Jump to content
Sign in to follow this  
Amper

Sbig driver checker. Problem z instalacją

Recommended Posts

Witam,

po wymianie komputera w obserwatorium, mam problem z instalacją SBIBDriver Checker. Wyskakuje mi błąd :

sbig.jpg.ee0aa9cbaee3b6437591c943c47baa2b.jpg

Próbowałem już chyba wszystkiego, instalowałem już prawie wszystko o czym piszą w necie przy takim błędzie. System jaki mam zainstalowany w komputerze, to Windows 7/64bit Pro.

Może jest na forum ktoś, kto miał podobny problem i go rozwiązał. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kropka zamiast przecinka w ustawieniach regionalnych?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ponieważ problem dalej pozostał,  to może napiszę coś więcej odnośnie tego, co już zrobiłem i tego co jest zainstalowane w komputerze.  

Komputer w zasadzie jest czysty, jest tylko ascom i wszystko co potrzebne do prowadzenia sesji, łącznie z MaximDl. Jest też Kaspersky.

Zainstalowałem wszystko co możliwe, .NetFrameworki,  Visual C++ rożne wersje, zassalem tez nowy DirectX,  właściwie wszczystko o czym pisali w sieci. 

Instalowałem różne wersje SGIBDriverChecker i zawsze to samo. Niestety program CCDOPS tez pokazuje ten sam błąd.  Wiem, ze pierwszy trzeba zainstalować SBIGDriverChecker, dopiero potem CCDOPS ale próbowałem tez na odwrót.  Zawsze to samo.

Co można jeszcze zainstalować, odinstalować żeby to ruszyło? 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Wyłącz Kasperskiego? Próbowałeś ustawić zgodność oprogramowania taką jak sugeruje system? Uruchamiasz soft jako administrator? To jest bardzo prosty soft i NIGDY nie miałem problemów z jego instalacją....

Edited by wessel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z Kasperskim wyłączonym jeszcze nie próbowałem,  soft oczywiście uruchamiam jako administrator.

Wcześniej na WinVista i Win7 32 bit, nigdy nie miałem takiego problemu. Problem jest teraz na Windows 7 64bit pro. Próbowalem również uruchomić z inną  zgodnoscią oprogramowania, jak np win XP i zawsze to samo. Pod wieczór jeszcze przysiąde do komputera i zobaczę co jeszcze można tam zrobić. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Wyłącz Kasperskiego i w Windowsach ustaw kontrolę konta ( treści) na minimum

Edited by wessel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niestety wyłączenie Kasperskiego i zmiana ustawień kontroli konta nic nie pomogła.

Jeżeli będzie miał ktoś ochotę "pogrzebać" w moim kompie, to poniżej udostępniam ID i hasło do TV, tak do godziny 20. Ufam, że żaden gość z poza forum nie wejdzie i nie będzie instalował szpiegów itd.  Tak jak pisałem wcześniej komputer jest czysty, nie ma w nim nic konkretnego i ciekawego. 

ID TV: 1 257 998 719

hasło: vjz824

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Done. Działa :)

 • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)
16 minut temu, wessel napisał:

Done. Działa :)

Rada na przyszłość gdybym miał taki problem? ;)

 

Edit: To znaczy jaki był problem jeśli to nie jest wiedza poufna lub mogłaby zaszkodzić @Amper?

Edited by Tomek96

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Nie. Ampera instalka była jakaś do kitu. Z mojej ( z płyty SBIGA) odpalił od razu.

Edited by wessel
 • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rzeczywiście, coś z moją instalką było nie tak, ale ja miałem na zewnętrznym dysku dwie inne i one też nie działały, a jak pisałem wcześniej na Windows 7 32bity, wszystko było OK. To co było u mnie na dysku i kilka innych wersji, które instalowałem było ściągnięte ze strony SBiga. Tym bardziej jest to dziwne, że niby nowe, z ich strony a nie działają. 

Wessel wysyłam PW

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

No więc stan na okolice północy był następujący:

-Kamera SBIG z prawidłowymi driverami dla USB zainstalowana i widoczna w systemie

- Driver Checker zainstalowany i zaktualizowany

- Maxim NIE WIDZI kamery w swoim zestawie kamer i nie widzi że jest podłączona kamera przez USB. Widzi tylko porty równoległe.

- CCDOps nie da się zainstalować poprawnie

- CCDSoft dał się zainstalować, ale nie widzi kamery.

 

Na innym komputerze wszystko hula ( 32 bit) tutaj na 64 nie.

Wyczerpały mi się pomysły. Łukasz zrobi pełna reinstalację systemu od nowa i zaczniemy od nowa. 

Acha, gdzieś mi się obiło o uszy że laptopy Della sprawiają takie problemy... Ktoś? Coś?

 • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam,

na początku chciałem podziękować Maćkowi za poświęcony mi czas i znalezienie problemu z instalacją programu SBigDriverChecker i przy okazji przeprosić, że dopiero teraz się odezwałem w temacie.

PRZEPRASZAM. 

Maciek problem rozwiązał, problem leżał w mojej instalce zassanej ze strony producenta. Niestety, nie był to koniec problemów, problemy dopiero się zaczęły :( . Brak możliwości instalacji programu CCDOps, problem z uruchomieniem kamery w jakimkolwiek programie do akwizycji materiału w tym Maxim Dl, CCDSoft, choć kamera zainstalowała się prawidłowo i był widoczna w menadżerze urządzeń. Po kilku godzinach sie poddaliśmy winiąc w tym przypadku mój komputer Dell. 

Do tematu podchodziłem jeszcze dwa razy łącznie z nową instalacją Windowsa i wszystkiego od początku, aż w końcu nie wytrzymałem. Problem zawsze ten sam lub brak pliku MSVCR100.dll

Wyciągnąłem dysk twardy z w/w kompa Dell i niestety opuściłem obserwatorium. Obecnie mam dysk podpięty do innego kompa, daleko od obserwatorium, zainstalowałem wszystko od nowa włącznie z windows7 64bit pro i co i to samo :( ale nie poddałem się walczyłem i wywalczyłem. Cały problem leżał w bibliotekach Visual Studio C++ 2010 i tu UWAGA nie w wersji 64 bit, które zasysałem po kolei od wersji 2008 do najnowszych. Cały problem został rozwiązany po zainstalowaniu Microsoft Visual C++ 2010 Redistributable Package (x86) .

Po takim zabiegu nawet najnowszy SBigDriverChecker64 i CCDOps instalują się bez najmniejszego zająknięcia. Choć nie mam ze sobą kamery, to wiem, że nie będzie już problemu z jej uruchomieniem, bo w Maximie w setupie kamery jest możliwość wybrania USB, a wcześniej takiej możliwości nie było.

Maxim.jpg.d35a144dd49b1238ae1a7f5d68b9507f.jpg

Tak więc dla potomność rozwiązanie problemu leżało tylko i wyłącznie w bibliotekach Microsoft Visual C++ 2010 Redistributable Package (x86), których mi brakowało.

Mam nadzieje, że komuś się przyda ten temat.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo się cieszę że działa! Powiem Ci że zdalnie przeglądałem te biblioteki ale ten brak przeoczyłem. To jest coś co warto zawsze sprawdzić przed i instalacją naszych zabawek :)

 • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • Our picks

  • Zdjęcie Czarnej Dziury - dzisiaj o 15:00
   Pamiętajcie, że dzisiaj o 15:00 poznamy obraz Czarnej Dziury. Niezależnie od tego, jak bardzo będzie ono spektakularne (lub wręcz przeciwnie - parę pikseli), trzeba pamiętać, że to ogromne, wręcz niewyobrażalne, osiągnięcie cywilizacji. Utrwalić coś tak odległego i małego kątowo, do tego wykorzystując mega sprytny sposób (interferometria radiowa), ...no po prostu niewyobrażalne. EHT to przecież wirtualny teleskop wielkości planety. Proste?
    • Love
    • Like
   • 144 replies
  • Amatorska spektroskopia supernowych - ważne obserwacje klasyfikacyjne
   Poszukiwania i obserwacje supernowych w innych galaktykach zajmuje wielu astronomów, w tym niemałą grupę amatorów (może nie w naszym kraju, ale mam nadzieję, że pomału będzie nas przybywać). Odkrycie to oczywiście pierwszy etap, ale nie mniej ważne są kolejne - obserwacje fotometryczne i spektroskopowe.
    • Like
   • 4 replies
  • Odszedł od nas Janusz Płeszka
   Wydaje się nierealne, ale z kilku źródeł informacja ta zdaje się być potwierdzona. Odszedł od nas człowiek, któremu polskiej astronomii amatorskiej możemy zawdzięczyć tak wiele... W naszym hobby każdy przynajmniej raz miał z nim styczność. Janusz Płeszka zmarł w wieku 52 lat.
    • Sad
   • 167 replies
  • Małe porównanie mgławic planetarnych
   Postanowiłem zrobić taki kolaż będący podsumowaniem moich tegorocznych zmagań z mgławicami planetarnymi a jednocześnie pokazujący różnice w wielkości kątowe tych obiektów.
   Wszystkie mgławice na tej składance prezentowałem i opisywałem w formie odrębnych tematów na forum więc nie będę się rozpisywał o każdym obiekcie z osobna - jak ktoś jest zainteresowany szczegółami bez problemu znajdzie fotkę danej mgławicy na forum.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 29 replies
  • SN 2018hhn - "polska" supernowa w UGC 12222
   Dziś mam przyjemność poinformować, że jest już potwierdzenie - obserwacja spektroskopowa wykonana na 2-metrowym Liverpool Telescope (La Palma, Wyspy Kanaryjskie). Okazuje się, że mamy do czynienia z supernową typu Ia. Poniżej widmo SN 2018hhn z charakterystyczną, silną linią absorpcyjną SiII.
    • Thanks
    • Like
   • 11 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.