Skocz do zawartości

SCT EdgeHD 8'' CG5


poldip

Rekomendowane odpowiedzi

Na sprzedaż wystawiam tubę Celestrona EdgeHD 8''. Wersja z dovetailem w standardzie Vixen (CG5).

Stan zewnętrzny i optyka bardzo dobra. Bez ewidentnych oznak użytkowania, w zasadzie igła. Dovetail bez śladów mocowania.

W komplecie:

  • tuba
  • visualback
  • szukacz 50 z uchwytem 
  • bobs knobs (niezamontowane)
  • dwie maski bahtinova (FL2000 i FL1400)
  • instrukcja papierowa
  • pudło fabryczne

 

Cena za komplet j.w. wynosi 4580 zł

Z uwagi na rozmiar, wagę i delikatność, preferowany odbiór osobisty, względnie mogę podwieźć w jakimś sensownym promieniu od Warszawy. Dlatego też cena nie uwzględnia kosztów wysyłki.

Powodem sprzedaży jest przeinwestowanie. Kupiłem ostatnio zbyt dużo rożnego sprzętu do kilku projektów, musiałem zdecydować co zostaje a z czym niestety muszę się pożegnać.

 

 

Nabywca teleskopu będzie miał prawo pierwokupu akcesorów które mam do tego teleskopu, za osobną dopłatą są dostępne:

dedykowany korektor ogniskowej x0.7 (990zł)

mocny silnik krokowy z dopasowanym uchwytem, kołami i paskiem zębatym (120zł)

fokuser Featcher Touch FTM-CPC8 (560zł)

Co z tego zostanie po sprzedaży teleskopu, trafi na giełdę.

 

P1070401.JPG

P1070394.JPG

P1070391.JPG

P1070389.JPG

P1070388.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

 

Cześć poldip !

 

Jestem zainteresowany, ale rozwiej moje wątpliwosci, niejasności , dziwności !  Bo piszesz m.in. :

 

- dowetail bez śladów mocowania ; tuba wisiała w powietrzu, czy kupiłeś nowy  ???

- visualback ;  to jasne, że ma  - ale jaki ?  1,25 czy 2 cale z redukcją na 1,25 cala ?

- bobs knobs  niezamontowane  - dlaczego ? 

- fokuser Featcher Touch FTM-CPC8 (560zł)  - tylko dokupiony ale nie wymieniony ?  Dlaczego ?

 

Powyższe sprawia wrażenie, nie obraź się, chaotyczności !  Jak długo go masz , kiedy kupiony, faktura ...  jesteś pierwszym właścicielem ?

Kolimacja bez zarzutu, pokrętło ostrości stawia nalezyty opór, lustro nie ma "kiwki" , inaczej luzu na prowadzeniu ?

Miałem dość długo SCT6" , swego czasu sprzedałem, ale pozostał mi cg5gt osierocony.

Kupno tej tuby to nie bułka z masłem, czy hot-dog - dlatego tyle pytań.

 

Na fotkach ślicznie wygląda, ale kupował bym tubę a nie fotki !  

 

Odpowiedz, proszę, w tym wątku - nie na PW !

 

Pozdrawiam, Zbyszek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zbignieww napisał:

fokuser Featcher Touch FTM-CPC8 (560zł)  - tylko dokupiony ale nie wymieniony ?  Dlaczego ?

Jeśli dobrze kojarzę fokuser Featcher Touch kolega poldip już sprzedał osobno.

 

Edytowane przez Eternal84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nie ma problemu. Postaram się pokrótce odpowiedzieć na pytania. Kto pyta nie błądzi :)

 

Dovetail nie ma śladów, gdyż montaż miał zacisk (clamp) a nie śrubki. Ten typ mocowania nie zostawia śladów na dovetailu.

Visualback, jak na fotce, 1.25''

Kolimacja tuby jest ok, więc jej nie poprawiałem zaś instalowanie Bobsów wymusiłoby ponowną kolimację. W międzyczasie postanowiłem tubę sprzedać więc Bobsy leżą niezainstalowane bo jestem przeciwnikiem grzebania w sprzęcie tylko po to aby coś zmienić a potem nie używać. Poza tym, dopóki są nieużywane, zawsze mogę obniżyć cenę tuby i sprzedać Bobsy niezależnie.

Fokuser był zamontowany w tubie ale go zdemontowałem, gdyż do automatycznego ostrzenia w fotografii lepiej spisuje się silnik krokowy. Do wizuala bym go zostawił. 

Jestem drugim właścicielem. Kupiłem go na jesieni ubiegłego roku od pierwszego właściciela.

Pokrętło ostrości zachowuje się należycie. O ile pamięta się o blokadzie lustra.

 

Tuba nie jest tania, miedzy innymi dlatego też preferuję aby kupujący odebrał osobiście. Najlepiej własnoręcznie / własnoocznie można przekonać się stanie tuby i sprawdzić wszystkie elementy.

Co do cen akcesoriów. Jestem mocno elastyczny. Wolałbym je sprzedać za jednym zamachem razem z tubą niż osobno. Z drugiej strony nie każdy chciałby posiadać wszystkie dodatki, więc zaoferowanie ich w opcji pozwala na obniżenie ceny samej tuby i daje kupującemu dobrać sobie co będzie potrzebował a czego nie. 

 

 

Przy okazji odpowiem koledze Eternal84. Oferowana tuba EdgeHD nie jest moim jedynym SCTkiem którego mam :) . Jakoś tak się zdarzyło na przestrzeni dziejów, że miałem dwa takie fokusery. Jeden z nich niedawno sprzedałem. Drugi jak najbardziej ciągle mam i oferuję w opcji do edga.

Tubie nic nie dolega. Powodem sprzedaży EdgeHD jest wyłącznie to że sprzedaję to czego aktualnie nie potrzebuję i nie przewiduję używania na przyszłość. Żadnej magii w tym nie ma.

Pozdrawiam,

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Hans zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.