Skocz do zawartości

Niskobudżetowy guider do SW


Tuvoc

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Tuvoc napisał:

a DSLR przez wifi

Pytałem autora APT o wsparcie wifi w jego programie, mówi że na razie są pilniejsze rzeczy :) Jednak zwrócił uwagę na istotną rzecz - wifi generuje dodatkowe ciepło, które, w zależności od umiejscowienia modułu, może negatywnie wpływać na szum termiczny. Porównaj sobie darki z (po jakimś czasie) i bez wifi. Osobiście nie wiem, na ile to jest istotne lub nie.

No i pojemność baterii - masz zasilanie sieciowe, czy baterię? Jeśli bateria, to oceniłeś o ile szybciej schodzi z wifi? To dość mało znana rzecz u nas, możesz poszerzyć naszą wiedzę :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Tuvoc napisał:

Kamerka T7C

Usiłuję dowiedzieć się w necie czegoś na temat tej kamerki. Znajduję głównie oferty z aliexpress, ebay i amazon. Nie znajduję jej w ofercie astronomicznych sklepów internetowych.

Dlaczego wybrałeś właśnie ten "wynalazek"? I to w dodatku kolor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, diver napisał:

Usiłuję dowiedzieć się w necie czegoś na temat tej kamerki. Znajduję głównie oferty z aliexpress, ebay i amazon. Nie znajduję jej w ofercie astronomicznych sklepów internetowych.

W naszych sklepach kosztowałaby przynajmniej 2x tyle :)

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MateuszW napisał:

W naszych sklepach kosztowałaby przynajmniej 2x tyle :)

Wziąłem na e-bay-u za. Co ciekawe to na AliExpress są nieco droższe - od 5 do 15 USD więcej. Poza tym e-bay, podobnie jak np. Allegro ma jednak nieco więcej zabiezpieczeń przed oszustami.

 

Inna kwestia - skoro się sprawdza i jest kopią znanej kamery Asi120, to jedynym argumentem może chyba być tylko niechęć do pompowania dolców do chińskiej gospodarki :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, diver napisał:

Być może, ale jakoś nikt nie chce u nas (w Europie powiedzmy) tego sprzedawać, nawet ze 100% zyskiem. :emotion-5:

 

Bo to podróba zwyczajnie. Sprzedawałbyś u siebie w sklepie mniej lub bardziej renomowane marki, a nawet niskobudżetowe ale znane i jednocześnie takie kamery?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tuvoc napisał:

Bo to podróba zwyczajnie. Sprzedawałbyś u siebie w sklepie mniej lub bardziej renomowane marki, a nawet niskobudżetowe ale znane i jednocześnie takie kamery?

Tuvoc, nie chcę absolutnie niczego złego powiedzieć na temat tej podróby. Bo nie miałem jej w rękach i nie testowałem. Może okazać się równie dobra, jak "markowa". Czego jeszcze raz Ci życzę.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Tuvoc napisał:

Inna kwestia - skoro się sprawdza i jest kopią znanej kamery Asi120, to jedynym argumentem może chyba być tylko niechęć do pompowania dolców do chińskiej gospodarki :-)

:emotion-5:

Szukałem właśnie informacji, co ta T7C "podrabia". Teraz już wiem.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, diver napisał:

Tuvoc, nie chcę absolutnie niczego złego powiedzieć na temat tej podróby. Bo nie miałem jej w rękach i nie testowałem. Może okazać się równie dobra, jak "markowa". Czego jeszcze raz Ci życzę.

Ale diver, ja tego w żadnym razie nie biorę osobiście do siebie :-) Mam pełną świadomość, że taki zakup to półśrodki. Za jakość się płaci. Wiadomo, czasem można się mile zaskoczyć ale też nie jest to i nie będzie sprzęt za kilka tysięcy zł.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Tuvoc napisał:

U nas na forum też jest mnóstwo informacji na temat tej kamery. Nie ma co się podniecać, działa i to u niektórych już ponad rok i wszystko jest OK. Ten sam sensor co ASI120, jedynie obudowa i płytka drukowana inna :) 

Co do podróbek, to równie dobrze można powiedzieć, że ASI071MC to podróbka Nikona D5100, ponieważ korzystają z tego samego sensora Sony IMX-071 ;)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.