Skocz do zawartości

Jaki aparat do lornetki SkyMaster 15x70


Payne

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od niedawna mam lornetkę Celestron SkyMaster 15x70, dokupiłem do tego statyw camrok th 70, oraz adapter do smartfona, telefon xiaomi redmi note 2, całość wygląda jak na zdjęciu i służy do obserwacji przyrody.

 

:D okazało się, że niebo jest dużo ciekawsze i chciałbym kupić aparat. Oraz adapter do aparatu by lepiej widzieć księżyc. Robienie smartfonem zdjęć to kiepski pomysł, wygląda to jak totalna amatorszczyzna przy Waszych zdjęciach i sprzętach, że aż mi wstyd, ale jestem początkującym fotografem.  

 

Na początek chciałbym kupić aparat fotograficzny (przedział cenowy 300 - 500 zł). Oraz "coś", by ten aparat przymocować do lornetki. Mówię "coś" bo się kompletnie nie znam i rozumiem, że ten adapter do smartfona który mam, aparatu fotograficznego nie utrzyma? 

 

Bardzo proszę o wskazówki jaki aparat kupić. 

 

 

 

 

skymaster.jpg.7b41ece72f9d95b05c30ad64cbd5e4c7.jpg

 

311638570_ksieyc2.jpg.52c6f41840ab1fce82cad5b0f7ac5e46.jpgIMG_20190123_074938.thumb.jpg.d7f1a37dd3f1a644b4c04ca6f715437e.jpg

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba będziesz pionierem w tej kategorii sprzętu... A co chcesz fotografować? 

Bo Księżyc już masz, a nie wydaje mi się, że będziesz w stanie zrobić dużo lepsze pojedyncze zdjęcia tego obiektu. 

Czy da się zrobić jakieś fotki innym obiektom na niebie? Pewnie tak, ale nie będzie Pan raczej zadowolony. To nie jest sprzęt do astrofoto. 

Poszukaj, tu był wątek o fotografii przy pomocy smartfonów. 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Chcę fotografować księżyc, by zdjęcia były lepszej jakości, lepsza ostrość, i większe zbliżenie. Jestem totalnym laikiem jeśli chodzi o fotografię, a co dopiero astrofotografię.

 

Czyli czas zacząć zbierać kasę i czytać dział poświęcony teleskopom. 

 

Po prostu szukałem informacji na temat lornetki którą posiadam i znalazłem taki link:

https://www.teleskopy.pl/Lornetka-astronomiczna-Celestron-SkyMaster-15x70-(BaK-4)-+-adapter-do-statywu-+-futerał-teleskopy-1324.html

 

W linku są zdjęcia dużo lepszej jakości niż moje uchwycone lornetką, którą już posiadam

 

 

 

 

Zapodaję jedno zdjęcie z linka:

 

550_celestron_skymaster_15x70_zdjecie_3x

(Zdjęcie złączenia Księżyca i Saturna przez lornetkę Celestron SkyMaster 15x70, uchwycone za pomocą aparatu Olympus m700, zoom 3x; kliknij aby powiększyć) 

 

 

Powyższe zdjęcie jest sto razy lepsze niż moje, szukam więc aparatu którym wykonam tego typu zdjęcia, smartfonem takich nie zrobię. 

Edytowane przez Payne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to bardzo dziwne, że tak bardzo słabo wyszły Ci zdjęcia z projekcji okularowej i smartfona.

Księżyc własciwie z wszystkiego dość dobrze wychodzi.

Musisz popracowac nad ustawieniami i ostrzeniem oraz robic zdjęcia z opóźnieniem 3 sekundy (5 sekund) aby drgania ustały.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłeś tym zestawem zdjęcia przyrody?

Bo rozumiem, że sprzęt najpierw służył do obserwacji naziemnych, potem zainteresowałeś się niebem.

Największy problem to ostrzenie, automat sobie z tym nie radzi. Sprawdź, czy masz w smartfonie jakiś ręczny tryb czy coś takiego - w niektórych jest.

Jakbyś się zdecydował kupić aparat, to chyba lepiej byłoby wybrać coś z wymiennymi obiektywami i fotografować samym aparatem z odpowiednim obiektywem niż podpinać go do lornetki. Tyle, że to już koszty.

W razie czego można kupić adapter do aparatu, np taki https://deltaoptical.pl/adapter-microstage-ii

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wszystkim za pomoc :) 

W pierwszej kolejności pobawię się z ostrością i ustawieniami w smartfonie.

 

Rozbudowywanie tego sprzętu nie ma sensu, oglądając Wasze zdjęcia innych planet i kosmosu (a im głębszy kosmos tym zdjęcia lepsze :D) stwierdzam, że czas oszczędzać na lepszy sprzęt. Z tej lornetki niewiele wycisnę. 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Broń Boże się nie zniechęcaj. Astrofoto to bardzo wymagająca dziedzina (zwłaszcza finansowo :firefire:), ale każdy z tych tuzów fotografii podziwianych przez Ciebie zaczynał  mniej więcej tu, gdzie Ty teraz jesteś.

Twój zestaw można ewentualnie rozbudować o żuraw lornetkowy umożliwiający obserwacje w okolicach zenitu bez ekstremalnej gimnastyki np https://www.astroshop.pl/montaze/omegon-montaz-lornetkowy-z-przeciwwaga/p,49757

Z moich doświadczeń z fotografią smartfonem/kompaktem wynika, że pewne znaczenie ma okular (z niektórymi aparat nijak nie chciał się dogadać), ale niestety w lornetce nie ma możliwości  wymiany okularów.

Tym niemniej z tym, co masz można nieźle zaszaleć pod nocnym niebem (wiem o czym mówię, bo miałem Celestrona 15x70 na TH70), tyle że relacje z obserwacji opierać się będą na zeznaniach naocznych świadków, nie na dokumentacji fotograficznej.

 

 

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.