Skocz do zawartości

Sbig driver checker. Problem z instalacją


Amper

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

po wymianie komputera w obserwatorium, mam problem z instalacją SBIBDriver Checker. Wyskakuje mi błąd :

sbig.jpg.ee0aa9cbaee3b6437591c943c47baa2b.jpg

Próbowałem już chyba wszystkiego, instalowałem już prawie wszystko o czym piszą w necie przy takim błędzie. System jaki mam zainstalowany w komputerze, to Windows 7/64bit Pro.

Może jest na forum ktoś, kto miał podobny problem i go rozwiązał. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ problem dalej pozostał,  to może napiszę coś więcej odnośnie tego, co już zrobiłem i tego co jest zainstalowane w komputerze.  

Komputer w zasadzie jest czysty, jest tylko ascom i wszystko co potrzebne do prowadzenia sesji, łącznie z MaximDl. Jest też Kaspersky.

Zainstalowałem wszystko co możliwe, .NetFrameworki,  Visual C++ rożne wersje, zassalem tez nowy DirectX,  właściwie wszczystko o czym pisali w sieci. 

Instalowałem różne wersje SGIBDriverChecker i zawsze to samo. Niestety program CCDOPS tez pokazuje ten sam błąd.  Wiem, ze pierwszy trzeba zainstalować SBIGDriverChecker, dopiero potem CCDOPS ale próbowałem tez na odwrót.  Zawsze to samo.

Co można jeszcze zainstalować, odinstalować żeby to ruszyło? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz Kasperskiego? Próbowałeś ustawić zgodność oprogramowania taką jak sugeruje system? Uruchamiasz soft jako administrator? To jest bardzo prosty soft i NIGDY nie miałem problemów z jego instalacją....

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Kasperskim wyłączonym jeszcze nie próbowałem,  soft oczywiście uruchamiam jako administrator.

Wcześniej na WinVista i Win7 32 bit, nigdy nie miałem takiego problemu. Problem jest teraz na Windows 7 64bit pro. Próbowalem również uruchomić z inną  zgodnoscią oprogramowania, jak np win XP i zawsze to samo. Pod wieczór jeszcze przysiąde do komputera i zobaczę co jeszcze można tam zrobić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wyłączenie Kasperskiego i zmiana ustawień kontroli konta nic nie pomogła.

Jeżeli będzie miał ktoś ochotę "pogrzebać" w moim kompie, to poniżej udostępniam ID i hasło do TV, tak do godziny 20. Ufam, że żaden gość z poza forum nie wejdzie i nie będzie instalował szpiegów itd.  Tak jak pisałem wcześniej komputer jest czysty, nie ma w nim nic konkretnego i ciekawego. 

ID TV: 1 257 998 719

hasło: vjz824

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, coś z moją instalką było nie tak, ale ja miałem na zewnętrznym dysku dwie inne i one też nie działały, a jak pisałem wcześniej na Windows 7 32bity, wszystko było OK. To co było u mnie na dysku i kilka innych wersji, które instalowałem było ściągnięte ze strony SBiga. Tym bardziej jest to dziwne, że niby nowe, z ich strony a nie działają. 

Wessel wysyłam PW

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc stan na okolice północy był następujący:

-Kamera SBIG z prawidłowymi driverami dla USB zainstalowana i widoczna w systemie

- Driver Checker zainstalowany i zaktualizowany

- Maxim NIE WIDZI kamery w swoim zestawie kamer i nie widzi że jest podłączona kamera przez USB. Widzi tylko porty równoległe.

- CCDOps nie da się zainstalować poprawnie

- CCDSoft dał się zainstalować, ale nie widzi kamery.

 

Na innym komputerze wszystko hula ( 32 bit) tutaj na 64 nie.

Wyczerpały mi się pomysły. Łukasz zrobi pełna reinstalację systemu od nowa i zaczniemy od nowa. 

Acha, gdzieś mi się obiło o uszy że laptopy Della sprawiają takie problemy... Ktoś? Coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

na początku chciałem podziękować Maćkowi za poświęcony mi czas i znalezienie problemu z instalacją programu SBigDriverChecker i przy okazji przeprosić, że dopiero teraz się odezwałem w temacie.

PRZEPRASZAM. 

Maciek problem rozwiązał, problem leżał w mojej instalce zassanej ze strony producenta. Niestety, nie był to koniec problemów, problemy dopiero się zaczęły :( . Brak możliwości instalacji programu CCDOps, problem z uruchomieniem kamery w jakimkolwiek programie do akwizycji materiału w tym Maxim Dl, CCDSoft, choć kamera zainstalowała się prawidłowo i był widoczna w menadżerze urządzeń. Po kilku godzinach sie poddaliśmy winiąc w tym przypadku mój komputer Dell. 

Do tematu podchodziłem jeszcze dwa razy łącznie z nową instalacją Windowsa i wszystkiego od początku, aż w końcu nie wytrzymałem. Problem zawsze ten sam lub brak pliku MSVCR100.dll

Wyciągnąłem dysk twardy z w/w kompa Dell i niestety opuściłem obserwatorium. Obecnie mam dysk podpięty do innego kompa, daleko od obserwatorium, zainstalowałem wszystko od nowa włącznie z windows7 64bit pro i co i to samo :( ale nie poddałem się walczyłem i wywalczyłem. Cały problem leżał w bibliotekach Visual Studio C++ 2010 i tu UWAGA nie w wersji 64 bit, które zasysałem po kolei od wersji 2008 do najnowszych. Cały problem został rozwiązany po zainstalowaniu Microsoft Visual C++ 2010 Redistributable Package (x86) .

Po takim zabiegu nawet najnowszy SBigDriverChecker64 i CCDOps instalują się bez najmniejszego zająknięcia. Choć nie mam ze sobą kamery, to wiem, że nie będzie już problemu z jej uruchomieniem, bo w Maximie w setupie kamery jest możliwość wybrania USB, a wcześniej takiej możliwości nie było.

Maxim.jpg.d35a144dd49b1238ae1a7f5d68b9507f.jpg

Tak więc dla potomność rozwiązanie problemu leżało tylko i wyłącznie w bibliotekach Microsoft Visual C++ 2010 Redistributable Package (x86), których mi brakowało.

Mam nadzieje, że komuś się przyda ten temat.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wessel

Bardzo się cieszę że działa! Powiem Ci że zdalnie przeglądałem te biblioteki ale ten brak przeoczyłem. To jest coś co warto zawsze sprawdzić przed i instalacją naszych zabawek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.