Skocz do zawartości

M101 Canonem


fizyk5

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo ładna praca, ma kilka mankamentów ale jak na Canona uważam że jest wporzo, przez ostatnie 3 noce naświetlałem tę galaktykę ale niestety z dość dużego miasta i wątpię by wyszło mi tak dobrze jak tobie. Ta galaktyka w prawym górnym rogu...u siebie myślałem że to jakiś odblask jak na subach ją zobaczyłem.

Edytowane przez Selmak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Selmak napisał:

Bardzo ładna praca, ma kilka mankamentów ale jak na Canona uważam że jest wporzo, przez ostatnie 3 noce naświetlałem tę galaktykę ale niestety z dość dużego miasta i wątpię by wyszło mi tak dobrze jak tobie. Ta galaktyka w prawym górnym rogu...u siebie myślałem że to jakiś odblask jak na subach ją zobaczyłem.

Jeśli nie było by to dla ciebie problemem, to napisz o tych mankamentach. Będę wdzięczny. Przyjmę krytykę z godnością :) .

 

 

 

3 godziny temu, Maetrik napisał:

Wszystko bardzo ładnie, delikatnie, tylko coś nie tak z gwiazdami, już przy którejś Twojej fotce gwiazdki mają dziwny kształt, takie apo powinno dawać dużo ładniejsze mam wrażenie. 

Już nie mam siły się z tym użerać. To jest czwarte nowe ze sklepu sprawdzone apo (najlepsze z tych czterech).

Czy można wymagać więcej od najtańszego apo?

Cytat z wiadomości od sprzedawcy:

aaa.jpg.d9765ca7cac7f18a290caff705f9f63a.jpg

 

 

mago83 -> dzisiaj postaram się wysłać   pw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fizyk5 napisał:

Jeśli nie było by to dla ciebie problemem, to napisz o tych mankamentach. Będę wdzięczny. Przyjmę krytykę z godnością :) .

 

 

 

Już nie mam siły się z tym użerać. To jest czwarte nowe ze sklepu sprawdzone apo (najlepsze z tych czterech).

Czy można wymagać więcej od najtańszego apo?

Cytat z wiadomości od sprzedawcy:

aaa.jpg.d9765ca7cac7f18a290caff705f9f63a.jpg

 

 

mago83 -> dzisiaj postaram się wysłać   pw

Ja uważam że przeszkadza kolorowy szum tła, nie zachowana oś optyczna, jasne gwiazdy nie mają barwy a te słabsze owszem, no i mało materiału na ten obiekt:-) sam widzę po swoich sesjach że canonem nie jest lekko z m101.

Uważam że fotka w porządku.

Ja nie uważam że to zła optyka tylko kolimacja, sam mam podobny problem w podobnej tubie od TS

Edytowane przez Selmak
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.