Skocz do zawartości

Obłoki srebrzyste [2019]


sidiouss

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 22.06.2019 o 13:15, quad napisał:

Jakoś u mnie ta Twoja teoria się nie sprawdza. U mnie zazwyczaj jest bezchmurnie wieczorami mimo, iż za dnia potrafi być jakieś zachmurzenie, czasami nawet całkowite.

Obłoki nie mają nic do "lubienia" :laughbounce2: Raczej na tych 85 km nad powierzchnią ziemi jest zimno cały czas. Jest zachmurzenie to jest, nie ma to nie ma. Widzisz NLC lub nie i tyle w temacie, choć masz pawo to budowania takich teorii.

Posiadam materiał zdjęciowy z okresu 15lat, chyba grubo ponad 100ke zaobserwowanych obłoków i na podstawie tego zaryzykowałem taką hipotezę. Chyba tylko 2 razy miałem obłoki na zupełnie czystym niebie. Oczywiście nie jest to absolutnie żadna teoria naukowa tylko spostrzeżenie które z roku na rok ulega weryfikacji. Na podstawie jakiego okresu czasu obserwacji i dokumentacji foto twierdzisz, że nie ma powiązania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, DARK napisał:

Posiadam materiał zdjęciowy z okresu 15lat, chyba grubo ponad 100ke zaobserwowanych obłoków i na podstawie tego zaryzykowałem taką hipotezę. Chyba tylko 2 razy miałem obłoki na zupełnie czystym niebie. Oczywiście nie jest to absolutnie żadna teoria naukowa tylko spostrzeżenie które z roku na rok ulega weryfikacji. Na podstawie jakiego okresu czasu obserwacji i dokumentacji foto twierdzisz, że nie ma powiązania ?

Obłoki obserwuję bo lubię. Obserwuję od ubiuegłego wieku. Nie zbieram żadnej dokumentacji foto i nic nie twierdzę. Napisałem tylko, że ta Twoja teoria u mnie się nie sprawdza i tyle w temacie. Nie mam zamiaru nic udowadniać i wdawać się w dywagacje bo one tylko robią wiecej zamieszana niż pożytku.

Na zakończenie tego epizodu małe zadanie

 

Mamy trzech obserwatorów:

  1. na północy Polski (czyste niebo)
  2. w środkowej Polsce (niebo częściowo zachmurzone)
  3. na południu Polski (niebo całkowicie zachmurzone)

Pojawiają sie obłoki srebrzyste i każdy z nich prowadzi obserwacje.

 

Rozpatrz te 3 przypadki mając na uwadze zbieranie przez każdego z nich (tak jak Ty to robisz) w ciągu 15 lat dokumentacji fotograficznej z obserwacji. Pomyśl zdroworozsądkowo i wyciagnij stosowne wnioski, a przemyślenia zachowaj dla siebie. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać, że wszystkie obserwacje wykonywalem z różnych miejsc kraju gdzie mieszkałem na dany moment. A przykład o którym piszesz można z odrobiną wysiłku wykonać używając choćby archiwum tego forum i oczywiście wątków o NLC. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.