Skocz do zawartości

V warsztaty - propozycje terminu


przemas

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Może zostanę posądzony o zbytnie przyspieszanie sprawy ale tak juz jest na uniwerku, że trzeba zawczasu zaklepac miejsce bo jak wejdą nam w termin studenci to będziemy się mogli w "de" pocałować ;D ;D ;D

 

Po ostatniej rozmowie z Mirasem stwierdziliśmy, że dobrze by było gdyby warsztaty odbyły się w październiku. No właśnie, tylko w którym tygodniu? Moim zdaniem trzeba tak dobrać weekend aby było miarę ciepło, no i oczywiście w miarę młody (stary) Księżyc.

 

Ze Starry Nighta wynika, że najoptymalniejszym wydaje się weekend 3-5 ewentualnie 17-19 października. Co Wy na to? Szef stacji Sławek Skierka, ma teraz sprawdzic w rozpisce praktyk czy przypadkiem nie ma tam w tym czasie zorganizowanej grupy młodych piwopojów (czyt. studentów) ;D ;D ;D

 

Macie jakieś uwagi???

 

Pozdrawiam serdecznie!!!

 

Przemas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 paździerza są moje urodziny - zapraszam na kiełbachy z grila i piwero - oczywiście Lech (Poznań) - tylko gdzie mam przyjechać z walizami?

(może do tego czasu będę już miał Alamaka?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mistrzu, ale napisałem wyraźnie, że chodzi tylko o październik. Wrzesień odpada na 100%.

 

...więc machnąłem to jako sugestię...

 

emde! : 19.X moja sister też ma urodziny - kończy...khmmm...khmmm...lat więc jest ciągle młoda ;) ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaproś na warsztat nr V - oblejemy wspólnie ;)

 

Mieszka w Częstochowie z mężusiem i "hrabią" czyli moim siostrzeńcem (urodził się tydzien po WTC...) :D ...po prostu jestem WUJO ;) ;D...nie wiem czy da radę , ale jakby jakiś weekendzik (no i zależy od odległości)to chętnie bym się rzucił z familią na warsztacik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim światłosiła. Chcę używać Arktura do DS (lub jak ko woli DSO), a na planetki planuję zakup (oj, daleko wybiegam w przyszłość) refraktorka. Najpierw myślałem nad Antaresem, ale różnica to zaledwie 4 kg. Alamak co prawda to (tubus) 4,5 kg, ale mam w planie działeczkę a samochodzik jest. Przyszłościowo zamierzam przeprowadzić się pod miasto (5-10km).

Poza tym :

- zwierciadełko 27 cm,

- 2" wyciąg,

- opinia na temat dzieł Janusza.

Poza tym dla dobsona na 99% chcę napędzik elektr. (ten co przechodzi fazę testów). Co jest alternatywą dla drogich i jeszcze nie na moją kieszeń montaży. Cóż czeka mnie w przyszłości zakup Gemini41 lub jak w Polsce się coś ruszy to cudenko o podobnych parametrach (co brałem pod uwagę). Poza tym to już 7 lat czekania na sprzęt, a ten czas spożytkowałem na szukanie sprzętu (walają mi sie katalogi Meade, Bressera, "u" i wszelkiej maści wydruki z netu dot. Tałów... :D ). Klamka zapadła. Pomogłem finasowo matuli i ma teraz sklep. Odłożyłem trochę grosza, więc najwyższa pora, żeby pomyśleć już o sobie.

Można powiedzieć, że nie ma jednego powodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam dylemat. Chciałbym jednak trochę uniwersalniej - nie czytać "Uniwersałniej" >:( - nie napatrzyłem sie jeszcze wystarczająco na planetki moim Mizarem - po pewnym czasie staje się niestety lunetką celo (kiedyś - a mam go od 10 lat - to było coś - kupiłem za 400zł od ruskich na targu). Chociaż sam nie wiem, jeszcze się waham. To lusterko, światełko...

A ile za napędzik u Leszka J? Bo mi na wszystko kasy od razu chyba nie starczy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W ogóle proponowałbym na rok wcześniej robić propozycje, ponieważ w zakładach pracy i firmach robiony jest ogólny plan urlopowy dla pracowników(żeby nie wyszło tak, że nikogo nie ma w okresie czerwiec wrzesień). W tym roku uwzględniłem OZMA'ę oraz nów wrzesień-październik.

Dlatego można byłoby zrobić terminarz wszystkich organizowanych imprez astro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas kadrówki często molestują mnie na początku roku :-X , bo wiedzą, że istnieje art.163 k.p. >:(

Oscarze - wiesz jaka u nas awantura była co do przesunięć urlopów!!! Dżezzzzzuuuu...myslałem, że te baby się pozabijają!!!!!! ;):o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, może wreszcie zmontujemy jakieś mazursko-podlaskie obserwacje ??, może być kompromisowo w połowie drogi między B-stokiem a Ełkiem, np w jakiś wrześniowy czy październikowy nów, będzie pewnie parę komet wtedy wizualnie i mnóstwo innych badziewi.

Skrzyknie się wtedy ludzi i spootkamy się większą kupką na taki małym star-party :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.