Skocz do zawartości

Nietoperz z trąbą (IC1396)


Lukasz77

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Grzędziel napisał:

Fajnie wyszło, ale dużo się tam dzieje. Świetnie widać właśnie w takim szerokim polu. No i niebo za Stoczkiem Łukowskim chyba niezłe.

Muszę się wreszcie tam z Wami wybrać na focenie. Pozdrów Maćka.

Dzięki! Pozdrowię, niebo naprawdę przyjemne:emotion-5:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, bajastro napisał:

Ładny kadr :)

Dzięki!

 

36 minut temu, HAMAL napisał:

Kolorystyka moja ulubiona :) Piknie !

Dzięki!, wkręciłem się w te szerokie kadry, a do tego motywacja ,że wam się podoba daje mi powera do zbierania materiału! Tylko te białe noce...

 

31 minut temu, innerside napisał:

Super detal Łukasz. Gratuluje!

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, czy to Canon 6D, aż tyle daje do tych zdjęć, czy może obróbka, czy może ciemne niebo? Wiadomo, pewnie wszystko po trochu, ale ogólnie jak oglądam zdjęcia z canonów to zawsze te z canonów FF są lepsze. Tak jak to zdjęcie tutaj,  nawet nie wiem jak to określić, jakoś tak naturalnie to wygląda. Jak go porównasz do canona 1100D?, bo też go masz, pamiętam zrobiłeś super zdjęcie drogi mlecznej nim.

 

Tutaj takie pównanie darków z optyczne.pl na iso 1600 , to 6D nie szumi wcale.

 

59913560_2697309447156764_685182807110057984_n.png?_nc_cat=101&_nc_ht=scontent.fktw1-1.fna&oh=6ec1c8cf88ae6bdd486ec6d3b86fe943&oe=5D66147E

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, TomekDw napisał:

Zastanawiam się, czy to Canon 6D, aż tyle daje do tych zdjęć, czy może obróbka, czy może ciemne niebo? Wiadomo, pewnie wszystko po trochu, ale ogólnie jak oglądam zdjęcia z canonów to zawsze te z canonów FF są lepsze. Tak jak to zdjęcie tutaj,  nawet nie wiem jak to określić, jakoś tak naturalnie to wygląda. Jak go porównasz do canona 1100D?, bo też go masz, pamiętam zrobiłeś super zdjęcie drogi mlecznej nim.

 

Tutaj takie pównanie darków z optyczne.pl na iso 1600 , to 6D nie szumi wcale.

 

59913560_2697309447156764_685182807110057984_n.png?_nc_cat=101&_nc_ht=scontent.fktw1-1.fna&oh=6ec1c8cf88ae6bdd486ec6d3b86fe943&oe=5D66147E

Oczywiście ,że 6D dużo mniej szumi, i tak jak mówisz w tym teście przy 1600 ISO praktycznie szum znikomy. Gównie używam tylko i wyłącznie teraz 6D, C1100D leży na półce i narazie się kurzy. Tak zgadza się zrobiłem nim przyjemne zdjęcie Drogi Mlecznej, ale było one zrobione na montażu.

 

Ja swoim 6D robiłem ciemnym obiektywem Canon 70-200mm L f4 przy przymknietym do f5.0 na ISO8000 NGC7000 dałem jedynie sporo materiału bo chyba 120 klatek po 120s i po zestakowaniu DSS zero szumu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakby tak mieć chłodzonego 6D czy nie byłby lepszy od jakiś teraźniejszych CMOS w stylu asi 1600. Tylko problem, że migawka się zużywa. No i czemu nadal jest stosowana ta mechaniczna migawka to nie wiem... Chyba żeby kupować kolejne modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.