Skocz do zawartości

SW CFP 200/800 Carbon


MateuszW

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedam teleskop SW CFP 200/800 Newton. Tuba karbonowa, co poprawia sztywność, nieco ogranicza masę, oraz znacząco zmniejsza rozszerzalność cieplną. Tuba posiada fabryczne bafle, które poprawiają jej wyczernienie. Na lustrze wtórnym zamontowałem grzałkę, która pozwala zapomnieć o problemie roszenia optyki.

Teleskop kupiłem jako używany, bez wyciągu. Sprzedaję z innym wyciągiem, klasycznym Crayfordem SW. Opcjonalnie istnieje możliwość sprzedaży bez wyciągu.

Tubę posiadam już kilka lat, nie pamiętam ile dokładnie. Mimo wieku trzyma się świetnie. Na tubie nie ma żadnych wgnieceń i uszkodzeń, jedynie drobne przetarcia widoczne pod światło. Śrubki okalające celę i obręcz na końcu tuby mają trochę widocznej rdzy, ale to wyłącznie estetyka - wszystkie odkręcają się bez problemu i nie są zniszczone. Po prostu po użyciu śrubokręta śruby łapią rdzę, a wyjęcie luster było potrzebne do dokładnej kolimacji. Optyka jest w bardzo dobrym stanie, z powłokami nic się nie dzieje złego. Są one zakurzone, gdyż luster nigdy nie myłem - nie było potrzeby, bo nie wpływa to na jakość obrazu. Lustro wtórne zostało na nowo przyklejone na silikonie z zachowaniem poprawnego offsetu - oryginalnie było źle osadzone. Teleskop po zmianie wyciągu skolimowałem dokładnym laserem, ale prawdopodobnie będzie wymagał bardziej dogłębnego ustawienia. Z przeciwnej strony wyciągu, na tubie jest zrobiony mały otwór do kolimacji wyciągu, zaślepiony naklejką.

 

W zestawie dodaję rewelacyjną torbę wykonaną przez naszego kolegę gryf188. Torba jest pod wymiar, ze specjalnym poszerzeniem na wyciąg. Jest również redukcja na 1,25" i dekielki.

Niestety nie posiadam oryginalnego kartonu na teleskop, w związku z czym możliwy jest odbiór osobisty (chyba że ktoś ma pomysł, jak go wysłać). Mogę też spotkać się w połowie drogi z kupującym.

 

Proponuję cenę 2000 zł. Sprzedaję, gdyż przechodzę na blaszaka f/5, aby odzyskać część kwoty na cel wyjazdu do Chile. Na wszelkie pytania chętnie odpowiem! Można też obejrzeć sprzęt u mnie.

DSC_7747.jpg

DSC_7744.jpg

DSC_7746.jpg

DSC_7748.jpg

DSC_7753.jpg

DSC_7752.jpg

Edytowane przez MateuszW
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • Hans zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.