Skocz do zawartości

Barlow 2,5x GSO


wojt0000

Rekomendowane odpowiedzi

Barlow nie ostrzy z bino, czy bino nie ostrzy z barlowem ?  Mam ten barlow, w/g mnie jest lepszy od popularnego w swoim czasie barlowa Celestron  Ultima 2x , 

ktory zreszta nie mial clamping ringu.  

Ktos kiedys pisal, chyba Krzysztof z Krakowa, ze ten barlow gso 2,5x  nie ma krotnosc 2,5x , ale cca 2x .  W/ g mnie to by sie zgadzalo, ale on jest naprawde dobry ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za bardzo nie widzę różnicy w sformułowaniu szyku zdania ale postaram się wyjaśnić :)

Barlow w wyciąg, w barlowa włożona nasadka binokularowa i nie ostrzy (barlowy takie jak vixen czy gso ed ostrzą w takim wydaniu z krotnością 3,3x dla nasadki binokularowej).

Standardowo, czyli barlow w wyciąg, w barlowa okular ostrzy wszystko normalnie jak należy :)

Nie mam pojęcia jaka jest krotność barlowa bo nie sprawdzałem ale jeżeli producent deklaruje 2,5x to zakładam że tak jest choć bywa różnie :)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Hans zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.