Jump to content
Antoni

[S] Kamery CMOS/CCD QHY 163M plus koło filtrowe 7 pozycyjne.

Recommended Posts

Posted (edited)

W związku ze zmianami jakie muszę dokonać w swoim setupie na sprzedaż wystawiam  bardzo dobrą kamerę QHY 163 M plus koło filtrowe 7 pozycyjne na filtry 36 mm. Wszystko w pełni sprawne. Jestem pierwszym jej właścicielem. Kamera i koło posiada wszystko co dał producent włącznie z oryginalnym opakowaniem. Zdjęcia z niej można zobaczyć  na mojej stronie. Cena jaka mnie interesuje to 7000 zł za całość przesyłką. Wszelkie pytania proszę kierować na PW. Zdjęć samej kamery i koła nie robiłem bo musiałby ją ściągnąć czego nie chcę robić ponieważ  mam do dokończenia jeszcze zbieranie materiału chyba, że trafi się kupiec.

Edited by Antoni

Czy 5700 to ostateczna propozycja ?

@Antoni czy w tej kamerze jest problem z artefaktami na jasnych gwiazdach jak w niektórych wersjach ASI1600? 

2 godziny temu, Winter napisał:

niektórych wersjach ASI1600

W niektórych, czy w każdej? Czy matryca się czymś różni w Pro? Nie wydaje mi się. Problem stanowią mikrosoczewki z tego co tu czytałem, przynajmniej w związku z artefaktami. Obie kamery mają te samą matrycę, więc..?

Więc czekamy na odpowiedź Antoniego :)

Nie zauważyłem tego do tej pory. Obrabiam jakoś swoje zdjęcia, można je zobaczyć na mojej stronie.

Sprzedający zmienił znacząco treść ogłoszenia po tygodniu od wystawienia. Na Astromaniaku jest zabezpieczenie przed takimi zmianami.

Treść ogłoszenia jest w kontroli oferującego, nie medium którego użyto do jego wystawienia. 

BTW, proszę dyskusje nie powiązane z transakcją lub oferowanym sprzętem prowadzić poza ofertą. 

Pozdrawiam. 

4 godziny temu, Antoni napisał:

Nie zauważyłem tego do tej pory. Obrabiam jakoś swoje zdjęcia, można je zobaczyć na mojej stronie.

Możesz podesłać surową klatkę z jasną dużą gwiazdą ?

Aktualne.Kamera plus koło.

Aktualne.

Aktualne. Dla zainteresowanych umieszczam zdjęcia kamery i koła i fotki nocnego nieba wykonane tą kamerą w warunkach podmiejskich.

koło filtrowe.jpg

QHY 163M i koło.jpg

QHY 163M.jpg

Sh2_199.jpg

M_42_nowe.jpg

M_5.jpg

A doczekam się na pojedynczą surową klatkę z jasną gwiazdą ? :)

Nie było kiedy jej zrobić.

To jeśli możesz to podeślij surówkę z L lub jakiegoś filtra z M42

Aktualne. Nowa cena kamera plus koło 6900 zł.

Nowa cena kamera plus koło 7 pozycyjne 6850 zł.

Sprzęt jak nowy, zadbany cały czas w obserwatorium 6800 zł.

Nie doczekałem się na przykładową 1 klatkę np M42 więc jak widzisz sprzedaż tej kamery ?

Nie posiadam surowych klatek bo zajmują zbyt dużo miejsca co wymagało by kolejnego przenośnego dysku. Ograniczam się do przechowywania klatek skalibrowanych i złożonych jak i całego procesu obróbki poszczególnych obiektów. Dlatego to przedstawiam wykonane nią zdjęcia dla zainteresowanych. Ja na nią nie narzekam, a że sprzedaję  to tylko dlatego że do mojego refraktora który ma krótszą ogniskową po korektorze potrzebuję kamery z mniejszym czipem do małych galaktyk, których jak wiesz jest bardzo dużo. Cóż Ci mogę więcej napisać. Kto będzie chciał to kupi.

• Like 1

Posted (edited)

Cena 6700 zł za kamerę i koło.

Edited by Antoni

Kamera i koło nadal szuka nowego właściciela. Obniżka ceny na 6600 zł. z przesyłką.

Za całość 6,5 tyś. z przesyłką.

Cena 6400 zł za całość. Dla zainteresowanych rozważę również rozbicie zestawu.

16 godzin temu, Antoni napisał:

Cena 6400 zł za całość. Dla zainteresowanych rozważę również rozbicie zestawu.

ile za kolo?

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Our picks

• Zdjęcie Czarnej Dziury - dzisiaj o 15:00
      Pamiętajcie, że dzisiaj o 15:00 poznamy obraz Czarnej Dziury. Niezależnie od tego, jak bardzo będzie ono spektakularne (lub wręcz przeciwnie - parę pikseli), trzeba pamiętać, że to ogromne, wręcz niewyobrażalne, osiągnięcie cywilizacji. Utrwalić coś tak odległego i małego kątowo, do tego wykorzystując mega sprytny sposób (interferometria radiowa), ...no po prostu niewyobrażalne. EHT to przecież wirtualny teleskop wielkości planety. Proste?
        • Like
      • 144 replies
    • Amatorska spektroskopia supernowych - ważne obserwacje klasyfikacyjne
      Poszukiwania i obserwacje supernowych w innych galaktykach zajmuje wielu astronomów, w tym niemałą grupę amatorów (może nie w naszym kraju, ale mam nadzieję, że pomału będzie nas przybywać). Odkrycie to oczywiście pierwszy etap, ale nie mniej ważne są kolejne - obserwacje fotometryczne i spektroskopowe.
        • Like
      • 4 replies
    • Odszedł od nas Janusz Płeszka
      Wydaje się nierealne, ale z kilku źródeł informacja ta zdaje się być potwierdzona. Odszedł od nas człowiek, któremu polskiej astronomii amatorskiej możemy zawdzięczyć tak wiele... W naszym hobby każdy przynajmniej raz miał z nim styczność. Janusz Płeszka zmarł w wieku 52 lat.
        • Sad
      • 167 replies
    • Małe porównanie mgławic planetarnych
      Postanowiłem zrobić taki kolaż będący podsumowaniem moich tegorocznych zmagań z mgławicami planetarnymi a jednocześnie pokazujący różnice w wielkości kątowe tych obiektów.
      Wszystkie mgławice na tej składance prezentowałem i opisywałem w formie odrębnych tematów na forum więc nie będę się rozpisywał o każdym obiekcie z osobna - jak ktoś jest zainteresowany szczegółami bez problemu znajdzie fotkę danej mgławicy na forum.
        • Like
      • 29 replies
    • SN 2018hhn - "polska" supernowa w UGC 12222
      Dziś mam przyjemność poinformować, że jest już potwierdzenie - obserwacja spektroskopowa wykonana na 2-metrowym Liverpool Telescope (La Palma, Wyspy Kanaryjskie). Okazuje się, że mamy do czynienia z supernową typu Ia. Poniżej widmo SN 2018hhn z charakterystyczną, silną linią absorpcyjną SiII.
        • Thanks
      • 11 replies
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.