Skocz do zawartości

QHY Polemaster


Kapitan Cook

Rekomendowane odpowiedzi

Tzn potrzebujesz nowego gadgetu i masz za dużo kasy, czy zwyczajnie chciałbyś odetchnąć i zautomatyzować nieco proces ustawiania? Jeżeli to drugie, to pisz do Kolegi bujarek w sprawie programu PAT.

 

 

Edytowane przez seg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też to polecam :) kolega daje wersje testowe więc można się pobawić - napisz do niego i dostaniesz bez problemów testówkę. 

Nawiasem mówiąc ... ja tego jeszcze nie używałem ale program "rokuje" ... ja osobiście używam :

1. na pałe wg Polar Align lunetką

2. PHD (nowa wersja) ma Polar Align i bardzo dobrze to działa zwykłą kamerką guidującą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam że kolega poszukuje tego do astrofoto, bo do wizuala taka dokładność jest moim zdaniem zbędna (zdarzało mi się ustawiać zupełnie na czują nie patrząc nawet w lunetkę i goto działało dobrze). Jeśli do astrofoto to polecam procedurę w darmowym KStars/Ekos (ustawiam z dokładnościa do 20-30 arcsec) albo w płatnym SharpCap.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, zapomniałem dodać na co chciałbym założyć Polemastera -  Sky-watcher Star Adventurer. Widziałem nieporuszone zdjęcie 4- minutowe na 600mm dzięki dokładnemu ustawieniu na biegun północny więc moje 2 min na 200mm przestały mnie satysfakcjonować, nie wspominając o ilości pracy włożonej w poprawne ustawienie. Polemaster wydaje mi się najlepszy z powodu małej masy, chyba ,że ktoś chciałby się pozbyć innego sprzętu dzięki któremu mógłbym zrobić to samo w mniejszych pieniądzach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Adam87 napisał:

Widziałem nieporuszone zdjęcie 4- minutowe na 600mm dzięki dokładnemu ustawieniu na biegun północny więc moje 2 min na 200mm przestały mnie satysfakcjonować

Zanim wydasz pieniądze to weź pod uwagę to, że ustawienie na biegun wpływa TYLKO na dryf gwiazdy w deklinacji - NIE WPŁYWA na jakość prowadzenia w osi RA - tutaj czynnikiem określającym jakość są: wykonanie przekładni ślimakowej, jakość łożysk, wyważenie, dokładność reduktorów /jeśli są/ i regulacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Adam87 napisał:

Witam wszystkich, zapomniałem dodać na co chciałbym założyć Polemastera -  Sky-watcher Star Adventurer. Widziałem nieporuszone zdjęcie 4- minutowe na 600mm dzięki dokładnemu ustawieniu na biegun północny więc moje 2 min na 200mm przestały mnie satysfakcjonować, nie wspominając o ilości pracy włożonej w poprawne ustawienie. Polemaster wydaje mi się najlepszy z powodu małej masy, chyba ,że ktoś chciałby się pozbyć innego sprzętu dzięki któremu mógłbym zrobić to samo w mniejszych pieniądzach.

Za niewiele więcej niż polemaster i star adventurer możesz mieć używanego heq5 dla którego 600mm nie będzie wyzwaniem, będziesz mógł na nim powiesić znacznie cięższy zestaw i guiding. Choćby człowiek wiarą góry przenosił to star adventurer sobie nie poradzi z 600mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.