Skocz do zawartości

Kiano Slimstik 2.0 Problem przy zdalnej kontroli.


Imar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z komputerkiem Kioano slimstick 2.0 z systemem windows 10.

Zainstalowałem sobie wszystkie programy których będę używać ( komputerek będzie zamocowany na setupie a ja zamierzam sterować zdalnie przez TV )

Wszystko działa ja złoto jeśli komputerek jest podpięty do monitora przez HDMI..poprawnie wyświetlają się okienka i uruchamiają programy które wymagają większej mocy obliczeniowej grafiki (np. Stellarium)

Jeśli natomiast nie podepnę komputera pod monitor, sterowniki karty graficznej nie wykrywają żadnego monitora co normalne..niestety chyba i wtedy karta graficzna taktuje z najmniejsza mocą bo przez kontrole zdalną nie mogę uruchomić niektórych aplikacji np. stellarium….

Aplikacje się uruchamiają ale kończy się na tym że wyświetlają się puste białe okienka i nie da rady korzystać...gdy podepnę komputerek do monitora...nagle wszystko zaczyna się wyświetlać, gui każdej aplikacji uruchamia się i wszystko płynnie działa...może trzeba coś przestawić w biosie..nie wiem.

Przerabiał ktoś użytkowanie tego pc z astro...wiem że ma go @MateuszW.

Walczę z tym od południa..problem bezsensowny.

Potrzeba waszej pomocy i rad.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteś w połączeniu TV to ustaw optymalizację parametrów wyświetlania - opcja w gornym pasku z rozwijalnego menu.  Zdarzają się też takie cyrki na granicy zasięgu WiFi.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawę powinno rozwiązać dummy hdmi.

https://allegro.pl/oferta/hdmi-dummy-emulator-monitora-4k-vga-koparka-fv-pl-7270032473

Trzeba jeszcze przejść z męskiego hdmi na żeńskie. Np. taką przejściówką https://allegro.pl/oferta/adapter-hdmi-lacznik-przedluzacz-female-zenski-7853725601

Edytowane przez dugi
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, wessel napisał:

Jak jesteś w połączeniu TV to ustaw optymalizację parametrów wyświetlania - opcja w gornym pasku z rozwijalnego menu.  Zdarzają się też takie cyrki na granicy zasięgu WiFi.

To nie tu jest problem.

Połączenie jest świetne.

To problem sprzetowy graficzny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, dugi napisał:

Sprawę powinno rozwiązać dummy hdmi.

https://allegro.pl/oferta/hdmi-dummy-emulator-monitora-4k-vga-koparka-fv-pl-7270032473

Trzeba jeszcze przejść z męskiego hdmi na żeńskie. Np. taką przejściówką https://allegro.pl/oferta/adapter-hdmi-lacznik-przedluzacz-female-zenski-7853725601

To na zasadzie udawanego monitora?

To coś co powinno pomóc 

Edytowane przez Selmak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli o mnie chodzi, to miałem coś podobnego, ale nie skojarzyłem że problem wynika z braku monitora. Teraz wszystko nabiera sensu. Mi udało się uzyskać w miarę sensowne działanie z wykorzystaniem UltraVNC, w którym zmieniłem pewne ustawienia (teraz nie mogę sobie przypomnieć które :( ). Działa to nieźle, ale wciąż nie tak dobrze, jak powinno.

Tak, ten dummy hdmi powinien rozwiązać sprawę. Ja natomiast starałem się znaleźć dziś jakieś programowe rozwiązanie problemu, czyli wirtualny, softwareowy monitor. Znalazłem to: https://zoneos.com/zonescreen/. Wydaje się, że powinno rozwiązać problem, niestety nie chce działać na slimsticku. Być może to wina wersji systemu (soft teoretycznie jest do win7).

Dziwne jest też to, że czasami system działa ok mimo braku monitora. Jest to mniej więcej losowe.

 

A, i przede wszystkim u mnie, nawet jak działa to wolno bez monitora to zasadniczo działa tj zawartość okien wyświetla się, choć są lagi.

Edytowane przez MateuszW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się załatwić dzisiaj adapter hdmi i przetestowałem - działa chyba idealnie :) W nocy test polowy.

Niemniej, gdyby ktoś wiedział, jak zrobić taki wirtualny monitor czysto programowo, to będę wdzięczny - te szpeje hdmi są dość duże jak na rozmiar mikroPC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MhM, jak sprawdzić, czy ma się ten problem ? Ja zaczynam korzystać z mini PC bez monitora przez TV, i szczerze powiedziawszy nie narzekam na tempo działania ale może dlatego, że specyfikacja jest całkiem spoko, a po podłączeniu działałoby 2x lepiej? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, M.M.M. napisał:

MhM, jak sprawdzić, czy ma się ten problem ? Ja zaczynam korzystać z mini PC bez monitora przez TV, i szczerze powiedziawszy nie narzekam na tempo działania ale może dlatego, że specyfikacja jest całkiem spoko, a po podłączeniu działałoby 2x lepiej? 

 

Sądzę że to przypadłość tego komputerka bo ja pierwszy raz takie coś widzę. Raczej nie masz tego samego problemu skoro wszystko sprawnie działa.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trwa test polowy - jest super. Moje wcześniejsze poprawki przy VNC to był jakiś żart - teraz jest zupełnie inna jakość. Wszystko śmiga aż miło. Nawet prędkość kopiowania plików po sieci się zwiększyła znacząco (jest już rzędu prędkości sieci).

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób format i postaw nowy system..jeśli masz powyżej pół roku od postawienia systemu to każdy ma prawo mulić.

Pamiętaj że wiele aspektów akwizycji nie zależy od ilości mocy obliczeniowej komputera,(np Wessel ma dość leciwego siemensa z czasów windowsa visty) każdy szczegół się liczy (np jak masz 0,5 V za niskie napięcie na usb hubie to ci będzie sprzęt odłączało czy zacinało)

Ostatnio miałem poluzowany wtyk do pinu od termometru w focuserze i mi soft wywalał błędy 6 razy do nocy ;-)

Jeden kabelek z czterech w konwerterze rs232 był o dwa druciki cieńszy od reszty i mi montaż po flipie wariował i kierował teleskop w podłogę..

Bądź tu mądry..wszystkiego trzeba dopilnować i nerwów zjeść nie miara.

 

Edytowane przez Selmak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W budce mam FreePC od dwóch, bodajże lat. Nigdy nie formatowany, system cały czas ten sam (win 10 home) + aktualizacje. Codziennie automatyczny restart o 9 i 16. Działa i nie muli. NIedługo pewnie trzeba będzie wymienić kartę SD, ale to normalne.

Działa na nim MaximDL, SGPro i PHD.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kubaman napisał:

Nie jestem w stanie uwierzyć, że taki komputerek może sprawnie działać. Mam lapka i5 z 8gb RAM i resetuję go trzy razy na sesję, bo muli. CdC jest najgorsza. Nie macie problemów wydajnosciowych?

Ewidentnie coś u Ciebie nie działa jak powinno. Parametry Twojego kompa powinny pozwolić na bezstresową pracę przy kilkukrotnym zapasie mocy obliczeniowej. Czytam Twoje wątki, ale nie potrafię ustalić, co jest przyczyną. Jak Selmak napisał, czasami powody leżą w bardzo dziwnych i trudnych do znalezienia miejscach (choć aż takich jaj jak on to nie miałem :) ).

Wydajność Sticka jest w zupełności wystarczająca, system chodzi bardzo płynnie. Maxim podczas pracy zużywa jakieś 10%, TeamViever kolejne kilka %. 2GB Ram zajęte w jakiś 70%, czyli wydajność sprzętu jest z zapasem.

3 godziny temu, Selmak napisał:

jeśli masz powyżej pół roku od postawienia systemu to każdy ma prawo mulić.

Ta maksyma przeminęła wraz z erą XP. Późniejsze systemy bardzo dobrze sobie radzą z wieloletnią pracą bez formata. Systemy zwalniają z powodu instalacji dużej ilości programów, usuwania i generalnie mieszania w systemie. Jeśli na komputerze używamy w kółko kilku programów, jak w astro, to raczej nie ma prawa taki komp z czasem zaczynać mulić. Ja do głównego setupu mam większy mini-pc z WinXP i od dobrych 6-7 lat działa tak samo bez reinstalki.

2 godziny temu, Zywis napisał:

NIedługo pewnie trzeba będzie wymienić kartę SD, ale to normalne.

Kartę? To nie jest przecież RaspberryPi z systemem na karcie i milionami losowych zapisów, które ją wykańczają. Zapisując tam tylko klatki zużywasz kartę tak samo jak powiedzmy w aparacie. Wydaje mi się, że trudno tak zajechać kartę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.