Skocz do zawartości

2 lata przygotowań dla 2,5 minut - wesprzyj naszą wyprawę!


MateuszW

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, lolak89 napisał:

Skoro tak mówicie :) mi HDR kojarzyło się z Telewizorami Curved z 4k, widzę, że byłem daleki od prawdy. 

Bo niestety tym określeniem nazywa się zupełnie różne rzeczy i to może być mylące. HDR, o którym mówisz, to ekran o zwiększonej dynamice i większej ilości wyświetlanych bitów. Natomiast HDR "fotograficzny", na którym bazujemy, to złożenie kilku zdjęć, o różnych czasach, w jedno tak, aby zmieścić całą dynamikę na standardowym ekranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, poniekąd tak jest, że co nam z telewizorów HD jeśli dana stacja nie nadaje w tej jakości swoich programów, lub odwrotnie co nam z kamer 4K jeśli mamy starej generacji telewizor HD ready ;)

Efekt który chcemy przedstawić (dynamika zjawiska) będzie wyraźnie widoczny już na zwykłym laptopie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, komprez napisał:

a nie coś czym będzie można "zabłysnąć" w sieci poza filmikiem których jest masa masa maaaaasa ...  choćby zrobienie z tego HDR-a , wiem ... własne to co innego :) 

Cóż, na tym świecie chyba już wszystko ktoś kiedyś zrobił. Każde miejsce na świecie zostało sfotografowane z każdego możliwego kąta, każdy obiekt na niebie został sfotografowany tysiące razy i to również sprzętem profesjonalnym. Niestety, nie odkryjemy ameryki, bo już się nie da, ale chcemy zrobić coś choć trochę nietypowego jak na maaaasę filmików w sieci :) Daleko nam będzie do nazwania pierwszym czy najlepszym, ale będzie (mam nadzieję) się chociaż trochę wyróżniał na tle "konkurencji". Mam nadzieję, że chociaż wśród Polaków będziemy pierwszymi (zapewne teraz Szuu wrzuci film polskiej ekipy :P ), a jak nie to chociaż wśród naszej społeczności.

Nie będzie to żadne epokowe odkrycie, ale będzie czymś mam nadzieję niecodziennym i mam nadzieję, że się to komuś spodoba.

  • Lubię 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, róbcie swoje i zbierajcie doświadczenia. Za kilka lat w Hiszpanii będzie kilkuminutowe zaćmienie tak już wszystko będziecie mieć dopięte na ostatni guzik. A bełkotem się nie ma co przejmować, szkoda na to waszych nerwów i czasu.

O czym tu dyskutować z zawistnikami z których punktu widzenia, że tak zacytuje klasyka "jakiś śmieć śmie śmieć". Niczego nie róbcie, o niczym nie marzcie, siedźcie na kanapie i oglądajcie telewizję. A widząc dokonania innych stwierdźcie że "u nich to się zarabia to oni sobie mogą pozwolić". W ten sposób nigdzie nie zajdziemy.

Chociaż sam głosowałem na opcję by organizować tylko zrzutki na cele charytatywne to trzymam kciuki. Sam bym się na taki krok nie zdecydował. Przygniotłaby mnie forma gratyfikacji darczyńców i chęć zorganizowania wszystkiego w możliwie transparentny sposób i na konie pewnie zwróciłbym każdemu kasę. Nieoprocentowany kredyt byłby prostszy :) Ale ja lubię się przejmować każda pierdołą na wyrost. Jakoś forma kickstarterów mi nie odpowiada, wiem że bez tego nigdy nie powstała by masa super inicjatyw, ale widziałem tez ogromną ilość rzeczy które wykorzystują tę platformę jako minimalizację ryzyka, robienie produktów na zamówienie. Zraziło mnie to, ale może jeszcze kiedyś się przekonam.

 

Sorry za momentami nieprzystające słowa, ale przez was wszedłem po latach na astromaniaka i najpierw się wkurzyłem, potem mnie to zaczęło bawić, a na koniec zrobiło się zwyczajnie smutno widząc, że w tym kraju po latach w sumie niewiele się zmieniło.

Edytowane przez Krzychoo226
  • Lubię 3
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aurora wal do Nikona chilijskiego i do HQ z planem, że film będziecie promować w sieci i będzie podana informacja o tym, że to Nikon. Taka forma reklamy. 

Jak CI tak mocno zależy, to wykorzystaj każdą ścieżkę, aby zdobyć sprzęt, przynajmniej na to jedno zjawisko.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiliśmy opis zbiórki i obniżyliśmy kwotę do minimum, które jest nam w tej chwili potrzebne do realizacji planu. Udało nam się sprzedać kilka rzeczy, dzięki czemu nie potrzebujemy już pełnej kwoty na sprzęt. Będziemy szukać rzeczy używanych w jak najniższej cenie. Mam nadzieję, że teraz jest to wszystko bardziej klarowne i sensowne. Przyznaję, że początkowo nie było to przygotowane jak należy i przepraszam za to.

Zachęcam do zapoznania się: https://pomagam.pl/zacmienieslonca

 

Oczywiście nie chcemy promować tu zbiórki wbrew woli Adama. @Adam_Jesion, daj znać, jaką decyzję podejmiesz w związku z ostatnią ankietą.

6 godzin temu, count.neverest napisał:

Aurora wal do Nikona chilijskiego i do HQ z planem, że film będziecie promować w sieci i będzie podana informacja o tym, że to Nikon. Taka forma reklamy. 

Jak CI tak mocno zależy, to wykorzystaj każdą ścieżkę, aby zdobyć sprzęt, przynajmniej na to jedno zjawisko.

Dzięki za radę, napiszemy do nich. Tomek pisał już do polskiego Nikona, niestety nie udało się. Co prawda Chilijskiego Nikona w Polsce nie ma sensu promować i dlatego nie pomyśleliśmy żeby też do nich uderzyć, no ale Nikon to Nikon i promować możemy po prostu całą markę :)

Edytowane przez MateuszW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 5/7/2019 at 11:33 PM, komprez said:

Szczerze ? ... zbiórka zbiórką ... rozumiem to ...  ale ...  no ja też bym z chęcią poleciał sobie na taki wypad bo .. całkowitego zaćmienia Słońca nie widziałem jak do tej pory nigdy 

i co ? ... ktoś mnie wesprze ? :D 

Cóż prostrzego - sprawdż, załóż zbiórkę i się zobaczy :)

  • Lubię 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Również proponuję nie przenosić tutaj dyskusji okołozaćmieniowej skoro temat toczy się na AM. Ja tylko czekam na efekty zdjęciowe tego wyjazdu, zwłaszcza na film z drona. Trochę już czasu upłynęło a materiału nie ma. Oczywiście wpłaty były dobrowolne, ale jako jeden z darczyńców (nie ma się czym chwalić, kwota była niewielka) mam potrzebę zobaczyć jaki jest efekt naszej zbiórki. Mogłaby się chociaż pojawić informacja "cierpliowości panowie, pracujemy nad materiałem" a jest kompletna cisza.  

Edytowane przez anatol
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, materiał się obrabia. Ja tak na prawdę niecały tydzień temu dopiero wróciłem do domu, i mam sporo rzeczy do nadrobienia. Projekty zaćmieniowe to zupełnie inny temat niż kwestia organizacji wyjazdu, więc proszę nie mieszajcie tego ze sobą.

2 godziny temu, TomaszP1977 napisał:

Pytanie tylko czy zrobienie w jajo było zamierzone czy efektem braku doświadczenia

Nie będę nic więcej pisał na temat tej sytuacji, bo raz że to nie moja sprawa, a dwa to i tak nie ma sensu, jedynie chciałbym żeby było jasne, że nie było to efektem złej woli i nikt nic złego nie zakładał (skąd w ogóle taki absurdalny pomysł?). W głównej części była to wina splotu kilku pechowych sytuacji, po części braku doświadczenia z prowadzeniem tak dużej grupy, a częściowo jest to wyolbrzymianie problemów i zrzucanie winy za wszystko na Tomka, tj za sprawy, za które nie odpowiadał.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.08.2019 o 15:35, RomekAstrobaza napisał:

A czy ja napisałem, że mi się nie podobają? 

Forma określenia jakiej użyłeś "cukierkowe fotki DS-ow" na mój gust i w tej konkretnej sytuacji odebrana była przeze mnie negatywnie, może błędnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.