Skocz do zawartości

Kupię żuraw lornetkowy


Baki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Jak w temacie, jedyny żuraw jaki jestem w stanie obecnie znaleźć kosztuje 1300 zł, czyli więcej niż lornetka, którą chce zamontować (Delta Optical SkyGuide 15x70). Jestem otwarty na wszelkie propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że każdy wariant z jakimś żurawiem/montażem/statywem pod lornetkę jest dobry. Gdy przed laty zamontowałem swoją pierwszą lornetkę czyli Nikona Action EX 10x50 najpierw na statywie foto a potem na żurawiu z Astrokraka, to był to skok jakościowy - o jakieś 50 procent więcej zobaczyłem. Nie każdy ma takie zdolności, żeby samodzielnie wykonać żuraw… ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Albo czas :) Późna odpowiedź ale nie dostałem powiadomienia mailowego. Żurawie już oczywiście dawno zeszły (wszystkie 3 na następny dzień!). Ale chyba nie będę miał wyboru.

Chciałem zbudować taki: http://astronomia.zsel.edu.pl/archiwum/strony/zuraw.html
Ale mam problem z kupnem AZ2, a AZ4 kosztuje już odpowiednio więcej i wtedy same części kosztują tyle co "Porucznik", więc lepiej już wtedy kupić trójnóg za 200 zł (http://ujeb.se/Hrd7t). Tylko tu z koleji mam problem z głowicą, nie mam pojęcia jak ją dobrać co by się kręciła ładnie.


 

Cytat

małą, tanią i słabą lornetkę

:icon_cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, ale ta Delta to jakościowo sam dół stawki. Górę zamykają Nikony i Fujinony.....

Najpierw moze fajnie byłoby przeskoczyć na model eXtreme 16x70 - różnica w jakości obrazu i zasięgu gwiazdowym będzie kolosalna.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.