Skocz do zawartości

Powrót do konwersacji - brak lajków


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

39 minut temu, Fredrixxon napisał:

To moze być kwestia kukisów w twojej przegladarce.

Testowane na 2 przeglądarkach na 2 urządzeniach, akceptuję cookies i nie mam jakiś wydumanych obostrzeń w przeglądarkach.

Nie wiem potestuję - jeżeli nie ma tego u innych osób to czas chyba poeksperymentować z ustawieniami.

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Tomek96 napisał:

Testowane na 2 przeglądarkach na 2 urządzeniach, akceptuję cookies i nie mam jakiś wydumanych obostrzeń w przeglądarkach.

Nie wiem potestuję - jeżeli nie ma tego u innych osób to czas chyba poeksperymentować z ustawieniami.

 

Tomek

u mnie też jakieś dziwne rzeczy się dzieją z oznaczeniem wątków nieprzeczytanych i przeczytanych

czasem jest dobrze, a czasem bałagan

 

może Adam coś dłubie w silniku?

swoją drogą obecny wygląd i funkcjonalność forum to tragedia

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ZbyT napisał:

u mnie też jakieś dziwne rzeczy się dzieją z oznaczeniem wątków nieprzeczytanych i przeczytanych

czasem jest dobrze, a czasem bałagan

 

może Adam coś dłubie w silniku?

swoją drogą obecny wygląd i funkcjonalność forum to tragedia

 

pozdrawiam

Uffff - a już zacząłem się stresować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Razi brak awatarów autorów wątków (na stronie głównej były z lewej strony). Łatwiej było wyszukać taki wątek znając autora.

Pojawiające się awatary ostatniej wypowiadającej się osoby (z prawej strony) nie są tak istotne jak awatary autorów wątku.

Edytowane przez Grzędziel
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

     Witam

          Jakiś czas temu według statystyk forum znalazłem się w ścisłej  czołówce rozdających lajki. Korzystając z wiedzy Astropolis uważam że to fajny sposób  szybkiego informowania  autora postu, zdjęcia o swoim zainteresowaniu. Żeby się nie powtarzać cytuję swoją wypowiedź z przed

2 lat

"  Duża ilość lajków nie oznacza że rozdaję je przypadkowo. Na forum jest wiele ciekawych tematów i myślę że jeśli coś się podoba to warto ten temat „lajkować”

Ponieważ jestem dosyć zawodowo zapracowany, nie za bardzo mam czas na nocne wypady. Lecz dzięki forum mam okazję wiele rzeczy zobaczyć np. świetne zdjęcia nie tylko astronomiczne, lub poczytać o ciekawych zjawiskach (tranzyty, zjawiska ze światłocieniem Księżyca).

Jak nie dać lajka kolegą, którzy warunkach amatorskich obserwują tranzyty planet pozasłonecznych, robią piękne nocne panoramy z gwiazdami w tle, piszą o morzach i górach księżycowych w taki sposób że czytam te artykuły kilka razy. Jak nie podziękować koleżance choć w postaci lajka za piękne opisy gwiazd a w szczególności ich kolorów."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Grzędziel napisał:

Razi brak awatarów autorów wątków (na stronie głównej były z lewej strony). Łatwiej było wyszukać taki wątek znając autora.

Pojawiające się awatary ostatniej wypowiadającej się osoby (z prawej strony) nie są tak istotne jak awatary autorów wątku.

Popieram. 
Mi brakuje też tej małej kropki co była koło awataru autora, gdzie było wiadome, czy udzielałem się w temacie, czy to mój temat, czy nie pisałem tam żadnych postów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie sama idea "wyrzucenia" lajków by zmusić ludzi jednak do wypowiedzenia się apropo np. danego zdjęcia jest jak najbardziej zacna (bo jednak te lajki to głównie w dziale astrofoto się pojawiały w największej ilości)... boję się natomiast, że część ludzi, którzy powiedzmy z lenistwa albo z prostoty przekazu jakim jest /był lajk i lajkowali fotki, które im się podobały - te właśnie osoby, gdy pozbawimy możliwości obdarowania kogoś lajkiem nie napiszą prawdopodobnie nic i zostaniemy z głuchą cziszą... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Adam_Jesion napisał:

Ten autorski moduł musiał chwilowo iść do "serwisu". Jest tam jakiś poważny błąd i mega obciąża serwer (okazało się, że odpowiada za te spowolnienia i błędy u niektórych użytkowników). W tej chwili zaadoptowany jest oryginalny moduł z silnika IPB i pokazuje ostatnie 24h. Pod nim jest link do rozbudowanego modułu aktywności na forum. Polecam zajrzeć.

PS. Powinniście odczuć na głównej znaczące przyspieszenie.

Zanim przeczytam cały wątek, pragnę wyrazić moje rozczarowanie takimi niezapowiedzianymi zmianami - zarówno lajkami, jak i główną stroną. Może wypadałoby najpierw zapytać o zdanie innych? To by pokazało szacunek wobec użytkowników. Jak wiemy z ostatnich wydarzeń na AM, postawa niezapowiedzianego wprowadzania zmian bez konsultacji z ludźmi jest źle widziana. Bardzo mi się to nie spodobało.

 

Jeśli chodzi o główną stronę i problematyczny moduł - skoro "męczyliśmy się" z nim kilka miesięcy czy nawet lat (straciłęm rachubę), to chyba dalibyśmy radę przez jeszcze tydzień, do czasu wprowadzenia poprawek? Tymczasem wywaliłeś najważniejszy element forum i uczyniłeś je zupełnie nieużytecznym. Lista 24h jest za krótka. Jeszcze nie wiem, czy przenosi do ostatniego postu, czy zawsze na początek? "Rozbudowany moduł aktywności" to jakaś pomyłka, bo wyświetla każdy nowy post w jednym temacie na osobnych pozycjach. Obecnie połowa listy zajmuje ten wątek.

 

Wiem Adamie, że kierujesz się dobrymi intencjami, ale uważam, że działasz zbyt porywczo. Więcej dyskusji, mniej "zmian paradygmatów" :)

11 godzin temu, Adam_Jesion napisał:

Cześć, po eksperymencie ze statusami, który uważam osobiście za udany

A ja uważam za nieudany :) Mógłbyś jakoś rozwinąć swoją opinię, poprzeć ją może statystykami forum, których my nie widzimy? Może masz rację, ale na razie tej racji nie widzę.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MateuszW napisał:

Zanim przeczytam cały wątek, pragnę wyrazić moje rozczarowanie takimi niezapowiedzianymi zmianami - zarówno lajkami, jak i główną stroną. Może wypadałoby najpierw zapytać o zdanie innych? To by pokazało szacunek wobec użytkowników. Jak wiemy z ostatnich wydarzeń na AM, postawa niezapowiedzianego wprowadzania zmian bez konsultacji z ludźmi jest źle widziana. Bardzo mi się to nie spodobało.

 

Jeśli chodzi o główną stronę i problematyczny moduł - skoro "męczyliśmy się" z nim kilka miesięcy czy nawet lat (straciłęm rachubę), to chyba dalibyśmy radę przez jeszcze tydzień, do czasu wprowadzenia poprawek? Tymczasem wywaliłeś najważniejszy element forum i uczyniłeś je zupełnie nieużytecznym. Lista 24h jest za krótka. Jeszcze nie wiem, czy przenosi do ostatniego postu, czy zawsze na początek? "Rozbudowany moduł aktywności" to jakaś pomyłka, bo wyświetla każdy nowy post w jednym temacie na osobnych pozycjach. Obecnie połowa listy zajmuje ten wątek.

 

Wiem Adamie, że kierujesz się dobrymi intencjami, ale uważam, że działasz zbyt porywczo. Więcej dyskusji, mniej "zmian paradygmatów" :)

A ja uważam za nieudany :) Mógłbyś jakoś rozwinąć swoją opinię, poprzeć ją może statystykami forum, których my nie widzimy? Może masz rację, ale na razie tej racji nie widzę.

No właśnie, popieram wypowiedź Mateusza. Dał bym mu lajka a skoro nie mogę to ją cytuję, wstawiam "łapkę"

:like:

....i bez sensu robię z wątku tasiemca.

:(

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat lajków powiem też coś od siebie.

Jestem za lajkami i nadal się zastanawiam dlaczego "punktry reputacji" zostały totalnie zrównane wśród użytkowników forum (przynajmniej na czas testów). Dla mnie osobiście to jak zrównanie wszystkich intelektualnie, bez względu na to jaki poziom sobą reprezentują na forum. Dla mnie osobiście bardziej znaczące jest słowo kogoś, kto ma 1000 punktów reputacji i 100 postów, niż 1000 postów i sto punktów reputacji - może to dziwne, ale to lajkowanie jest pewnego rodzaju hierarchizowaniem wiedzy i osób któe tę wiedzę posiadają.  Wiele osób tutaj twierdzi podobnie jak ja, że lajki to ocena wartości metrytorycznej posta i to będzie owocować pewnie wieloma postami, które są totalnie bez wartości... Ciężej wtedy cokolwiek znaleźć, kogoś czymś nagrodzić (punkty reputacji były super wynagrodzeniem dla fotek - oczywiście subiektywne, ale to jednak forum). Tak jak Koledzy powyżej, zwróciłem także uwzgę na stronę główną forum i jej braki w ostatnim czasie...

Z drugiej strony wiem, że "było kiedyś forum bez lajków i było dobrze", ale chyba ciężej jest się przyzwyczaić do braku czegoś, niż do czegoś nowego, zwłaszcza gdy dotyczy to komfortu/ulepszeń. Myślę, że usunięcie lajków jest pewnego rodzaju odchudzeniem wartości na forum. Dla mnie to pewnie poskutkuje nieco rzadszymi odwiedzinami na forum, oby nie. Ciekaw jestem jak to wszystko się potoczy dalej :)

Pozdrawiam wszystkich w ten niedzielny deszczowy wieczór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam pewnie pytanie. @Adam_Jesion czy da się skrócić ten test przykładowo z 3 miesięcy do np. 3 dni, albo już powiedzmy 7 dni? I pierwsze wnioski wyciągnąć czy jesteśmy gotowi na większy test?

O ile ja w miarę bezproblemowo przeżyłem rozstanie z statusami, to o wiele gorzej mi idzie z tymi nieszczęsnymi lajkami. Po prostu jestem zirytowany i wkurzony. Jest tak za każdym razem, gdy ktoś wnosi tak bardzo coś merytorycznego, dobrego i cennego do dyskusji, a ja chciałbym nagrodzić go lajkiem. Mam nadzieję, że to minie, bo jak nie to będę musiał chwilowo odpocząć od forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Adam_Jesion napisał:

Ten autorski moduł musiał chwilowo iść do "serwisu". Jest tam jakiś poważny błąd i mega obciąża serwer (okazało się, że odpowiada za te spowolnienia i błędy u niektórych użytkowników). W tej chwili zaadoptowany jest oryginalny moduł z silnika IPB i pokazuje ostatnie 24h. Pod nim jest link do rozbudowanego modułu aktywności na forum. Polecam zajrzeć.

PS. Powinniście odczuć na głównej znaczące przyspieszenie.

Mam nadzieję że się ten serwis uda. Teraz jest moim zdaniem gorzej. 

Co do lajków to nie mam jakiegoś bardzo uargumentowanego zdania. Nie wiem jak to wpływa na punkty reputacji? Na giełdzie są dla mnie bardzo istotnym czynnikiem. Mam jakieś przeczucie, że użytkownik z 0 reputacji jest mniej wiarygodnym sprzedawcą niż ktoś z 1000 reputacji. Podobnie, gdy szuka się porady to jednak lepiej się ceni rady od bardziej doświadczonych kolegów niż przypadkowych gości lub początkujących. Wiadomo, ja już mniej więcej wiem, kto np. w astrofoto rozdaje karty, więc po nicku mi wystarczy... ale ktoś nowy może nie wiedzieć, kto to wessel albo MaPa ;)

 

PS napisane na android / chrome

Edytowane przez Behlur_Olderys
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co te eksperymenty ? Doktorat piszesz ? Chcesz zdenerwować ludzi ? A może naczytałeś się socjologicznych bzdur i łamiesz paradygmaty ? Dobrze było bez statusów, ale z tą akcją to lekkie przegięcie.
Nie ma co rzeczowo rozmawiać gdy decyzje zostały już podjęte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lajki w różnej formie  były na tym forum już od wielu lat i stały się jakimś wyróżnikiem w stosunku do konkurencji. Przyzwyczailiśmy się do nich a ich dodawanie było wygodną (i nie zaśmiecającą)  formą aktywności oraz uczestnictwa w interesujących tematach. Pozwalały podziękować za pomoc wykazać aprobatę i wyrazić zachwyt a wszystko to w oszczędnej formie która jednocześnie nie przeszkadzała bardziej "merytorycznym" w zamieszczeniu posta.

 

Niektórzy  długo i ciężko na nie pracowali. I teraz ot tak zabrać ?

Jestem za lajkami !

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Iluvatar napisał:

A propos strony głównej. Jak otworzyć teraz "ostatni nieprzeczytany post w wątku"? Bo otwieranie pierwszego postu i szukanie czego nie przeczytałem jest dosyć niewygodne i przydała by się opcja, jak była poprzednio i w starszych wersjach silnika.

Klikasz na datę ostatniego postu z prawej strony nazwą autora. Za kilka dni stary moduł wróci (może uda się nawet jutro). Niestety jest z nim poważny problem - mamy skalowany hosting, a po ostatnim update konsumuje zasoby jak wściekły (a za to płacimy dodatkową kasę wraz z każdym przekraczaniem limitów). Wyłączyłem go dzisiaj, bo dzisiaj dostałem diagnozę, gdzie jest problem. Dajcie mi czas najpóźniej do środy, a póki co, sprawdźcie jak działa tracking "nieprzeczytane" (link/przycisk pod listą wątków na głównej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Adam_Jesion napisał:

Klikasz na datę ostatniego postu z prawej strony nazwą autora.

To kieruje do ostatniego komentarza, a nie pierwszego nieprzeczytanego. Źle napisałem w poprzednim poście.

Co nie zmienia faktu, że mimo wszystko trzeba to zrobić przez podstronę "Nieprzeczytana zawartość", gdzie na szczęście działa to prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MateuszW napisał:

A ja uważam za nieudany :) Mógłbyś jakoś rozwinąć swoją opinię, poprzeć ją może statystykami forum, których my nie widzimy? Może masz rację, ale na razie tej racji nie widzę.

Sprawa statusów jest prosta. Znacie już forum z nimi i bez nich. Możecie więc podjąć rozsądną decyzję (przez ankietą chociażby). Ja statusy bardzo lubiłem - w końcu sam je zaimplementowałem (dodatkowy zakup silnika pod nie), choć może niekoniecznie w formie, jaką ostatnio z nich uczyliście :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.