Skocz do zawartości

Canon 6d + Sigma 35mm art


janou

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie odnośnie narożników z mojego zdjęcia. Czy ktoś wie co to jest? Fotka została wykonana na modowanym 6d z założonym filtrem IDAS LP D2 CLip. Przesłonę przymknąłem do f3.5 więc wydaje mi się że cały kadr powinien być ostry? Ktoś ma podobny setup i potrafi wytłumaczyć co się tutaj stało? Wstawiam fotkę z centrum kadru i narożnikiem.

astropolis 2.png

astropolis1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, ax napisał:

Tak nie powinno być,

Każdy narożnik jest taki niewyostrzony?

Czy z innym obiektywem masz taki sam objaw?

Obydwa takie same. Może ten po prawej trochę w groszym stanie. Podobny objaw miałem na innym obiektywie tamron 15-30, tylko tam doszła jeszcze nieostrość spowodowana wadą obiektywu. Ponizej naroznik z tamrona

astropolis3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, janou napisał:

Obydwa takie same.

Narożniki są 4 :) Zrób zdjęcie z niebem na całym kadrze. Jeśli dół i góra będą inne to by mogło oznaczać krzywą matrycę, choć nieprawdopodobne że tak bardzo. Ale jak będą podobne, to jest niezwykle dziwne, bo wg testów ten obiektyw powinien być całkiem dobry w rogu a jest tragiczny. Jeśli to nówka to nadaje się do reklamacji moim zdaniem.

Ogólnie widać tu krzywiznę pola i komę.

Edytowane przez MateuszW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, MateuszW napisał:

Narożniki są 4 :) Zrób zdjęcie z niebem na całym kadrze. Jeśli dół i góra będą inne to by mogło oznaczać krzywą matrycę, choć nieprawdopodobne że tak bardzo. Ale jak będą podobne, to jest niezwykle dziwne, bo wg testów ten obiektyw powinien być całkiem dobry w rogu a jest tragiczny. Jeśli to nówka to nadaje się do reklamacji moim zdaniem.

Ogólnie widać tu aberrację sferyczną i komę.

Muszę się wybrać właśnie na testy. Ktoś mi napisał, ze winą jest mod w moim aparacie. Podobno niektóre obiektywy nie radzą sobie z modem. I tak, obiektyw jest na gwarancji, stąd moja panika:p jak będzie warun to pojadę na testy.

 

PS. Odnośnie krzywej matrycy. Zgrałem właśnie fotki z samyanga 135. Narożniki są o niebo lepsze, więc to chyba nie wina body.

Edytowane przez janou
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, janou napisał:

Ktoś mi napisał, ze winą jest mod w moim aparacie. Podobno niektóre obiektywy nie radzą sobie z modem.

A skąd. Jakim cudem od moda ma się pojawić krzywizna pola? Jedynie mod mógłby mieć wpływ na korekcję barw, ale z zablokowaną podczerwienią to też raczej nie ma prawa wystąpić.

Nieudana modyfikacja mogła spowodować krzywe ustawienie matrycy, ale skoro mówisz że na 135 jest ok, to raczej nie w tym problem. Ale możesz też pokazać zdjęcie z niego, mam taki obiektyw i pełną klatkę, więc będę mógł zweryfikować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, MateuszW napisał:

A skąd. Jakim cudem od moda ma się pojawić krzywizna pola? Jedynie mod mógłby mieć wpływ na korekcję barw, ale z zablokowaną podczerwienią to też raczej nie ma prawa wystąpić.

Nieudana modyfikacja mogła spowodować krzywe ustawienie matrycy, ale skoro mówisz że na 135 jest ok, to raczej nie w tym problem. Ale możesz też pokazać zdjęcie z niego, mam taki obiektyw i pełną klatkę, więc będę mógł zweryfikować.

Wstawiam wywołanego rawa ze 135. Nie wiem czy jakość będzie ok. Jak trzeba będzie to pokażę osobno narożniki. Nie zwracaj uwagi na czerwoną poświatę. Dopiero niedawno się dowiedziałem, że canon 6d mod nie radzi sobie z live view. Fotografia zrobiona była właśnie z LV

_MG_2292.jpg

Edytowane przez janou
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.