Skocz do zawartości

Problem z DeepSkyStacker


Jakub J

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) Piszę, ponieważ mam problem z Deepskystacker...  Chodzi mi o to że na zdjęciach czy filmikach na youtube wygląd tego programu jest inny. Po lewej stronie są opcje takie jak : dodaj zdjęcia , darki, flaty itp. a ja w ogóle tego nie mam na samej lewej stronie mam już monitor stack i stop. I nie moge wybrać tak to tych zdjęć co chcę tylko jakieś inne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Cześć, podepnę się do tematu, bo z tej samej kategorii co tytuł. Próbuję zaimportować parę zdjęć (RAF jak i JPG), ale nie pokazują mi się w DSS. Czytałem poradniki na forum jak i manuale i powinno wystarczyć "Open picture files" a nie działa. Załączam film z problemem:

 

Wersja programu najnowsza 4.2.3. Próbowałem również 3 wersje wstecz.

Edytowane przez M.C
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Tayson napisał:

To Twoje pierwsze podejście i urchomienie dss? 

Spróbuj ewentualnie restore default settings. 

Widzę że są to szerokie kadry, a do nich o wiele lepszy jest Sequator. 

Tak, pierwsze podejście (restartowałem komputer po instalacji też). Zdjęcia pochodzą z Fuji XT2. Spróbowałem zaimportować screenshot z ekranu telefon 1080x1920 650kb i też nie widać ich. Spróbowałem restore default settings i dalej to samo.

 

Spróbuję Sequator, zdjęcia mam ze stałki 23mm bez śledzenia etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 21.01.2020 o 21:48, MateuszW napisał:

Spróbuj przeciągnąć pliki na DSSa. Bardzo dziwny problem.

Przeciąganie też nie działa. Spróbuję na laptopie z tymi zdjęciami, a potem z jakimiś z internetu jeżeli to nie pomoże.

 

W dniu 19.01.2020 o 19:40, Tayson napisał:

Widzę że są to szerokie kadry, a do nich o wiele lepszy jest Sequator. 

Ten program działa i jest całkiem niezły, dzięki!

Edytowane przez M.C
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Krzysztof z Bagien napisał:

Może spróbuj zainstalować DSS w innym folderze niż domyślny? Albo chociaż uruchom jako administrator? To taki strzał na ślepo, ale wygląda trochę tak, jakbyś nie miał wystarczających uprawnień.

Odpalenie jako administrator nic nie daje. Zainstalowałem na laptopie i przeinstalowałem do folderu innego niż domyślny (inny dysk, do którego nie potrzeba uprawnień).

Dodatkowo sprawdziłem czy jakieś stare zdjęcia CR2 z Canona 5D Mk2 się zaimportują i też nic.

 

Czy może ktoś wysłać mi instalator DSS, który mu działa? Pobieram z Githuba wersję dla 64 bitowego systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Krzysztof z Bagien napisał:

To nie mam innych pomysłów.

Przed chwilą ściągnąłem najnowszą wersję 64bit właśnie z GitHuba - no i u mnie działa.

To jeszcze jedna rzecz jaka przychodzi mi do głowy, też masz Windows 10?

Mógłbyś jedno zdjęcie podesłać które Ci się importuje bez problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Limax7 napisał:

Czyli problem leży po stronie importowania plików z Fuji. Przekonwertuj je do Tiff lub dng

No właśnie próbuje dowiedzieć się o co chodzi. Pobrałem Adobe RAW do DNG, CaptureOne Express i ani w TIFF, ani w DNG nie rusza.

 

Zadziałało mi tylko jak wziąłem JPG na pierwszy lepsze konwerter online do JFIF. Jak uda mi się dojść od czego to zależy to dam znać, chyba że ma ktoś jakiś pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, M.C napisał:

No właśnie próbuje dowiedzieć się o co chodzi. Pobrałem Adobe RAW do DNG, CaptureOne Express i ani w TIFF, ani w DNG nie rusza.

 

Zadziałało mi tylko jak wziąłem JPG na pierwszy lepsze konwerter online do JFIF. Jak uda mi się dojść od czego to zależy to dam znać, chyba że ma ktoś jakiś pomysł.

Być może brakuje jakiegoś składnika Microsoftu np. jakiejś paczki Microsoft.

 

Sprawdź w Update czy wyszukuje aktualizacje systemu. Możesz też najpierw przeinstalować DirectX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest temat na 3 strony o tym.

 https://groups.io/g/DeepSkyStacker/topic/unable_to_load_picture_to_dss/17015999?p=Created,,,20,1,0,0

 

"Good news. I am finally able to load photos to DSS and stacked them.  Guess what was the problem.  Somehow, on my laptop, DSS could recognise the files only if they are kept in a first level folder; it cannot recognise the files if they are kept in sub-folders."

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Adm2 napisał:

Tu jest temat na 3 strony o tym.

 https://groups.io/g/DeepSkyStacker/topic/unable_to_load_picture_to_dss/17015999?p=Created,,,20,1,0,0

 

"Good news. I am finally able to load photos to DSS and stacked them.  Guess what was the problem.  Somehow, on my laptop, DSS could recognise the files only if they are kept in a first level folder; it cannot recognise the files if they are kept in sub-folders."

Ehhh, dokładnie to okazało się być problemem. Szukałem tematów o problemach z plikami Fuji, zamiast ogólniej.

image.png.4a161893aa130ee333b49d856c0df617.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, M.C napisał:

Ehhh, dokładnie to okazało się być problemem. Szukałem tematów o problemach z plikami Fuji, zamiast ogólniej.

image.png.4a161893aa130ee333b49d856c0df617.png

Czyli przeniosłeś zdjęcia na Pulpit i wtedy zaskoczyło?

A dlaczego z dysku D: nie wczytywało zdjęć? Ma nadane jakieś uprawnienia ?

Folder i(lub) pliki były do odczytu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Limax7 napisał:

Czyli przeniosłeś zdjęcia na Pulpit i wtedy zaskoczyło?

A dlaczego z dysku D: nie wczytywało zdjęć? Ma nadane jakieś uprawnienia ?

Folder i(lub) pliki były do odczytu?

Przeniosłem folder ze zdjęciami na pulpit. Na dysku D miałem w 3 podfolderach. (D:/Zdjęcia/2020-01-14/Stack)

Edytowane przez M.C
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.