Skocz do zawartości

Próbne strzały Romka i nie tylko próbne ;)


RomekAstrobaza

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, gryf188 napisał:

To ciekawe , bo mając skonfigurowany i ustawiony sprzęt możesz od razu robić zdjęcia a nie tracić czas na byle jakie rozstawianie sprzętu. :D A i efekt miałbyś  znacznie lepszy.

Ależ oczywiście, że masz rację.

Ale nie mamy możliwości (póki co) tego sprzętu ustawić raz i żeby służył i sobie stał w jednym miejscu.

Na każdą sesje wyjmuje go z magazynu i składam, poziomuje,  ustawiam na polarna itd itd...

Więc wiesz ;)

4 minuty temu, Behlur_Olderys napisał:

Ładne kolory, jak na tego typu zdjęcie :)

Dzięki za dobre słowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, gryf188 napisał:

Już na pierwszy rzut oka widać ich brak.

Flaty (20) biasy (20)  i darki (30)  były .... natomiast paprochy na matrycy jak się później okazało "wędrowały" po każdym klapnięciu lustra dlatego w stacku tak wyszło :) 

Ogólnie wtedy Canon osiągnął dramatyczną temp ok 35 stopni na matrycy więc .... to zdjęcie wyszło jak wyszło ... oczywiście mam inne lepsze ale chciałem pokazać 

z jakimi nie raz walczyłem żeby cokolwiek powyciągać :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, komprez napisał:

Dajesz :) ja też czekam na okno ... będę wypatrywać co tam zapodasz nowego :) powodzenia !

Nic nowego nie będzie - tzn może w środę.

Będzie M51 - ale mam nadzieję, że jakieś 2,5-3h materiału a nie 13,5 min przez chmury.....

 

Potem plan jest na M81/82

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wczoraj na wieczór chmury się rozeszły - więc rozłożyłem sprzęt, z grubsza ustawiłem no i chciałem ustawić M51 - no właśnie chciałem......

Nie mam pojęcia co mi się wczoraj stało, ale prawie godzinę szukałem tego obiektu - masakra....

Parę minut po 22 wreszcie trafiłem - a więc odpaliłem sesję. Niestety przyszła mgła a po mgle po jakichś 30 minutach wróciły chmury...

No i tyle mojej sesji - jak nie urok to sraczka :(

Udało mi się jedynie złapać 13 klatek po 90 sekund, gdzie polowa z nich już w mgle.....

Więc to co zebrałem pierwszym razem złożyłem do kupy z tym z wczoraj - wyszło razem 34,5 minuty - wow sukces!!! Oczywiście pokręciłem aparatem i nie do końca klatki się zgadzały co widać w prawym dolnym rogu. 

Był też crop i resize. Ale wiem, że jest potencjał i czekam na lepsze czasy hehhe i 3h materiału w dobrych warunkach - wtedy będzie gitez majonez;)

Poniżej wynik wczorajszej i piątkowej sesji - czyli: 34,5 minuty materiału (23 klatki po 90s) ISO 1600 plus masterdark ale robiony w 18 stopniach - a wczoraj było poniżej 10 stopni.... - więc zapewne też swojej roboty co miał zrobić nie zrobił.

Sprzęt TS APO 100Q, EQ6R-Pro i Eos 200D nie mod.

jpgm51a1.jpg

Cieszy mnie to, że już kilka galaktyczek dało się wyciągnąć z tego materiału;)

 

m51opis.jpg

Edytowane przez RomekAstrobaza
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, RomekAstrobaza napisał:

Witam.

Wczoraj na wieczór chmury się rozeszły - więc rozłożyłem sprzęt, z grubsza ustawiłem no i chciałem ustawić M51 - no właśnie chciałem......

Nie mam pojęcia co mi się wczoraj stało, ale prawie godzinę szukałem tego obiektu - masakra....

Parę minut po 22 wreszcie trafiłem - a więc odpaliłem sesję. Niestety przyszła mgła a po mgle po jakichś 30 minutach wróciły chmury...

No i tyle mojej sesji - jak nie urok to sraczka :(

Udało mi się jedynie złapać 13 klatek po 90 sekund, gdzie polowa z nich już w mgle.....

Więc to co zebrałem pierwszym razem złożyłem do kupy z tym z wczoraj - wyszło razem 34,5 minuty - wow sukces!!! Oczywiście pokręciłem aparatem i nie do końca klatki się zgadzały co widać w prawym dolnym rogu. 

Był też crop i resize. Ale wiem, że jest potencjał i czekam na lepsze czasy hehhe i 3h materiału w dobrych warunkach - wtedy będzie gitez majonez;)

Poniżej wynik wczorajszej i piątkowej sesji - czyli: 34,5 minuty materiału (23 klatki po 90s) ISO 1600 plus masterdark ale robiony w 18 stopniach - a wczoraj było poniżej 10 stopni.... - więc zapewne też swojej roboty co miał zrobić nie zrobił.

Sprzęt TS APO 100Q, EQ6R-Pro i Eos 200D nie mod.

jpgm51a1.jpg

Cieszy mnie to, że już kilka galaktyczek dalo się wyciągnąć z tego materiału;)

Podoba mi sie Twoje podejscie do sprawy . Calkiem na wypasionym wielkim luzie , do obrobki widze tez podchodzic na wielkim luzie i to jest wlasnie fajne . Focenie i obrobka ma dawac satysfakcje a nie produkowac nerwy , stres , zalamke itd itd . Wychodzi obraz jak wychodzi i uwazam , ze tak jest Git . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Meiser napisał:

Podoba mi sie Twoje podejscie do sprawy . Calkiem na wypasionym wielkim luzie , do obrobki widze tez podchodzic na wielkim luzie i to jest wlasnie fajne . Focenie i obrobka ma dawac satysfakcje a nie produkowac nerwy , stres , zalamke itd itd . Wychodzi obraz jak wychodzi i uwazam , ze tak jest Git . 

Wszystkie uwagi przyjmuję na klatę i z pokorą - nawet te najbardziej krytyczne - i spokojnie - nadal po nich dobrze śpię hehhe

Z tego materiału co mam i co z niego wyszło jestem zadowolony, nawet bardzo - bo wiem, że jak w końcu uda mi się zebrać jakieś 2-3 godziny materiału to ten obiekt będzie bardzo fajnie wyglądać a i szum będzie mniejszy.

Więc czekam na pogodne niebo a potem na KONKURS NA ASTROFOTOGRAFIE MIESIĄCA I ROKU DLA POCZĄTKUJĄCYCH

albo nie początkujących hehe;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Meiser napisał:

Wedlug mnie Git oprocz tego prawego dolnego rogu 

Ale o prawym dolnym rogu pisałem wcześniej.

To klatki z piątku połączone z wczorajszymi. A że nie zwróciłem uwagi, jak montowałem aparat to tak wyszło ;)

Dwa troche różne ujęcia tego obiektu.

 

Docelowa fotka będzie lepsza. Ta jest jako próbny strzał;) w końcu to tylko trochę ponad pół godziny w bardzo złych warunkach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, RomekAstrobaza napisał:

Ale o prawym dolnym rogu pisałem wcześniej.

To klatki z piątku połączone z wczorajszymi. A że nie zwróciłem uwagi, jak montowałem aparat to tak wyszło ;)

Dwa troche różne ujęcia tego obiektu.

 

Docelowa fotka będzie lepsza. Ta jest jako próbny strzał;) w końcu to tylko trochę ponad pół godziny w bardzo złych warunkach.

 

Wiem cos o krotkich czasach naswietlania bo poki co tez je stosuje . Jak na 30 min materialu calkiem fajnie wyszlo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, RomekAstrobaza napisał:

Nie mam pojęcia co mi się wczoraj stało, ale prawie godzinę szukałem tego obiektu - masakra....

Ja ostatnio 30 min szukałem łatwego Messiera :facepalm:gdzie w inne UGCeki trafiam od ręki :D czasem się tak człek zafiksuje :D Piknie jest :)

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, HAMAL napisał:

Ja ostatnio 30 min szukałem łatwego Messiera :facepalm:gdzie w inne UGCeki trafiam od ręki :D czasem się tak człek zafiksuje :D Piknie jest :)

 

Echh to na szczęście nie jestem sam hehe;)

Ale wczoraj godzinka zbierania fotonów przez to uciekła. Godzinka gdzie jeszcze mgły nie było i teleskop był suchy.

 

Ale do trzech razy sztuka hehe - jutro też spróbuje. 

 

I dzięki za dobre słowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pogoda dużo lepsza więc i trochę więcej materiału się zebrało.

Choć oczywiście bez problemów.

Nie wiem dlaczego w początkowej fazie sesji bardzo dużo klatek miało nie okrągłe gwiazdki (na 10 klatek 7 było złych). Po około godzinie trwania sesji nagle się poprawiła sytuacja i to znacznie (na 10 klatek 8 akceptowalnych) - nie wiem czym to było spowodowane ale ponad godzina materiału poszła do kosza....

Teraz muszę zrobić darki do tego materiału, bo wczoraj było około 8 stopni w nocy a do materiału dałem mastrdarka robionego w temperaturze 18 stopni;)

Więc i tło nie jest za specjalne...(chyba przez to..??)

Oto wynik prawie końcowy moich wypocin.

2 godziny materiału zebrałem - akceptowalnego ;)

Będzie jeszcze wersja z dobrymi darkami.

 

A tak ogólnie to jestem zadowolony z efektu - taka astrofotografia sprawia mi dużą przyjemność ;)

 

M51_2h_2maj.jpg

Wersja mniej ostra

 

M51_2hmaj1.jpg

3360916.jpg

Edytowane przez RomekAstrobaza
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Wczoraj wycelowałem oprócz Jowisza i Saturna także w motylka - ale nie wyszedł za bardzo hehe. Z miasta niemodyfikowanym Canonem to szkoda czasu chyba. wieczorem dorobię darki i spróbuje raz jeszcze poskładać i może będzie lepiej;)

Póki co jest słabo - nie jestem zadowolony z efektu. 

50 klatek po 3 minuty ISO 800 (bez klatek kalibracyjnych) - canon EOS 200D NIEMOD, TS APO 100Q

 

a.png

To zdjęcie zdecydowanie jest próbne - ciekawość co się zarejestruje w takich warunkach.

Edytowane przez RomekAstrobaza
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, RomekAstrobaza napisał:

Taki zmasakrowany motyl;)

Jak dorobię jeszcze drugie tyle materiału to może i co z tego będzie - a tak to dramat.

Ale jako to że próbne to pokazuje - choć zjebki będą zapewne hehe

 

Motyl_47fr12.jpg

Oglądam na smartfonie - jest bardzo ciekawy efekt 3d przez to, że gwiazdy są stosunkowo duże wybijają się z tła. Kolor taki sobie może, burak z kartoflem, ale taki nienachalny, całkiem ładnie to wygląda tak ogólnie.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne podejście dodatkowa godzina materiału dobierana.

Jak dozbieram ok 6h - myslę, że wtedy będzie ok (obecnie jest 3,5 h)

i wiem troszkę przekoloryzowałem

Motyl 74stack1a_2aa_sm1.JPG

dziś jeszcze pewnie raz podejdę do obróbki;)

Edytowane przez RomekAstrobaza
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.