Skocz do zawartości

Sprzedam GSO 10 z platformą paralaktyczną


cwic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Już chyba 2-u krotnie przymierzałem się do sprzedaży tego sprzętu ale się wycofywałem, łudziłem się że jak sprzęt czeka na mnie 100km od mojego obecnego miejsca zamieszkania to będę sobie dojeżdżał jak będzie pogoda i go używał. Niestety to się nie udaje, wszystko leży sobie zapakowane w pudłach, a jak już jestem na miejscu to nie wystawiam sprzętu obserwacyjngo tylko staram się focić, dlatego ostatecznie chciałbym oddać dobry sprzęcik w dobre ręce. Na ten moment, obserwacyjnie przerzucam się na małą lornetkę która będzie jeździła ze mną wszędzie.

 

Sprzedam:

1/ GSO 10

- tuba 10" na dobsonie, wyczerniona flockiem.
- lustro główne podniesione do astrofotografii (usługa wykonana przy zakupie w Astrokraku),
- odrośnik także wyczerniony flockiem,
- 2 oprawy filtrów słonecznych,
- oryginalne pudło i zatyczka tuby.

- oklular GSO 30mm,

Jednym zdaniem jest to 10-tka do obserwacji i wstępnie przygotowana do astroto!!!

Montaż dobsona ma małe uszkodzenie przy podstawie na okulary, była tam zamontowana większa półka na wiele okularów, która mi się nie przydała i utrudniała obserwacje (ocierała o nogi). Była przyklejona więc podczas demontażu zeszła z farbą. Uszkodzenie zostało wypełnione szpachlą do drewna.

 

2/ Platformę paralaktyczną

- platforma skonstruowana przez Leszka J.

- posiada silniczki w obu osiach !!!

- ma pilota do korekt ręcznych i kabelek do guidowania przez st4 (zrobiony po konsultacjach z Leszkiem)

- platforma jest mocniejszą wersją z wzmocnionymi płozami

- do platformy dorobiłem mocowanie które pozwala naprawdę dokładnie ustawić biegun w azymucie (patrz foto).

Zestaw jest 100km od Wrocka w kierunku północnym. W razie czego mogę sprowadzić go do Wrocka ale zajmie to chwilę. Na ten moment mam tylko 3 zdjęcia, jak tylko odwiedzę rodzinną miejscowość to zrobię więcej fotek.

Uważam że jak ktoś będzie miał ten zestaw pod ręką (nie na dojazd raz-dwa w miesiącu) to może naprawdę zdziałać sporo w astrofoto.

 

Cena za zestaw to 2600zł ( podział teoretyczny 1550 tuba + 1050 platforma) z odbiorem własnym.

 

Edytowane przez cwic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teleskopu GSO 10, czy zestawu razem z platformą?

Preferuję odbiór osobisty ale jak ktoś bardzo chce to mogę wysłać. Wydaję mi się że cena paczki za sam teleskop (czyli punkt 1) to około 80zł (czyli 2 paczki, tuba+ dobson, po 40zł w DPD), ale trzeba by to jeszcze sprawdzić.

 

Uwaga, może warto dopisać, w skład teleskopu nie wchodzi szukacz!!! Są 2 stopki na szukacz lub red dota, ale szukacz zostaje u mnie.

Czyli teleskop to:

- tuba 10 cal na montażu dobsona, odnośnik, dwie obudowy na filtr, okular gso 30mm.

 

Proszę o PW jeśli mam rezerwować.

Edytowane przez cwic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto nowe fotki:

 

1/ GSO 10

- tuba 10" na dobsonie, wyczerniona flockiem.
- lustro główne podniesione do astrofotografii (usługa wykonana przy zakupie w Astrokraku),
- odrośnik także wyczerniony flockiem,
- 2 oprawy filtrów słonecznych,
- oryginalne pudło i zatyczka tuby,

- tuba zawsze chowana do oryginalnych pudeŁ,

Cena 1500 zł.

GSO1.JPG

GSO2.JPG

GSO3.JPG

GSO6.JPG

GSO5.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2/ Platforma paralaktyczna

- platforma skonstruowana przez Leszka J.

- posiada silniczki w obu osiach !!!

- ma pilota do korekt ręcznych i kabelek do guidowania przez st4 (zrobiony po konsultacjach z Leszkiem)

- platforma jest mocniejszą wersją z wzmocnionymi płozami

- do platformy dorobiłem mocowanie które pozwala naprawdę dokładnie ustawić biegun w azymucie,

Cena 1000zł

Plat1.JPG

Plat2.JPG

Plat3.JPG

plat4.JPG

plat5.JPG

plat6.JPG

plat7.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dodam tylko w ramach reklamy, że mam identyczną platformę od Leszka z napędami w obu osiach. 

Spokojnie ogarnie Newtony do 16-20''

Rewelacyjna do wizuala i do astrofoto planet za pomocą dużych luster! Prowadzi całkiem nieźle nawet przy skali rzędu 0,15-0,2''/pix

Cena bardzo dobra więc nic tylko brać bo to rodzynek na rynku wtórnym (w takim wydaniu) - ja swoją ciągle mam pomimo, że dobsona już sprzedałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Hans zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.