Skocz do zawartości

Twoja miejscówka


Gość wessel

Rekomendowane odpowiedzi

Bywają różne miejsca - lepsze gorsze i całkiem

do d....py.

Moja warszawska nie mieści się w żadnej klasyfikacji. Wnikliwy obserwator dopatrzy się teleskopu , który akurat fotografował M 51 w LRGB. Dodam - ostatnio odbyłem obowiązkowe badanie lekarskie i nie stwierdzono nieprawidłowości :)

 

 

F85AE06B-F339-4A15-AD24-500341FE0C8C.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też hardkorowo:) ale parawanu żeby Ci lampa nie waliła na zestaw nie musiałeś stawiać. Dodatkowym wyposażeniem są dwa worki piasku po 20 kg jako stabilizatory dla parawanu w razie  wiatru. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak różowo nie jest. Cel miałem na północy, który mam zakryty z ogródka. A jak obserwuję stamtąd, to rozkładam leżak, na który zakładam parasol opierający się jednocześnie o płot. Jeśli prośba do administratora nie podziała (lampa była wyłączona przez dłuższy czas, coś naprawili?), rozważę zakup szerokiej miski i ciemnego materiału na kształt półokrągłego klosza, który zakładałbym na lampę :) Tylko jeszcze potrzebuję kije dwumetrowe, abym mógł tam sięgnąć.

 

Mam nadzieję, że takie dzikie rozstawianie wkrótce się skończy (stawianie za płotem powoduje, że do czwartej zaglądam co chwila przez okno). Na szczęście po 23:00 przechodzi w pobliżu średnio jedna osoba co godzinę. Powoli zbieram na akumulator, aby móc rozstawić się w nieco lepszej lokalizacji. No ale czego nie zrobię dla nowych egzoplanet :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, to ja mam luksus, bo przynajmniej dom zasłania lampy i nie widać sprzętu z ulicy. Mogę setup odpalić i się zdrzemnąć. U Ciebie Maćku, (obym nie wykrakał) jakiś pijaczyna przechodzący ulicą może peta, albo puszkę po piwie wrzucić do odrośnika. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ale nie chodzi o kable, tylko bezpieczeństwo setupu. Miałem kiedyś sytuację, że rozstawiłem sprzęt tuż przy płocie od ulicy, żeby złapać jakąś kometę i dwóch pijaczków koniecznie chciało sforsować bramę żeby popatrzeć na Księżyc przez taką dużą "lupę" -Newtona 200 mm.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, wessel napisał:

Bywają różne miejsca - lepsze gorsze i całkiem

do d....py.

Moja warszawska nie mieści się w żadnej klasyfikacji. Wnikliwy obserwator dopatrzy się teleskopu , który akurat fotografował M 51 w LRGB. Dodam - ostatnio odbyłem obowiązkowe badanie lekarskie i nie stwierdzono nieprawidłowości :)

 

 

F85AE06B-F339-4A15-AD24-500341FE0C8C.jpeg

Dlaczego nie focisz z za winkla (miejsce z którego zrobiłeś to zdjęcie) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie wykonane 2017.07.18,  23.00

Setup się trochę zmienił i nocne niebo troszkę pojaśniało (lamp coraz więcej).

stan.jpg.70f6b913a1e30eb415430d0f3c12bbcc.jpg

Każdy wyjazd 12-16km poza 50tyś. miasto oznacza:

tachanie na 3 lub 4 razy setupu z bloku do samochodu i na drugi dzień w drugą stronę.

Tuptanie obok samochodu 3,4 lub 5h. 

Kładę się spać o 2,3-4 nad ranem. Pobudka o 6 rano i do pracy.

Gdybym focił niemodyfikowanym Canonem z oświetlonego miasta , to nie miałbym prawie nic ciekawego do pokazania.

Mam nadzieję, że gdy zmienię niemod. Canona na chłodzoną kamerkę, to pokarzę trochę lepsze zdjęcia.

jeszcze aktualne:    https://www.astromaniak.pl/viewtopic.php?f=32&t=53148

Każdy orze jak może :),   pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, fizyk5 napisał:

Dlaczego nie focisz z za winkla (miejsce z którego zrobiłeś to zdjęcie) ?

Daszek nad wejściem :)  i druga latarnia 20 metrów w prawo :) Czasami jak testuję travellerka to stawiam tu gdzie stoję, ale wtedy mam tylko wschodni kawałek nieba tak to 60 stopni nad horyzontem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wschodni balkon z przepięknym LP, chociaż na szczęście mam w miarę "ciemne" osiedle, mimo że w centrum Gdańska. Jak tylko czas pozwala uciekam do babci pod wiejskie niebo, w innych przypadkach zostaje tuptanie wokół samochodu gdzieś w dziczy ;)

IMG_20190407_044104.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.