Skocz do zawartości

Mini-komputer do astro w teren


Sebo_b

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Sprzedam komputer mini-itx, który może być zasilany z akumulatora (zasilanie 8-19V) i charakteryzuje się niewielkim poborem mocy (TDP procesora 6.5W) oraz jest pasywnie chłodzony.

 

Osobiśnie nie używałem go do astro, robił mi za niewielki serwer - ale myślę, że z powodzeniem się nada. Na słabszym setupie (RPi) działa bez problemu Ekos z guidingiem, tutaj też powinien. Myślę, że Windowsa też uciągnie - ale nigdy na nim nie odpalałem, więc gwarancji nie daję.

 

Dane:

  • Płyta główna: Intel DN2800MT
  • Procesor: Intel Atom N2800 2c/4t 1.86GHz
  • Pamięć: 4GB
  • Dysk SSD: 30GB
  • Dysk 2.5: 320GB
  • LAN: 10/100/1000Gb
  • Zasilanie: 8-19V (brak zasilacza w zestawie)
  • Chałas: bezgłośny (słychać tylko dysk twardy)
  • Wymiary: płyta to 17x17cm, obudowy nie mierzyłem.

 

Procesor ma 2 core'y / 4 wątki. Radził sobie z transkodowaniem na żywo materiału do 720p włącznie (plex). Komputer ma 4 porty USB z tyłu + wyjście na kolejne 4 na płycie (nie wyprowadzone na obudowę) - daje to łącznie 8 portów USB gotowych do użycie (a 2 dodatkowe na kartach mini-pcie), więc można użyć bez huba.

 

Obudowa została przerobiona z przodu w celu jej zmniejszenia. Panel który zajmował 2-3cm został obcięty, a przycisk zasilania bezpośrednio przyklejony do obudowy. Widać to dobrze na zdjęciach. Komputer jest chłodzony pasywnie, nie ma wentylatorów, dysk 2.5' jest też prawie bezgłośny. Dyski zostały wyczyszczone, brak badsectorów. Komputer jest kompletny, po zainstalowaniu systemu i podłączeniu do zasilania nadaje się do pracy.

 

Więcej o płycie głównej: https://www.intel.com/content/dam/support/us/en/documents/motherboards/desktop/dn2800mt/dn2800mt_techprodspec09.pdf

Więcej o procesorze: https://ark.intel.com/content/www/us/en/ark/products/58917/intel-atom-processor-n2800-1m-cache-1-86-ghz.html 

 

Na YT można znaleźć filmy pokazujące działanie Windowsa na tej płycie.

 

 

Cena: 300 zł z wysyłką po mojej stronie.

20190331_162158.jpg

20190331_162437.jpg

20190331_162445.jpg

20190331_162427.jpg

20190331_162922.jpg

20190331_162949.jpg

Edytowane przez Sebo_b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
On 4/28/2019 at 9:23 PM, Sebo_b said:

Komputer ma 4 porty USB z tyłu + wyjście na kolejne 4 na płycie (nie wyprowadzone na obudowę) - daje to łącznie 8 portów USB

EDIT: dodatkowo 2 żółte porty USB są opisane w instrukcji jako high-current/fast-charging, niestety nie mogę znaleźć ile to oznacza amperów.

 

 

Edytowane przez Sebo_b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Hans zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.