Skocz do zawartości

Tajemniczy Arp 244 z RODOS


Pav1007

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Winter napisał:

Czy przy tym kadrze miałeś problemy z gwiazdkami znane z ASi1600 ?

Jeśli chodzi Ci o ten pattern dyfrakcyjny dookoła jasnych gwiazd to nie - nie miałem i nigdy nie spotkałem na swoich zdjęciach. Z tego co wiem, to ta przypadłość dotyczyła starych wersji ASI1600. (To zdjęcie jest wykonane wersją PRO)

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to celowaliśmy ostatnio w ten sam obiekt. Tylko u mnie  ślizgał się tuż nad drzewami i lampami ulicznymi (dużo bym dał żeby to była stodoła:-). Ja zebrałem zaledwie 1,5h 
(klatki po 90s) i za cholerę nie dało się z tego czułek wyciągnąć. Nawet na negatywie nic nie da się dopatrzeć, także w moim przypadku 1:0 dla Arp 244 a u ciebie czułki widoczne jak na dłoni. Na tyle jednak mnie ten obiekt urzekł, że na pewno do niego wrócę w przyszłości.    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Szymoff napisał:

Ja zebrałem zaledwie 1,5h 
(klatki po 90s)

Mam też ledwo ponad półtorej godziny, ale w 2x dłuższych klatkach. Normalnie jest tam bardzo dobre niebo, ale gdy zbierałem materiał było... takie sobie

 

3 godziny temu, Szymoff napisał:

Na tyle jednak mnie ten obiekt urzekł, że na pewno do niego wrócę w przyszłości.

Ja uwielbiam ten obiekt! :-) Bardzo bym chciał mieć go w pełnej palecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, .zombi. napisał:

Potężnie zjechałeś z rozdzielczością

Tak masz rację, niestety ale przy większej rozdziałce wszystko niszczy szum :-( przy tej zdjęcie jest do obejrzenia.

 

24 minuty temu, .zombi. napisał:

tak zostanie czy będziesz dopalał ?

Będę dopalał jak tylko będę miał możliwość. Chciałbym zrobić pełną paletę HaLRGB na to zdjęcie (wiem, marzenie ściętej głowy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że będzie gorzej. Jak pamiętasz tuż obok paliłem M 104 i musiałem selekcjonować ręcznie klatki, bo niby ostre i bez puchatych gwiazdek ale jakieś takie nie do końca... Obiekt śliczności :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyglądam się obiektowi w Stellarium i rzeczywiście jest nisko. Nie spodziewałem się, że ma takie rozmiary... To chyba ciekawy obiekt dla Newtona 10". Zobaczymy na zlocie czy uda się go wyhaczyć !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tayson napisał:

Wez trochę napraw tlo. Da radę je ogarnąć, tak żeby nie bolały oczy. 

Powiesz więcej od czego bolą Cię oczy Tomek? :-)

 

Jeśli od szumu, to wolę szum niż kisiel, a każdy dodatkowy ruch odszumiania właśnie taki powoduje.

Mogę jeszcze tło przyciemnić, ale nie lubię mocno czarnego tła. Pozostaje mi dozbierać materiału, żeby pozbyć się szumu - a na to niestety możliwości nie mam na razie.

 

Reasumując, dodaj położenie obiektu do ilości materiału i na wyniku dostaniesz coś co napisałem: traktuj to zdjęcie w charakterze ciekawostki a nie pracy na APOD :-)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.