Jump to content
Sign in to follow this  
Amper

Sbig driver checker. Problem z instalacją

Recommended Posts

Witam,

po wymianie komputera w obserwatorium, mam problem z instalacją SBIBDriver Checker. Wyskakuje mi błąd :

sbig.jpg.ee0aa9cbaee3b6437591c943c47baa2b.jpg

Próbowałem już chyba wszystkiego, instalowałem już prawie wszystko o czym piszą w necie przy takim błędzie. System jaki mam zainstalowany w komputerze, to Windows 7/64bit Pro.

Może jest na forum ktoś, kto miał podobny problem i go rozwiązał. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kropka zamiast przecinka w ustawieniach regionalnych?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ponieważ problem dalej pozostał,  to może napiszę coś więcej odnośnie tego, co już zrobiłem i tego co jest zainstalowane w komputerze.  

Komputer w zasadzie jest czysty, jest tylko ascom i wszystko co potrzebne do prowadzenia sesji, łącznie z MaximDl. Jest też Kaspersky.

Zainstalowałem wszystko co możliwe, .NetFrameworki,  Visual C++ rożne wersje, zassalem tez nowy DirectX,  właściwie wszczystko o czym pisali w sieci. 

Instalowałem różne wersje SGIBDriverChecker i zawsze to samo. Niestety program CCDOPS tez pokazuje ten sam błąd.  Wiem, ze pierwszy trzeba zainstalować SBIGDriverChecker, dopiero potem CCDOPS ale próbowałem tez na odwrót.  Zawsze to samo.

Co można jeszcze zainstalować, odinstalować żeby to ruszyło? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wyłącz Kasperskiego? Próbowałeś ustawić zgodność oprogramowania taką jak sugeruje system? Uruchamiasz soft jako administrator? To jest bardzo prosty soft i NIGDY nie miałem problemów z jego instalacją....

Edited by wessel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z Kasperskim wyłączonym jeszcze nie próbowałem,  soft oczywiście uruchamiam jako administrator.

Wcześniej na WinVista i Win7 32 bit, nigdy nie miałem takiego problemu. Problem jest teraz na Windows 7 64bit pro. Próbowalem również uruchomić z inną  zgodnoscią oprogramowania, jak np win XP i zawsze to samo. Pod wieczór jeszcze przysiąde do komputera i zobaczę co jeszcze można tam zrobić. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wyłącz Kasperskiego i w Windowsach ustaw kontrolę konta ( treści) na minimum

Edited by wessel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niestety wyłączenie Kasperskiego i zmiana ustawień kontroli konta nic nie pomogła.

Jeżeli będzie miał ktoś ochotę "pogrzebać" w moim kompie, to poniżej udostępniam ID i hasło do TV, tak do godziny 20. Ufam, że żaden gość z poza forum nie wejdzie i nie będzie instalował szpiegów itd.  Tak jak pisałem wcześniej komputer jest czysty, nie ma w nim nic konkretnego i ciekawego. 

ID TV: 1 257 998 719

hasło: vjz824

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 minut temu, wessel napisał:

Done. Działa :)

Rada na przyszłość gdybym miał taki problem? ;)

 

Edit: To znaczy jaki był problem jeśli to nie jest wiedza poufna lub mogłaby zaszkodzić @Amper?

Edited by Tomek96

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie. Ampera instalka była jakaś do kitu. Z mojej ( z płyty SBIGA) odpalił od razu.

Edited by wessel
 • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rzeczywiście, coś z moją instalką było nie tak, ale ja miałem na zewnętrznym dysku dwie inne i one też nie działały, a jak pisałem wcześniej na Windows 7 32bity, wszystko było OK. To co było u mnie na dysku i kilka innych wersji, które instalowałem było ściągnięte ze strony SBiga. Tym bardziej jest to dziwne, że niby nowe, z ich strony a nie działają. 

Wessel wysyłam PW

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

No więc stan na okolice północy był następujący:

-Kamera SBIG z prawidłowymi driverami dla USB zainstalowana i widoczna w systemie

- Driver Checker zainstalowany i zaktualizowany

- Maxim NIE WIDZI kamery w swoim zestawie kamer i nie widzi że jest podłączona kamera przez USB. Widzi tylko porty równoległe.

- CCDOps nie da się zainstalować poprawnie

- CCDSoft dał się zainstalować, ale nie widzi kamery.

 

Na innym komputerze wszystko hula ( 32 bit) tutaj na 64 nie.

Wyczerpały mi się pomysły. Łukasz zrobi pełna reinstalację systemu od nowa i zaczniemy od nowa. 

Acha, gdzieś mi się obiło o uszy że laptopy Della sprawiają takie problemy... Ktoś? Coś?

 • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam,

na początku chciałem podziękować Maćkowi za poświęcony mi czas i znalezienie problemu z instalacją programu SBigDriverChecker i przy okazji przeprosić, że dopiero teraz się odezwałem w temacie.

PRZEPRASZAM. 

Maciek problem rozwiązał, problem leżał w mojej instalce zassanej ze strony producenta. Niestety, nie był to koniec problemów, problemy dopiero się zaczęły :( . Brak możliwości instalacji programu CCDOps, problem z uruchomieniem kamery w jakimkolwiek programie do akwizycji materiału w tym Maxim Dl, CCDSoft, choć kamera zainstalowała się prawidłowo i był widoczna w menadżerze urządzeń. Po kilku godzinach sie poddaliśmy winiąc w tym przypadku mój komputer Dell. 

Do tematu podchodziłem jeszcze dwa razy łącznie z nową instalacją Windowsa i wszystkiego od początku, aż w końcu nie wytrzymałem. Problem zawsze ten sam lub brak pliku MSVCR100.dll

Wyciągnąłem dysk twardy z w/w kompa Dell i niestety opuściłem obserwatorium. Obecnie mam dysk podpięty do innego kompa, daleko od obserwatorium, zainstalowałem wszystko od nowa włącznie z windows7 64bit pro i co i to samo :( ale nie poddałem się walczyłem i wywalczyłem. Cały problem leżał w bibliotekach Visual Studio C++ 2010 i tu UWAGA nie w wersji 64 bit, które zasysałem po kolei od wersji 2008 do najnowszych. Cały problem został rozwiązany po zainstalowaniu Microsoft Visual C++ 2010 Redistributable Package (x86) .

Po takim zabiegu nawet najnowszy SBigDriverChecker64 i CCDOps instalują się bez najmniejszego zająknięcia. Choć nie mam ze sobą kamery, to wiem, że nie będzie już problemu z jej uruchomieniem, bo w Maximie w setupie kamery jest możliwość wybrania USB, a wcześniej takiej możliwości nie było.

Maxim.jpg.d35a144dd49b1238ae1a7f5d68b9507f.jpg

Tak więc dla potomność rozwiązanie problemu leżało tylko i wyłącznie w bibliotekach Microsoft Visual C++ 2010 Redistributable Package (x86), których mi brakowało.

Mam nadzieje, że komuś się przyda ten temat.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo się cieszę że działa! Powiem Ci że zdalnie przeglądałem te biblioteki ale ten brak przeoczyłem. To jest coś co warto zawsze sprawdzić przed i instalacją naszych zabawek :)

 • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • Our picks

  • MGAB-V249 - nowy rodzaj gwiazd zmiennych!
   Gwiazdy zmienne można poszukiwać na dwa sposoby. Obserwujemy losowy fragment nieba w poszukiwaniu obiektów zmieniających swój blask lub korzystamy z archiwalnych danych pomiarowych wykonanych przez różne obserwatoria astronomiczne (np. ASAS-SN, ZTF).
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 8 replies
  • Ankieta miesiąca stycznia - wybieramy Polski APOD stycznia !
   Przypominam zasady - każdy głosuje na JEDNĄ z prac wybranych przez ekspertów portalu Polski Astronomy Picture Of the Day w styczniu. Wasz wybór zadecyduje, które zdjęcie będzie brało udział w głosowaniu na zdjęcie roku!
    • Like
   • 18 replies
  • Druk 3d. Projekty wydruków przydatnych w astronomii amatorskiej i nie tylko amatorskiej.
   @Adam_Jesion zachęcił mnie do założenia tematu odnośnie druku 3d. Z oczywistych względów nie ma sensu powielać treści poświęconych zagadnieniom sprzętowym, które można znaleźć w dedykowanych temu stronach/forach. To forum Astro, więc skupmy się naszym podwórku.
    • Like
   • 59 replies
  • Akcja grupowa - montaże Lupus AI
   Ruszamy z akcją zapisów na zakup naszych teleskopów! Oferowany montaż będzie miał sporo istotnych poprawek względem prototypu który przyjechał na jesienny zlot i który obecnie użytkuję. Będzie też przygotowany do instalacji enkodera i gdy skończymy obecnie projektowany sterownik to przyjedziemy i zainstalujemy wszystko co potrzeba.
    • Love
    • Like
   • 49 replies
  • Wydrukuj sobie spektroskop
   Spektroskopia jest dziedziną, w której coraz częściej realizują się astroamatorzy. W Europie szczególnie zaawansowani są tu koledzy z Francji oraz UK. My cóż, dopiero nieśmiało próbujemy, ale nawet tutaj na forum mamy przykłady osób, które osiągają już bardzo dobre wyniki @bajastro.
    • Like
   • 70 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.