Skocz do zawartości

Pomoc w skompletowaniu zestawu .


Meiser

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie zwracam sie z prośbą o pomoc w skompletowaniu zestawu do astrofotografii obiektow DS .Konretnie teleskop,kamera,guider,bez kola filtrowego ( narazie chce sie skupic na kamerze i obrazach MONO ) grzalki na teleskop i guider etc . Chce zasiegnac informacji jaki zestaw wedlug uzytkownikow forum oraz tych ktorzy sa bardziej wprawieni w astrofotografii nadawal by sie najlepiej , oraz co mialo by wchodzic w sklad takiego zestawu ? .Fajnie by bylo rowniez wiedziec jakiej wielkosci obrazy mozna uzyskac za pomoca danego i konkretnego zestawu . Bardzo mile widziana pomoc ze strony doswiadczonych uzytkownikow i astrofotografow . Jeżeli  chodzi o  teleskop to rozważam  APO. Kamere do Guidingu pomijam chcę wykorzystac ASI 120 Color  montaż również wykluczam  narazie chce wykorzystać albo EQ5 albo Celestron Advancend. Więc  te dwie skladowe zestawu odpadają. 

Edytowane przez Meiser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Tayson napisał:

To mniej więcej dla mnie wygląda tak: Panowie chce kupić samochód abym mógł nim jeździć. Proszę o pomoc jaki mam kupić. 

 

Jak sądzisz jakiego kluczowego elementu tu brakuje? 

Budżet   przeznaczony na to . Wiem budżet to ważny element . Więc sprzęt nie z górnej półki ani nie całkiem z dolnej . Chodzi o średniej klasy zestaw.  Ostatnio widziałem zestaw za ponad 250 tyś. Pln  o taki oczywiście nie chodzi. Chodzi o  zestaw co z czym do kompletu A cenę będę rozważał na końcu. 

Edytowane przez Meiser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieczego się nie nauczyłeś ze swoich poprzednich postów podobnej treści?

Czy odpowiedziałeś - sensownie - na chociaż jedno pytanie osób, chcących Ci pomóc?

Widzisz, my tu pomagamy bardzo chętnie, ale pytający też musi sobie dać i chcieć sobie pomóc, czyli wykonać jakiś wysiłek.

A Ty nie zrobiłeś wiele.

 

Musisz poznać podstawy i określić nam swoje oczekiwania. Także finansowe - inaczej to strata czasu. Nie rozumiesz tego?

 

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Agent Smith napisał:

Nieczego się nie nauczyłeś ze swoich poprzednich postów podobnej treści?

Czy odpowiedziałeś - sensownie - na chociaż jedno pytanie osób, chcących Ci pomóc?

Widzisz, my tu pomagamy bardzo chętnie, ale pytający też musi sobie dać i chcieć sobie pomóc, czyli wykonać jakiś wysiłek.

A Ty nie zrobiłeś wiele.

 

Musisz poznać podstawy i określić nam swoje oczekiwania. Także finansowe - inaczej to strata czasu. Nie rozumiesz tego?

 

Zapewne za to Ty wybrałeś sprzęt sobie  sam jednego dnia A kolejnego już robiłeś zdjęcia coś pokroju  tak jak ze stron NASA  ????????

  • Zmieszany 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Agent Smith napisał:

Nieczego się nie nauczyłeś ze swoich poprzednich postów podobnej treści?

Czy odpowiedziałeś - sensownie - na chociaż jedno pytanie osób, chcących Ci pomóc?

Widzisz, my tu pomagamy bardzo chętnie, ale pytający też musi sobie dać i chcieć sobie pomóc, czyli wykonać jakiś wysiłek.

A Ty nie zrobiłeś wiele.

 

Musisz poznać podstawy i określić nam swoje oczekiwania. Także finansowe - inaczej to strata czasu. Nie rozumiesz tego?

 

Z tego co widze duzo tylko gadasz a malo robisz . Sam osobiście nie widziałem ani jednego Twojego zdjecia  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meiser, napisz może czy interesują Ciebie szerokie kadry mgławic, pola galaktyk czy raczej pojedyncze galaktyki i małe kłaki mgławicowe? A może gromady kuliste? To pozwoli lepiej dopasować sprzęt.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz montaż i kamerę guidera ASI 120 MC  to np. Orion MiniGuidescope załatwia sprawę prowadzenia ogniskowych do powiedzmy 750 mm.

Więcej na EQ 5 to już jazda i walka.

Teraz wystarczy dobrać tylko kamerę główna i optyke do Twoich wymagań odnośnie obiektów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Meiser napisał:

Z tego co widze duzo tylko gadasz a malo robisz . Sam osobiście nie widziałem ani jednego Twojego zdjecia  .

 

Godzinę temu, Meiser napisał:

Zapewne za to Ty wybrałeś sprzęt sobie  sam jednego dnia A kolejnego już robiłeś zdjęcia coś pokroju  tak jak ze stron NASA ??????

Za takie odzywki, to kiedyś dawało się OSTy... Nie cierpię takiego chamstwa. 

 

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się pod tym co napisał Agent. Nie  nauczyłeś się nic z poprzednich postów i naszych rad. Sam Ci pisałem, kup SW ED 80, nawet Cię odsyłałem do zdjęć nim zrobionych między innymi przez Pawła Radomskiego. Ty jednak wiedziałeś lepiej i kupiłeś SCT 9.25 f/10 czyli sprzęt który do fotografii DS-ów się nie nadaje. Teraz pytasz znów o to samo.  Na dodatek przyjmujesz agresywny ton. Myślę, że powinieneś dalej radzić sobie sam.

 

Życzę powodzenia.

 

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wessel napisał:

Meiser, napisz może czy interesują Ciebie szerokie kadry mgławic, pola galaktyk czy raczej pojedyncze galaktyki i małe kłaki mgławicowe? A może gromady kuliste? To pozwoli lepiej dopasować sprzęt.

O i to jest dobre podejscie Dzieki Wessel . Interesuja mnie pojedyncze galaktyki i male klaki mglawicowe . Na szerokie kadry mglawic za wczesnie . Mysle o  APO do ogniskowej max 500 moze 600 mm , chcialem do tego dolozyc kamere ASI 178 mono i skupic sie narazie na kadrach mono z czasem mysle ze przyjdzie czas na kolor zreszta kolo filtrowe dokupic zawsze mozna . Chce dopasowac kamere tak aby obraz byl nie za duzy i nie za maly mysle , ze na poczatek to wystarczy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wejdź sobie tutaj

i zobacz jak obiekty np.z katalogu Messiera będą wyglądały w takim setupie. Tylko od razu odradzam ASI 178 z pikselem 2.4 mikrometra do DS - to fatalny wybór. Ale ty zdaje się nie słuchasz rad - najlepszy dowód Twój zakup tuby 9,25 cala ....poza tym poczytaj coś o skali obrazu i z czym to się je bo raczej nikt ciebie tu nie zrozumie jak piszesz " Chce dopasowac kamere tak aby obraz byl nie za duzy i nie za maly "

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tube SCT kupilem do wizuala i tez tak zostanie . Zupelnie czysty przypadek sprawil ze podjalem proby fotografowania za jej pomoca. Do obiektow  US jak najbardziej sie nadaje , ale do obiektow DS no niestety nie o czym musialem sie sam przekonac ot i tyle .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Agent Smith napisał:

Słuchajcie, a gdzie jest @ekolog ??

Trwa podejrzana nieobecność ekologa!

Czyżby to @ekolog atakował z zaświatów ??? :tanczy:

dostał bana na miesiąc ... dokładnie to na miesiąc marzec 2020 ale kto by tam się czepiał takich drobiazgów ... miesiąc czy 12 miesięcy, jeden pies

 

paether.jpg.3a69cc0da28a0466d82ecc2356e8314e.jpg

 

pozdrawiam

Edytowane przez ZbyT
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.