Skocz do zawartości

Obłoki srebrzyste [2019]


sidiouss

Rekomendowane odpowiedzi

Nie no, serio, jak ja się dałem wam na to namówić :P

Było beznadziejnie. Całą noc stałem na wietrze jak ten głupi parasol plażowy, tylko po to, zeby naświetlić jakąś niewidzialną anemię i rachityczne kłaki. Naocznie nic nie było widać. Zresztą całę niebo było w jakims mgiełkosyfku, kilkanaście gwiazd w zenicie.

NLC zaczęły wychodzić na fotkach ok 23.30, żeby romazać sie na wschód i o wpół do trzeciej skończyć żywot tej nocy.

 

IMG_7444m.jpg

IMG_7454 - IMG_7457m.JPG

IMG_7502 - IMG_7507m.jpg

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Fredrixxon napisał:

Nie no, serio, jak ja się dałem wam na to namówić :P

Było beznadziejnie. Całą noc stałem na wietrze jak ten głupi parasol plażowy, tylko po to, zeby naświetlić jakąś niewidzialną anemię i rachityczne kłaki. Naocznie nic nie było widać. Zresztą całę niebo było w jakims mgiełkosyfku, kilkanaście gwiazd w zenicie.

NLC zaczęły wychodzić na fotkach ok 23.30, żeby romazać sie na wschód i o wpół do trzeciej skończyć żywot tej nocy.

 

Nie jęcz, w tamtym roku z takiego mgiełkosyfku powstały jedne z najpiękniejszych NLC jakie widziałem! ;)

NLC_Gniew.jpg

  • Lubię 8
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to takie proste - wystarczy wyjść na balkon, taras, ulicę* i popatrzeć  ok. 23:00 i 2:30 na północ. Przy korzystnym zbiegu okoliczności - pogoda, stan atmosfery, stan mezosfery - widać :)

 

* niepotrzebne skreślić

PS. Dziś w nocy jeden z czynników nie wystąpił - brak NLC :)

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, quad napisał:

 

To tylko przelatujący samolot ... żaden Starlink

 

EOS_50D_2019_06_04_018885-1.jpg.b31baae92b3c427b0fc02b2f7eed1c83.jpg

Chyba masz rację, ale zastanawia mnie to pobłyskiwanie tej smugi za rzekomym samolotem. Jak się ogląda filmik w zwolnieniu, to widać coś na podobieństwo flar puszczanych przez Starlinki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, wtw napisał:

Chyba masz rację, ale zastanawia mnie to pobłyskiwanie tej smugi za rzekomym samolotem. Jak się ogląda filmik w zwolnieniu, to widać coś na podobieństwo flar puszczanych przez Starlinki.

Smuga kondensacyjna. Rok temu też takie były, a Satarlinka nie było. Odpal następnym razem radar samolotów i wszystko się wyjaśni.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiadasz smuga kondensacyjna? A jak wyjaśnisz jej obecność przed samolotem? i te "rozbłyski" w niej? Twoja argumentacja mnie nie przekonuje, ale też nie upieram się przy swoim. Czy to jest Twój filmik? Chyba nie. Więc nawet nie wiemy o jakiej porze został nagrany i w którym kierunku dokładnie.

STR1.jpg

 

STR2.jpg

Edytowane przez wtw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj, zamiast astrowytrwałej stójki, zrobiłem tylko szybką przebieżkę do Sopotu i wcześnie byłem w domu. Akurat, zeby przyłapac coś z balkonu. Najpierw, przed północą wyszły te najdalej na zachód (NWW, nad tym wysokim budynkiem). Niestety znowu blade, ale chociaż było widać gołym okiem, Zmyły sie przed pierwszą, a wtedy wyszły te na wschód od Kapelli, ale miałem je już zasłonięte blokami.

 

 

NLC 20190608m1.jpg

NLC20190608m2.jpg

Edytowane przez Fredrixxon
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.