przez ostatnie 3 noce naświetlałem tę galaktykę ale niestety z dość dużego miasta i wątpię by wyszło mi tak dobrze jak tobie. Ta galaktyka w prawym górnym rogu...u siebie myślałem że to jakiś odblask jak na subach ją zobaczyłem.

Jeśli nie było by to dla ciebie problemem, to napisz o tych mankamentach. Będę wdzięczny. Przyjmę krytykę z godnością :) .

3 godziny temu, Maetrik napisał:

Wszystko bardzo ładnie, delikatnie, tylko coś nie tak z gwiazdami, już przy którejś Twojej fotce gwiazdki mają dziwny kształt, takie apo powinno dawać dużo ładniejsze mam wrażenie. 

Już nie mam siły się z tym użerać. To jest czwarte nowe ze sklepu sprawdzone apo (najlepsze z tych czterech).

Czy można wymagać więcej od najtańszego apo?

Cytat z wiadomości od sprzedawcy:

aaa.jpg.d9765ca7cac7f18a290caff705f9f63a.jpg

mago83 -> dzisiaj postaram się wysłać   pw

Posted (edited)
Godzinę temu, fizyk5 napisał:

Jeśli nie było by to dla ciebie problemem, to napisz o tych mankamentach. Będę wdzięczny. Przyjmę krytykę z godnością :) .

Już nie mam siły się z tym użerać. To jest czwarte nowe ze sklepu sprawdzone apo (najlepsze z tych czterech).

Czy można wymagać więcej od najtańszego apo?

Cytat z wiadomości od sprzedawcy:

aaa.jpg.d9765ca7cac7f18a290caff705f9f63a.jpg

mago83 -> dzisiaj postaram się wysłać   pw

Ja uważam że przeszkadza kolorowy szum tła, nie zachowana oś optyczna, jasne gwiazdy nie mają barwy a te słabsze owszem, no i mało materiału na ten obiekt:-) sam widzę po swoich sesjach że canonem nie jest lekko z m101.

Uważam że fotka w porządku.

Ja nie uważam że to zła optyka tylko kolimacja, sam mam podobny problem w podobnej tubie od TS

Edited by Selmak
  • Like 1

Gratuluję zdjęcia. Jak dla mnie trochę zbyt przesaturowane. Lubię intensywny kolor ale jak się przesadzi z nasyceniem to wychodzi szum.

• Like 1