Skocz do zawartości

Kodowanie znaków na AP


MateuszW

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem dzisiaj bardzo dziwny problem z wykonaniem przelewu na konto wysłane mi w PW. Strona banku twierdziła, że w numerze konta jest "niedozwolony znak". To samo wersja mobilna strony na telefonie. Koniec końców musiałem przepisać cały numer na telefonie i wtedy zadziałało. Podobny problem miałem już wcześniej dwukrotnie. Generalnie poza tymi trzema przypadkami nie miałem problemów w kilkudziesięciu innych przelewach. Mój bank to Pekao. Banki osób, do których miałem robić przelew były różne.

Myślicie, że to wina kodowania znaków na AP, czy jakiś błąd po stronie interfejsu banku? W internecie nie znajduję nic na temat takich problemów.

Edytowane przez MateuszW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego typu historie rozwiązuje wklejenie skopiowanego nr do notatnika i ponowne jego skopiowanie. Gorzej jeżeli robiłeś to w telefonie.

Edytowane przez seg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Fredrixxon napisał:

Z własnego doświadczenia zgadzam sie z szuu. Na 90% przypadkowo załapana spacja.

Otóż normalnie strona banku radzi sobie ze spacjami bez problemu, a do tego próbowałem również po ręcznym usunięciu spacji i też nie działo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem już chyba o co chodzi. Otóż na końcu skopiowanego numeru konta następuje ciąg pięciu powtórzeń sekwencji hex EF BB BF, czyli kodu https://pl.wikipedia.org/wiki/BOM_(informatyka)

Edytor banku sobie z tym nie radzi. Interpretuje to jako dwa niewidoczne znaki (trzeba dwukrotnie dać backspace żeby to usunąć). Pytanie tylko skąd ta sekwencja się bierze, bo nie powinna ona wystąpić na końcu i to powtórzona wielokrotnie. Czy mogła się pojawić przy kopiowaniu tekstu przez kolegę, który wysłał mi PW, czy może forum to dokleiło? Albo moja przeglądarka w chwili kopiowania?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.04.2019 o 00:39, MateuszW napisał:

Czy mogła się pojawić przy kopiowaniu tekstu przez kolegę, który wysłał mi PW, czy może forum to dokleiło? Albo moja przeglądarka w chwili kopiowania?

Hmm, poproś kolegę, żeby przesłał Ci ten numer rachunku mailem, zapisany w txt tak samo, jak przesyłał na PW. Wtedy będziesz wiedział, co przesłał Ci kolega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.