Jump to content
Sign in to follow this  
mario_b

Przejściówka T 48 na Canon EOS do Redcata 51

Recommended Posts

Cześć.

 

Przymierzam się do zakupu tego szkła. Podpięty będzie pod niego Canon, (a przez przejściówkę do Canona również FujiFilm :) ) Kończy się ten refraktor gwintem 48, na który nakręcam adapter do Canona. Wydaje mi się, że dość ważne jest zachowanie odpowiedniej, czy raczej właściwej odległości do matrycy. Czy dobrze myślę? Na stronie producenta jest jakiś zwymiarowany rysunek, na którym widać, że matryca/płaszczyzna filmu powinna być w odległości 59,7mm od końca, czy to jest właściwa odległość, czy maksymalna? Czy może być mniej?

 

Odległość od bagnetu w Canonie od matrycy to 44mm, T mount/ring 48 na C EOS od TS Optics ma długość 10,8mm. Jeśli ją zastosuję to odległość matrycy od końca RedCata wynosić będzie 54,8mm, czyli 4,9mm mniej niż na rysunku. Czy to będzie działać? Wydaje mi się, że ostatnim (najbliżej matrycy) elementem optyki jest flattener?, to jest chyba element nieruchomy?, niebiorący udziału w ogniskowaniu na jakąś odległość, np. nieskończoność? Czy muszę zachować dokładnie te 59,7mm(koniec szkła-matryca), czy róenie dobrze może być mniej? Np. te 54,8mm z ringiem od TS?

 

WO ma w swojej ofercie przejściówki T 48 na bagnety kilku producentów, również Canona. Nie znalazłem jednak wymiarów takiego ringa od WO. Piszą tylko, że jest "super high precision". :)

 

 

Pozdrawiam

mariusz

Zrzut ekranu 2019-05-6 o 21.25.15.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.