Skocz do zawartości

M51 z centrum miasta - Finalne finalne zdjęcie :)


Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Grzędziel napisał:

Romek, ale darki nie służą do usuwania szumu. Jest wprost przeciwnie, często go zwiększają.

Bez darków było gorzej;)

I wiem o tym, że szumu nie usuwają:)

Ale dzięki nim zdjęcie jest gładsze .

Dziś zrobię na balkonie darki w podobnej temperaturze i spróbuje raz jeszcze.

Może będzie lepiej

Edytowane przez RomekAstrobaza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo, TS100q. 

Mógłbyś podesłać mi surowe suby (raczej bez kalibracji) ok 30szt? Jestem mocno zainteresowany jak wygląda w kolorze korekcja barw w tym szkle. Zapewne znasz mój temat o dwukolorowych gwiazdkach. 

Podrzuć proszę również fotkę jak podłączyłes aparat i jaka jest łączna długość złącze do body aparatu. Muszę u siebie podpiąć jakiś aparat, a nie chce na pusto zamawiać złącze. 

 

Dzięki za pomoc. 

Edytowane przez Tayson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Tayson napisał:

Ooo, TS100q. 

Mógłbyś podesłać mi surowe suby (raczej bez kalibracji) ok 30szt? Jestem mocno zainteresowany jak wygląda w kolorze korekcja barw w tym szkle. Zapewne znasz mój temat o dwukolorowych gwiazdkach. 

Podrzuć proszę również fotkę jak podłączyłes aparat i jaka jest łączna długość złącze do body aparatu. Muszę u siebie podpiąć jakiś aparat, a nie chce na pusto zamawiać złącze. 

 

Dzięki za pomoc. 

Klatki Ci udostępnię niebawem (jak to zrobię dam znać )

A co do złączki i jej długości to na tygodniu dam Ci znać, bo złączka została w aparacie. Ale długa nie była max 7 cm.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.05.2019 o 17:57, RomekAstrobaza napisał:

Ale dzięki nim zdjęcie jest gładsze .

Romek, zdjęcie wydaje CI się lepsze i gładsze bo mediana tła jest mniejsza - czyli tło jest ciemniejsze, co skutecznie ukrywa szum. Darki usunęły Ci tzw. FPN (Fixed Pattern Noise) i przypuszczalnie dużo hot/bad/notsobad itd pikseli :-) Stąd subiektywne odczucie, że zdjęcie po darkach jest gładsze.

 

Poza tym zdjęcie jest fajne - widać kilka elementów do poprawy ale jest bardzo fajnie :-) zdecydowanie za mało klatek.

 

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Pav1007 napisał:

Romek, zdjęcie wydaje CI się lepsze i gładsze bo mediana tła jest mniejsza - czyli tło jest ciemniejsze, co skutecznie ukrywa szum. Darki usunęły Ci tzw. FPN (Fixed Pattern Noise) i przypuszczalnie dużo hot/bad/notsobad itd pikseli :-) Stąd subiektywne odczucie, że zdjęcie po darkach jest gładsze.

 

Poza tym zdjęcie jest fajne - widać kilka elementów do poprawy ale jest bardzo fajnie :-) zdecydowanie za mało klatek.

 

 

Dzięki Pav;)

Co do Darków to wiem mniej więcej jak to z nimi jest:) , że w sumie dodają szum a nie odejmują:)

 

A ile klatek dało by z mojego miejsca (prawie centrum - to zdjęcie to 86 klatek po 90s) pożądany efekt? 160 klatek po 90s? Czy może np 120 klatek po 120 s? Czy jeszcze inne rozwiązanie?

 

Godzinę temu, cmku napisał:

jest znaczna poprawa :) szumu dużo mniej i tło lepsze, ale dla mnie to ciagle ciemne jest, tak bym to jakoś widział :)

M51.jpg.ccdf2ecbbb90f35403821150c72a8625.thumb.jpg.3e1b59c2c80b8c20f092c2feed7c9c16.jpg

Dzieki

Rzeczywiście troszkę może za ciemno ale to mój monitor - cienizna analogowa i wiem, że na innych monitorach inaczej jest widać.

Ja Twoje zdjęcie widzę - jak dla mnie ciut za jasne:) - choć same gwiazdy świecą lepiej.

Jeszcze z nimi się pobawię:)

Chyba po prostu za dużo razy dałem "reduce star bloating" hehhe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, RomekAstrobaza napisał:

A ile klatek dało by z mojego miejsca (prawie centrum - to zdjęcie to 86 klatek po 90s) pożądany efekt? 160 klatek po 90s? Czy może np 120 klatek po 120 s? Czy jeszcze inne rozwiązanie? 

To, jak to arytmetycznie rozwiążesz to już Twoja decyzja :-) zbierz 6-8h materiału (teraz masz ledwo ponad 2h) i zobacz o ile zmieni się podejście do obróbki :-)

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Pav1007 napisał:

To, jak to arytmetycznie rozwiążesz to już Twoja decyzja :-) zbierz 6-8h materiału (teraz masz ledwo ponad 2h) i zobacz o ile zmieni się podejście do obróbki :-)

O żesz Ty.......

Ciężka sprawa z 6 godzinami hehe

Choć w sumie mam już 2 - następna sesja ze 2-3 i już będzie coś.

 

Edytowane przez RomekAstrobaza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, RomekAstrobaza napisał:

O żesz Ty.......

Ciężka sprawa z 6 godzinami hehe

Choć w sumie mam już 2 - następna sesja ze 2-3 i już będzie coś.

W tej pasji nie ma półśrodków :-) Albo chcesz mieć dobre zdjęcie i przyjemność z obróbki albo... masz półprodukt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połączyłem materiał ze wszystkich 3 dni jaki mi się udało zebrać - wyszło 2,5 godziny ;)

Postaram się jeszcze drugie tyle zebrać a wtedy kto wie....

A poniżej ostateczna wersja tego materiału:

 

M51_2_5h_a20001a12_2.jpg

Edytowane przez RomekAstrobaza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, RomekAstrobaza napisał:

Tayson podrzucił triki jak wyrównac tlo w Psie no i tło równiutkie się zrobiło

To teraz otwórz sobie dwa zdjęcia (przed i po) obok siebie i porównaj - które jest lepsze.

 

dla oszczędności czasu powiem: wersja "po" jest dla mnie nieakceptowalna. Zobacz ile gwiazd wyciąłeś, zrobiłeś z tego po prostu jednolite szare tło - zobacz ile sygnału wyciąłeś obok M51.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Pav1007 napisał:

To teraz otwórz sobie dwa zdjęcia (przed i po) obok siebie i porównaj - które jest lepsze.

 

dla oszczędności czasu powiem: wersja "po" jest dla mnie nieakceptowalna. Zobacz ile gwiazd wyciąłeś, zrobiłeś z tego po prostu jednolite szare tło - zobacz ile sygnału wyciąłeś obok M51.

Tak tak wiem wiem już - nawet juz z Taysonem o tym pisałem.

Bardziej mi chodzilo, ze jest sposób - łatwy sposób na ogarnięcie tła.

W wolnym czassie się pobawie jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.