Skocz do zawartości

Asi Zwo 174 MM-C w czym problem ?


kosmit

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem, że na forum prawie nikt nie fotografuje tą kamerką, Niby duży pixel, więc do DS była by dobra. Szukam jakiejś kamerki do DS, w tej cenie, ale w czym jest szkopuł, że nikt jej chyba nie używa. Mała rozdzielczość, słaba matryca, stary model ??? O co chodzi ??? Powiedzcie proszę, żebym błędu nie zrobił.

Edytowane przez kosmit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, kosmit napisał:

Zauważyłem, że na forum prawie nikt nie fotografuje tą kamerką, Niby duży pixel, więc do DS była by dobra. Szukam jakiejś kamerki do DS, w tej cenie, ale w czym jest szkopuł, że nikt jej chyba nie używa. Mała rozdzielczość, słaba matryca, stary model ??? O co chodzi ??? Powiedzcie proszę, żebym błędu nie zrobił.

Może to zbyt racjonalny wybór? ;)

Wydaje mi się, że wielu woli dopłacić trochę i mieć ASI1600 z dużo większym sensorem i supportem społeczności.

W razie czego conieco w temacie tej kamerki jest na Pochmurnych Nocach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to dobra kamerka i z relacji użytkowików CludyNights dosyć ciekawa do DSO, a radzi sobie nawet w krótkich ekspozycjach (czy też lucky imaging):

https://www.cloudynights.com/topic/623218-cmos-mono-snr-for-dso-lucky-imaging-long-post/

 

Ludzie jej nie brali bo w podobnym czasie wyszła kamera z sensorem panasonica, czyli Asi1600 i większość użytkowników poszła w szersze pole, ciągnąc za tym cały support (dokłądnie tak jak napisał to Behlur_Olderys).

Problemem na początku było też to że Zwo nie dopracowało do końca swojej wersji kamery i część użytkowników pokazywała nieprzyjemny i wymagający programowego usunięcia "pattern", taka szachownica (teraz nie mogę znaleźć tego tematu ale gdzieś był w internetach). Podobno po upgradzie softwareu' ten pattern zniknął tak jak posty o nim :) 

Natomiast wersja tej kamerki ze stajni QHY podobno jest bardzo przyjemna w użytkowaniu.

Edytowane przez cwic
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, LibMar napisał:

ASI174 ma też dość duży ampglow w stosunku do innych modeli.

Oczywiście, *wydaje* się że prawidłowa kalibracja powinna poradzić sobie z ampglow a dithering - z fixed noise pattern. W końcu te same problemy pojawiają się w innych kamerkach, i szczerze mówiąc chyba tylko w przypadku, gdy nie stosujemy żadnej kalibracji ani ditheringu te problemy stają się poważne. Z drugiej strony astrofoto najlepiej, jak jest szybkie, łatwe i wygodne, więc może ludziom się aż tak nie chce... ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki jest procentowy poziom tego wyjarania tego darka po 300 sekundach? Dałoby to odpowiedź ile % dynamiki tracimy przez ten ampglow w cmosach. Ale żeby nie było, że krytykuje wyłącznie cmosy to mój atik też sieje co widać na dakrach. Zrobiłem kiedyś test i w stacku 900 sekundowych darków wyszedł amp-glow na poziomie 1 ADU więc dałem sobie spokój z darkami :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem, że coś jest na rzeczy. Nie chcę iść w małe pixle jak modele 178, 183. Robię Canonem 40D i tam mam pixel 5,7 i to mi odpowiada. Przy moim montażu exos 2 bez guidingu, a więc szału nie ma, przy ogniskowej 200mm zdjęcia były akceptowalne. Mam trochę sytuację awaryjną, bo coś mi świruje ten Canon z elektroniką. Na szczęście mogę nim sterować laptopem z APT, ale znając życie, jak dzieją się takie rzeczy, to zaraz wszystko padnie i zostanę bez rejestratora. Na dodatek miałem sprawić sobie guiding, no ale ten uzależniony jest od skali setupu. I tu znowu problem, bo nie wiadomo co się wydarzy. ASI 1600 kupiłbym, ale mam wątpliwości, czy na tym etapie powinienem inwestować tyle pieniędzy w kamerkę. Do tej pory inwestowałem w sprzęt raczej bardzo ostrożnie. A może ta kamerka byłaby lepsza ze względu na wielkość pixla i w wersji bez chłodzenia, niż Asi 120 MM, do guidingu ???

Edytowane przez kosmit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.