Skocz do zawartości

"Astronomiczne" ceny listów


MateuszW

Rekomendowane odpowiedzi

Może już zauważyliście, od 1 kwietnia poczta podniosła ceny listów. Chcąc obecnie wysłać komuś złączkę jesteśmy w kropce, bo kogoś tam zdrowo pogrzało. Jeśli nasz list przekracza grubość 20 cm, czyli właściwie zawsze, gdy nadajemy jakieś akcesoria, to list ten kwalifikuje się od razu do najdroższej kategorii L, gdzie cena przesyłki poleconej to 15,60 zł a z priorytetem 18,30 zł. Jak łatwo zauważyć, jest to zauważalnie więcej, niż cena paczki, czyli taka usługa jest zupełnie irracjonalna.

 

Nie mogę znaleźć archiwalnego cennika, który obowiązywał do tej pory, ale z pamięci, do tej pory za taki list płaciliśmy ok 10 zł. Jeśli ktoś ma cennik, będę wdzięczny za linka.

Pozostaje nam jeszcze list nierejestrowany za ok 7 zł, ale ja osobiście boję się w taki sposób wysyłać cokolwiek.

 

Czy istnieje obecnie jakaś usługa umożliwiająca wysyłkę małego przedmiotu za ok 10 zł? Paczkomaty od jutra podnoszą do ceny 15 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rosną koszty to nic dziwnego w sumie. Możesz próbować z przesyłką "poste restante" i odpowiednikami w firmach kurierskich, ale do 10zł to raczej nie zejdziesz, chyba że będziesz kombinować z allegro. Tam paczkomat jest za 9zł, ale podejrzewam, że trzeba spełnić jakieś warunki + serwis bierze marżę.

Niestety do przesyłek, gdzie przedmiot jest tańszy od kosztów wysyłki trzeba trochę inaczej podejść - zawsze można próbować kupić to u siebie w mieście, z wyższą marżą, tracąc czas na szukanie, dzwonienie i dojazd. Jak się to potem podliczy, to strata czasu nie jest warta tych 5zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, lkosz said:

 chyba że będziesz kombinować z allegro. Tam paczkomat jest za 9zł, ale podejrzewam, że trzeba spełnić jakieś warunki + serwis bierze marżę.

 

Tak, trzeba. Trzeba najpierw coś tam sprzedać, żeby móc skorzystać z Paczkomatów Allegro dla tej konkretnej transakcji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, astrocola said:

Paczka RUCHem

Nawet mi to przeszło przez myśł, ile kosztuje takie RUCHnięcie ?

Ale ostrożnie, z moich sklepów parę takich wysłaliśmy (nie pamiętam, czas jakiś temu no i umowę miałem na firmę) i były notoryczne z tym jajca - ginęło, Pani w kiosku nie wie co z tym zrobić itd.

Mam nadzieję, że się wyrobili (skoro pozostają na rynku)

Była jeszcze "Mini e-paczka" na PP (kupujesz opakowanie już opłacone, zdaje się do 0,5 kg)

Kosztowało 8,50 ale to też ze 2 lata temu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Agent Smith napisał:

Nawet mi to przeszło przez myśł, ile kosztuje takie RUCHnięcie ?

Ale ostrożnie, z moich sklepów parę takich wysłaliśmy (nie pamiętam, czas jakiś temu no i umowę miałem na firmę) i były notoryczne z tym jajca - ginęło, Pani w kiosku nie wie co z tym zrobić itd.

Mam nadzieję, że się wyrobili (skoro pozostają na rynku)

Była jeszcze "Mini e-paczka" na PP (kupujesz opakowanie już opłacone, zdaje się do 0,5 kg)

Kosztowało 8,50 ale to też ze 2 lata temu....

8,49 do 1kg a 9,99 do 20kg
I tam jakieś rozmiary jeszcze ale to większe o wiele niż list bo kierownicę wysyłałem przez RUCH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, MateuszW napisał:

15 zł to też niewesoła cena. 

Przerabiasz aparaty za ponad 6tysi a szkoda Ci piętnastaka na wysyłkę paczki?

Zmienili bo wielu leci z Pocztą w kulki wysyłając to co powinno być w paczce listem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienili ceny, bo krowy czekają na 500+ :flirt:. Poczta też płaci na te atrakcje. 

 

10 minut temu, Mitek napisał:

Przerabiasz aparaty za ponad 6tysi a szkoda Ci piętnastaka na wysyłkę paczki?

Zmienili bo wielu leci z Pocztą w kulki wysyłając to co powinno być w paczce listem.

No bez przesady. Co i czym wysyłam to chyba moja sprawa? Skoro ktoś udostępnia narzędzia to chyba można z nich korzystać? 

Wysyłając polecony idzie się do kolejki, później w końcu trafia się do okienka, gdzie siedzi panienka, która przykleja znaczek. Wcześniej i waży i mierzy list. To jest brama. Tu zapada decyzja, czy poczta bierze list, czy nie. A może ja się mylę :flirt:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minutes ago, Mitek said:

 

Zmienili bo wielu leci z Pocztą w kulki wysyłając to co powinno być w paczce listem.

I beg to differ. To nie była jak sądzę decydująca przyczyna, choć fakt, jest paragraf w "Ogólnych Warunkach Świadczenia" definiujący "list" jako "coś zawierające papier(y)", tyle, że jest to martwe prawo - Poczta ma i miała w dupie co przewozi i jak, byle zarobić na wadze i logistyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, kjacek napisał:

Zmienili ceny, bo krowy czekają na 500+ :flirt:. Poczta też płaci na te atrakcje. 

 

No bez przesady. Co i czym wysyłam to chyba moja sprawa? Skoro ktoś udostępnia narzędzia to chyba można z nich korzystać? 

Wysyłając polecony idzie się do kolejki, później w końcu trafia się do okienka, gdzie siedzi panienka, która przykleja znaczek. Wcześniej i waży i mierzy list. To jest brama. Tu zapada decyzja, czy poczta bierze list, czy nie. A może ja się mylę :flirt:

Mylisz się. Mi wiele razy Panie na poczcie kręciły nosem, że wysyłam jako list coś większego, ale to nie było zabronione. W związku z tym płaciłem wyższą opłatę. Warto dodać że listy większe gabarytowo zostają na poczcie, zaś listonosz do skrzynki wrzuca tylko awizo. Teraz taniej wychodzi paczka, bo widzę, że jej ceny nie uległy zmianie.

Edytowane przez peter5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Agent Smith napisał:

Nawet mi to przeszło przez myśł, ile kosztuje takie RUCHnięcie ?

Ale ostrożnie, z moich sklepów parę takich wysłaliśmy (nie pamiętam, czas jakiś temu no i umowę miałem na firmę) i były notoryczne z tym jajca - ginęło, Pani w kiosku nie wie co z tym zrobić itd.

Mam nadzieję, że się wyrobili (skoro pozostają na rynku)

Była jeszcze "Mini e-paczka" na PP (kupujesz opakowanie już opłacone, zdaje się do 0,5 kg)

Kosztowało 8,50 ale to też ze 2 lata temu....

Odradzam, może tak było tylko w moim przypadku, ale kable które zamówiłem na allegro jak dobrze pamiętam szły coś koło 2 tygodni 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczta niestety sama się zaora...w Krakowie mają zepsutą renomę, może w mniejszych miejscowościach jest lepiej.

Kiedyś wysyłałem pocztą sporo, teraz tylko z konieczności odbieram urzędowe przesyłki.

Listonosz przynosi (wrzuca do skrzynki) tylko awiza mimo tego że pod wskazanym adresem jest adresat, jak kilka razy został przyłapany na wrzucaniu awiza i rozkładał ręce i mówił że przesyłki nie ma. Reklamacje nie mają sensu bo na rynku listonoszy nie ma  i nic sobie z tego nikt nie robi.

A na poczcie w jednym działającym okienku (a jest ich kilka) siedzi pani która sprzedaje dewocjonalia, przepisy siostry Anastazji, znicze a działalność pocztowa to już tam margines, a człowiek stoi kilkadziesiąt minut by odebrać przesyłkę, która jak się okazało została o jeden dzień wcześniej awizowana (smsem) a będzie do odebrania jutro, i kolejnego dnia znów trzeba swoje odstać.

 

Uważam że do drobnych wysyłek paczkomaty są idealne, odbieram, wysyłam i zazwyczaj na czas.

Ale można nei mając podpisanych umów wysłać coś przez brokera firm kurierskich.: https://www.google.pl/search?&q=tani+kurier   ((allekurier, furgonetka itp))

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczcie Polskiej bardzo dobrze zrobiłaby konkurencja w przesyłkach listowych. Widać co się stało jak InPost wszedł na rynek paczek. Nie wyobrażam sobie dzisiaj inaczej odbierać przesyłek jak z paczkomatu. Cena owszem wynosi od 1 kwietnia 15 zł, ale czy nie ma jakiegoś abonamentu na Allegro? Gdzieś obiło mi się to o uszy, wychodziło poniżej 10 zł za paczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.04.2019 o 23:10, ax napisał:

Poczta niestety sama się zaora...w Krakowie mają zepsutą renomę, może w mniejszych miejscowościach jest lepiej.

to nie takie proste z tym zaorywaniem bo niektóre firmy mają ten przywilej że jak poproszą władze o likwidację paczkomatów inpostu to władza zlikwiduje paczkomaty inpostu. nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi? :P

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.