Skocz do zawartości

2 lata przygotowań dla 2,5 minut - wesprzyj naszą wyprawę!


MateuszW

Rekomendowane odpowiedzi

Tak tytułem ciekawostki chciałem się pochwalić, że na sąsiednim forum za obronę bohaterów wyjazdu do Chile przed ewidentnym hejtem zostałem zbanowany. W moich wpisach nie było nic co by naruszało regulamin, po prostu rzeczowe argumenty bez grama emocji. Wątek jeszcze tam wisi i moje wypowiedzi jeszcze można przeczytać (ciekawe jak długo? ). Ot taki przykład co się tam dzieje. Taka mała, gwiezdna dyktaturka. 

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, anatol napisał:

Tak tytułem ciekawostki chciałem się pochwalić, że na sąsiednim forum za obronę bohaterów wyjazdu do Chile przed ewidentnym hejtem zostałem zbanowany. W moich wpisach nie było nic co by naruszało regulamin, po prostu rzeczowe argumenty bez grama emocji. Wątek jeszcze tam wisi i moje wypowiedzi jeszcze można przeczytać (ciekawe jak długo? ). Ot taki przykład co się tam dzieje. Taka mała, gwiezdna dyktaturka. 

Bardzo mi przykro z tego powodu :( Ja nie umiem zrozumieć niektórych działań nowego admina. Myślałem że faza problemów (kwestie logo itp) minęła i będzie tam już ok, ale niestety. Staram się na to nie patrzeć i robić swoje, no ale w Twoim wypadku już niewiele można zrobić. Może skontaktuj się z Bogdanem? On jest raczej głosem rozsądku na AM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze ? ... zbiórka zbiórką ... rozumiem to ...  ale ...  no ja też bym z chęcią poleciał sobie na taki wypad bo .. całkowitego zaćmienia Słońca nie widziałem jak do tej pory nigdy 

i co ? ... ktoś mnie wesprze ? :D  nawet jeśli .. to moje ego nie pozwoli na takie coś ..... dlaczego ? osobiście uważam że nie będzie dla nikogo pożytku z takiej inicjatywy, jak ktoś mi da kasę na wyjazd i na sprzęt .. nie będę robić pomiarów (a nawet jeśli zrobię to nikomu one się nie przydadzą bo inni dysponują lepszym sprzętem) więc jaki sens jest

sponsoring urządzeń? ... to jest tylko wyprawa "marzeń" a nie coś czym będzie można "zabłysnąć" w sieci poza filmikiem których jest masa masa maaaaasa ...  choćby zrobienie z tego HDR-a , wiem ... własne to co innego :) 

 

 

 

 

@Aurora oczywiście nie życzę CI źle mam nadzieję że wyprawa się uda - sam bym chciał jechać ale jak mówisz koszta .... bo jak ktoś wspomniał wiemy jak jest z nami Polakami ale ... ja nie hejtuje takich inicjatyw ale sam wiesz .... raz na zaćmieniu byłeś masz fajny materiał na YT z tego i tyle ... dziwi mnie taka postawa AM (adminów,modów) ale podpowiem CI że gdybyś napisał w zbiórce że po wyprawie np zlicytujecie sprzęt i przekażesz środki na cele charytatywne to każdy by się tam dołożył i nikt by nie marudził ale wydaje mi się że podpadłeś tym ... jak to zjechali Cię na AM "wypożyczaniem" .... przemyśl może warto spróbować tą ścieżką bo na co się później bolcować z tym sprzętem i wysłuchiwać "a bo miałeś pożyczać to tera ja kce!"  :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, MateuszW napisał:

Bardzo mi przykro z tego powodu :( Ja nie umiem zrozumieć niektórych działań nowego admina. Myślałem że faza problemów (kwestie logo itp) minęła i będzie tam już ok, ale niestety. Staram się na to nie patrzeć i robić swoje, no ale w Twoim wypadku już niewiele można zrobić. Może skontaktuj się z Bogdanem? On jest raczej głosem rozsądku na AM.

Nie wiem czy mi jeszcze zależy. Mówiąc szczerze jestem bardzo zaskoczony. Jestem przyzwyczajony do rzeczowej polemiki, rozmowy, a tam po prostu się wyłącza mikrofon. I tyle. Kiedyś tego nie było, choć bywały zażarte dyskusje. 

Ogólnie forum jakby wygasa, kiedyś tętniło życiem, teraz czasami prawie cały dzień nic się nie dzieje. Szkoda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, anatol napisał:

Ogólnie forum jakby wygasa, kiedyś tętniło życiem, teraz czasami prawie cały dzień nic się nie dzieje. Szkoda. 

Sklep padł .. forum pada ... cóż .. żyć trzeba dalej ...  szkoda na prawdę całej tej pracy Janusza ... pewnie się teraz przewraca ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, anatol napisał:

Tak tytułem ciekawostki chciałem się pochwalić, że na sąsiednim forum za obronę bohaterów wyjazdu do Chile przed ewidentnym hejtem zostałem zbanowany. W moich wpisach nie było nic co by naruszało regulamin, po prostu rzeczowe argumenty bez grama emocji. Wątek jeszcze tam wisi i moje wypowiedzi jeszcze można przeczytać (ciekawe jak długo? ). Ot taki przykład co się tam dzieje. Taka mała, gwiezdna dyktaturka. 

Witaj.

Dlaczego sądzisz że zostałeś zbanowany? Widzę Twoje posty z 08-05.

 

Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, anatol napisał:

Nie wiem czy mi jeszcze zależy. Mówiąc szczerze jestem bardzo zaskoczony. Jestem przyzwyczajony do rzeczowej polemiki, rozmowy, a tam po prostu się wyłącza mikrofon. I tyle. Kiedyś tego nie było, choć bywały zażarte dyskusje. 

Ogólnie forum jakby wygasa, kiedyś tętniło życiem, teraz czasami prawie cały dzień nic się nie dzieje. Szkoda. 

Potwierdzam, na AM jest smutno i straszno :( Anatol, widziałam Twoje posty, były rzeczowe, merytoryczne i oddające szacunek innym użytkownikom. Próbowałam przy innym temacie wytłumaczyć adminom, że nie podoba mi się sposób w jaki zwracają się do użytkowników. W odpowiedzi prawie mnie zjedli. Wielka szkoda!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, komprez napisał:

Szczerze ? ... zbiórka zbiórką ... rozumiem to ...  ale ...  no ja też bym z chęcią poleciał sobie na taki wypad bo .. całkowitego zaćmienia Słońca nie widziałem jak do tej pory nigdy 

i co ? ... ktoś mnie wesprze ? :D  nawet jeśli .. to moje ego nie pozwoli na takie coś ..... dlaczego ? osobiście uważam że nie będzie dla nikogo pożytku z takiej inicjatywy, jak ktoś mi da kasę na wyjazd i na sprzęt .. nie będę robić pomiarów (a nawet jeśli zrobię to nikomu one się nie przydadzą bo inni dysponują lepszym sprzętem) więc jaki sens jest

sponsoring urządzeń? ... to jest tylko wyprawa "marzeń" a nie coś czym będzie można "zabłysnąć" w sieci poza filmikiem których jest masa masa maaaaasa ...  choćby zrobienie z tego HDR-a , wiem ... własne to co innego :) 

 

 

 

 

@Aurora oczywiście nie życzę CI źle mam nadzieję że wyprawa się uda - sam bym chciał jechać ale jak mówisz koszta .... bo jak ktoś wspomniał wiemy jak jest z nami Polakami ale ... ja nie hejtuje takich inicjatyw ale sam wiesz .... raz na zaćmieniu byłeś masz fajny materiał na YT z tego i tyle ... dziwi mnie taka postawa AM (adminów,modów) ale podpowiem CI że gdybyś napisał w zbiórce że po wyprawie np zlicytujecie sprzęt i przekażesz środki na cele charytatywne to każdy by się tam dołożył i nikt by nie marudził ale wydaje mi się że podpadłeś tym ... jak to zjechali Cię na AM "wypożyczaniem" .... przemyśl może warto spróbować tą ścieżką bo na co się później bolcować z tym sprzętem i wysłuchiwać "a bo miałeś pożyczać to tera ja kce!"  :) 

 

Cześć Filmik fajny ale zwróć uwagę że wstawione są jedynie zdjęcia HDR, film nie jest w tej technologii zrealizowany. Zdjęcia HDR to nie jakaś filozofia. Film natomiast w chwili gdy wpadłem na ten pomysł ponad rok temu, był czymś kompletnie nowatorskim. Nie natrafiłem wtedy na taki filmik w sieci. Rzeczywisty film HDR ktoś już tam wcześniej w tym wątku czy równoległym o zbiórkach zamieścił. Niestety okazuje się teraz że nie byłem jedyny który na taki pomysł wpadł, ale są już w mojej głowie kolejne pomysły na zastosowanie tego samego sprzętu. To nie jest tak że ubzduraliśmy sobie najdroższy sprzęt bo taki mamy kaprys. Wybraliśmy taki sprzęt a nie inny z powodów ich właściwości. Patrząc logicznie, jeśli chce się realizować coś nowatorskiego to wypadało by mieć już sprzęt na lata który w krótkim czasie nie przejdzie do lamusa wyparty przez kolejne modele. To sprawiło by przecież że sprzęt za chwile wymagał by i tak zmiany na lepszy więc to raczej mija się z celem, choć nie ukrywam, że jeśli nie zbierzemy odpowiedniej kwoty to zmuszeni będziemy do kupienia niższej klasy sprzętu. Tylko wtedy to wpłynie na efekt końcowy który miał być wow! Cel nie jest łatwy w realizacji i nikt nie powiedział że taki ma być, ale od ponad roku kompletujemy sprzęt strikte pod realizację tego projektu i najnormalniej w świecie nie możemy zaprzestać naszych starań w dążeniu do tego celu. Zwłaszcza że tak nie wiele nam brakuje by ten cel osiągnąć. Pomysł ze zlicytowaniem sprzętu mi się podoba i popieram go tylko zamysł nasz jest taki że ma on posłużyć na kolejnych wyprawach do innych projektów do jakich będziemy chcieli zaangażować więcej osób. Możesz przyłączyć się do nas podczas kolejnej wyprawy i na pewno będziesz miał okazję skorzystać z tego sprzętu. Ba przed wyprawą nawet wskazane by było abyś się z nim oswoił ! W kwestii moich wypraw tak w kilku słowach: Ja nie podróżuję na zasadzie biuro podróży, hotele z basenem, itp (choć czasami się trafi taki hotel w cenie niższej niż hostel, ale na ogół bardzo rzadko. Jeśli podróżuję sam to nawet nie wynajmuję samochodu i podróżuję na stopa, lub autobusami dla tubylców. Są tanie i mało wygodne, ale jadą do celu. Przygoda za to jest wspaniała, śpiewać z ludźmi którzy nim jadą... bezcenne ;) . Jeśli jadę w kilka osób to wówczas samochód z wypożyczalni (ciasny i najtańszy) jest luksusem na który mogę sobie pozwolić. Czemu? Bo jest za razem mym domem na kilka dni, a więc śpię w namiocie, w aucie lub pod chmurką. Nie stołuję się w restauracjach a w knajpach dla lokalasów którzy wiedzą gdzie tanio i świeżo, lub po prostu w dyskontach. Bilety lotnicze kupuję gdy trafia się promocja ale często jest to coś za coś. Wielogodzinne przesiadki ze spaniem na lotnisku lub czasem przed lotniskiem bo różnie bywało. Mało kto zdecydował by się na takie opcje na jakie ja się godzę. Ale mało kto z rasowych podróżników jest osobą majętną. Zabierając dużą grupę do Chile musiałem zorganizować wszystkim noclegi i transport, ale i tak robimy to najtańszym kosztem przez co wyprawa wyniesie nas stosunkowo nie wiele. W porównaniu z biurami podróży to około 1/3 ceny a w dodatku będziemy tam znacznie dłużej i zamierzamy obserwować częściowe zaćmienie Księżyca i zakrycie Saturna !!!!!

10358961_761744463873411_7408950043987420562_o.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, anatol napisał:

Nie wiem czy mi jeszcze zależy. Mówiąc szczerze jestem bardzo zaskoczony. Jestem przyzwyczajony do rzeczowej polemiki, rozmowy, a tam po prostu się wyłącza mikrofon. I tyle. Kiedyś tego nie było, choć bywały zażarte dyskusje. 

Ogólnie forum jakby wygasa, kiedyś tętniło życiem, teraz czasami prawie cały dzień nic się nie dzieje. Szkoda. 

Mnie również przykro z tego powodu bo nie dość że nas wsparłeś finansowo to jeszcze podtrzymywałeś na duchu. 

Niestety to co się dzieje teraz na tamtym forum woła o pomstę do nieba. 

To jak mnie tam potraktowano to najsmutniejsza rzecz jaka mogła mi się przytrafić, zaraz po utracie przyjaciela wraz z którym AM przestał być tym czym był.

Nie chcę tego więcej komentować, ale na pewno nie będę tam już zaglądał. Nawet nie wnikam co tam się teraz o mnie wypisuje, wolę nie wiedzieć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak macie szansę zrobić zaplanowane filmy w tej technice. Tylko poza wrzuceniem tego na kanał, ja bym się zajął promocją na szeroką skalę. 

Duże i znane serwisy, które skupiają wiele ciekawych treści z różnych dziedzin (Wykop, Reddit, Bored Panda) mogłyby w tym pomóc i wieść rozeszłaby się pocztą pantoflową. 

Tego nie powinny oglądać wyłącznie osoby zainteresowane astro, ale wszyscy, dla których to będzie wow. Odezwijcie się do Nikona.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze chciał bym oficjalnie podziękować wszystkim osobom które do mnie dzwoniły, pisały na FB i w wiadomościach na forach, za wszelkie dobre słowa jakie do nas kierowaliście, a także tym co nas wspierają mentalnie czy finansowo. Po prostu wszystkim którzy w nas wierzą i w powodzenie naszej misji. Dzięki Wam się nie poddamy i będziemy z większym zapałem realizować ten i kolejne projekty !

Dziękujemy też za wskazówki i podpowiedzi co do dalszych działań. 

Bierzemy je sobie do serca i ruszamy ostro, bo czasu coraz mniej!!!

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, count.neverest napisał:

I tak macie szansę zrobić zaplanowane filmy w tej technice. Tylko poza wrzuceniem tego na kanał, ja bym się zajął promocją na szeroką skalę. 

Duże i znane serwisy, które skupiają wiele ciekawych treści z różnych dziedzin (Wykop, Reddit, Bored Panda) mogłyby w tym pomóc i wieść rozeszłaby się pocztą pantoflową. 

Tego nie powinny oglądać wyłącznie osoby zainteresowane astro, ale wszyscy, dla których to będzie wow. Odezwijcie się do Nikona.

Co do Nikona to były rozmowy przed ogłoszeniem zbiórki gdy okazało się że nie uda nam się wyskrobać kasy na aparat.

Niestety na taki długi okres czasu nie byli nam w stanie wypożyczyć aparatu/aparatów. Bo nie ukrywajmy, że gdybyśmy mieli łącznie trzy identyczne rejestratory, to efekt był by znacznie lepszy! Ale ostatecznie dwie sztuki też załatwiają sprawę samego efektu HDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a właściwie jaka jest różnica między zdjęciami a filmem w takim przypadku? korona słoneczna i tak nie ucieknie. czy nie jest to ambitna próba filmowania jak schnie farba, mimo że tak samo schnie na pojedynczym zdjęciu? :flirt:

chyba że bardziej chodzi o moment zakrywania/odkrywania, który jest dynamiczny, choć tu z kolei HDR i tak niewiele daje bo dynamika jest za duża :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polski. Ale to w sumie jest myśl, z tym że obawiam się że oni mogą nie mieć w tym interesu by wspierać obcokrajowców, pewnie prędzej wesprą swoich miłośników astronomii których tam nie brak ;)

Zawsze możemy spróbować i spróbujemy !

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, szuu napisał:

a właściwie jaka jest różnica między zdjęciami a filmem w takim przypadku? korona słoneczna i tak nie ucieknie. czy nie jest to ambitna próba filmowania jak schnie farba, mimo że tak samo schnie na pojedynczym zdjęciu? :flirt:

chyba że bardziej chodzi o moment zakrywania/odkrywania, który jest dynamiczny, choć tu z kolei HDR i tak niewiele daje bo dynamika jest za duża :(

Chodzi o całość zjawiska, począwszy od wspomnianej dynamiki zjawiska w chwili rozpoczęcia fazy całkowitej poprzez te 2 i pół minuty aż do końca fazy max. Podczas zaćmienia całkowitego patrząc na koronę, ruch powietrza w atmosferze sprawia wrażenie, jakby korona była lekko ruchoma. Poza tym gdybyśmy 2 lata temu w USA zastosowali tę technikę to efekt przelatującego przez zaćmioną tarczę słoneczną był by niesamowity. I tak jest to coś nadzwyczajnego i chyba oprócz nas nikomu w tej fazie zaćmienia nie udało się uchwycić samolotu? Ale w technice HDR to było by coś wspaniałego.  Kto wie co stanie się podczas tego zaćmienia? Na pewno tę technologię zastosujemy podczas kolejnych zaćmień i raczej z czasem wyprze ona tradycyjną metodę filmowania zaćmień. 

Do kolejnego zaćmienia myślę że uda nam się odłożyć pieniądze na trzeciego Nikona d7500 i nie będziemy musieli nikogo prosić o użyczenia, a na pewno nie zamierzam ogłaszać już żadnych zbiórek, bo nie jest to warte zdrowia i nerwów straconych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, lolak89 napisał:

Co mi z HDR kiedy nie mam sprzętu potrafiącego go wyświetlić :) 

Masz :) W tej technice chodzi o to, żeby zmieścić dużą dynamikę obrazu w 8 bitach, które wyświetli standardowy monitor. Czyli niejako ją spłaszczyć, ale w taki sposób, żeby wydawała się nadal "dynamiczna".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest wyłącznie po naszej stronie by taki film zrealizować, natomiast do odtwarzania nie potrzeba nic poza zwykłym monitorem. 

Oczywiście odtwarzając go na kinowym ekranie efekt będzie jeszcze lepszy. Za pewne podczas jakiegoś pokazu które będziemy chcieli zorganizować, będziesz miał okazję zobaczyć go w pełnej krasie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Izonix napisał:

Witaj.

Dlaczego sądzisz że zostałeś zbanowany? Widzę Twoje posty z 08-05.

 

Jurek

Dzisiaj jestem już "odbanowany". Wczoraj mogłem tylko przesyłać PW, ale nie mogłem komentować niczego. Pojawiał się czerwony napisał, że mam bana. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.