Jump to content
Sign in to follow this  
Baki

Kupię żuraw lornetkowy

Recommended Posts

Witam,
Jak w temacie, jedyny żuraw jaki jestem w stanie obecnie znaleźć kosztuje 1300 zł, czyli więcej niż lornetka, którą chce zamontować (Delta Optical SkyGuide 15x70). Jestem otwarty na wszelkie propozycje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uważam, że pod tak małą, tanią i słabą lornetkę warto pokusić się o samodzielne wykonanie jakiegoś montażu.

 

 • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślę, że każdy wariant z jakimś żurawiem/montażem/statywem pod lornetkę jest dobry. Gdy przed laty zamontowałem swoją pierwszą lornetkę czyli Nikona Action EX 10x50 najpierw na statywie foto a potem na żurawiu z Astrokraka, to był to skok jakościowy - o jakieś 50 procent więcej zobaczyłem. Nie każdy ma takie zdolności, żeby samodzielnie wykonać żuraw… ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Albo czas :) Późna odpowiedź ale nie dostałem powiadomienia mailowego. Żurawie już oczywiście dawno zeszły (wszystkie 3 na następny dzień!). Ale chyba nie będę miał wyboru.

Chciałem zbudować taki: http://astronomia.zsel.edu.pl/archiwum/strony/zuraw.html
Ale mam problem z kupnem AZ2, a AZ4 kosztuje już odpowiednio więcej i wtedy same części kosztują tyle co "Porucznik", więc lepiej już wtedy kupić trójnóg za 200 zł (http://ujeb.se/Hrd7t). Tylko tu z koleji mam problem z głowicą, nie mam pojęcia jak ją dobrać co by się kręciła ładnie.


 

Cytat

małą, tanią i słabą lornetkę

:icon_cry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

No niestety, ale ta Delta to jakościowo sam dół stawki. Górę zamykają Nikony i Fujinony.....

Najpierw moze fajnie byłoby przeskoczyć na model eXtreme 16x70 - różnica w jakości obrazu i zasięgu gwiazdowym będzie kolosalna.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • Our picks

  • Zdjęcie Czarnej Dziury - dzisiaj o 15:00
   Pamiętajcie, że dzisiaj o 15:00 poznamy obraz Czarnej Dziury. Niezależnie od tego, jak bardzo będzie ono spektakularne (lub wręcz przeciwnie - parę pikseli), trzeba pamiętać, że to ogromne, wręcz niewyobrażalne, osiągnięcie cywilizacji. Utrwalić coś tak odległego i małego kątowo, do tego wykorzystując mega sprytny sposób (interferometria radiowa), ...no po prostu niewyobrażalne. EHT to przecież wirtualny teleskop wielkości planety. Proste?
    • Like
   • 144 replies
  • Amatorska spektroskopia supernowych - ważne obserwacje klasyfikacyjne
   Poszukiwania i obserwacje supernowych w innych galaktykach zajmuje wielu astronomów, w tym niemałą grupę amatorów (może nie w naszym kraju, ale mam nadzieję, że pomału będzie nas przybywać). Odkrycie to oczywiście pierwszy etap, ale nie mniej ważne są kolejne - obserwacje fotometryczne i spektroskopowe.
    • Like
   • 4 replies
  • Odszedł od nas Janusz Płeszka
   Wydaje się nierealne, ale z kilku źródeł informacja ta zdaje się być potwierdzona. Odszedł od nas człowiek, któremu polskiej astronomii amatorskiej możemy zawdzięczyć tak wiele... W naszym hobby każdy przynajmniej raz miał z nim styczność. Janusz Płeszka zmarł w wieku 52 lat.
    • Sad
   • 166 replies
  • Małe porównanie mgławic planetarnych
   Postanowiłem zrobić taki kolaż będący podsumowaniem moich tegorocznych zmagań z mgławicami planetarnymi a jednocześnie pokazujący różnice w wielkości kątowe tych obiektów.
   Wszystkie mgławice na tej składance prezentowałem i opisywałem w formie odrębnych tematów na forum więc nie będę się rozpisywał o każdym obiekcie z osobna - jak ktoś jest zainteresowany szczegółami bez problemu znajdzie fotkę danej mgławicy na forum.
    • Like
   • 29 replies
  • SN 2018hhn - "polska" supernowa w UGC 12222
   Dziś mam przyjemność poinformować, że jest już potwierdzenie - obserwacja spektroskopowa wykonana na 2-metrowym Liverpool Telescope (La Palma, Wyspy Kanaryjskie). Okazuje się, że mamy do czynienia z supernową typu Ia. Poniżej widmo SN 2018hhn z charakterystyczną, silną linią absorpcyjną SiII.
    • Thanks
   • 11 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.