Skocz do zawartości

Obłoki srebrzyste [2019]


sidiouss

Rekomendowane odpowiedzi

Posucha jakaś, w każdym razie u mnie. 

To chyba nie są sreberka? 

Ale załączam bo jakoś mi się podobają, okolice Wielkiego Wozu. Zdjęcia z 2019.06.30 godz 23:25 - 23:55, później przyszły chmury.

 

 

2019-06-30 4.jpg

2019-06-30 2.jpg

2019-06-30 3.jpg

Edytowane przez kjacek
dodałem datę
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, quad napisał:

Wg mnie to cirrusy, które zaczeły się pojawiać już podczas zachodu słońca.

To bardzo prawdopodobne, jednak zdjęcia wykonane zostały od godziny 23:25 do 23:55, zatem dość późno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się czy to co widziałem w Chorwacji to na pewno były obłoki srebrzyste czy halucynacje po zbyt dużej ilości spożytego chorwackiego wina. Trochę mnie zaskoczyło ich występowanie na tej szerokości geograficznej i to w tak spektakularnej formie. Znalazłem jednak artykuł potwierdzający, że jednak z moją głową nie jest tak źle: 

 

http://www.severe-weather.eu/news/one-of-the-most-epic-sights-in-the-sky-huge-noctilucent-cloud-outbreak-over-europe-tonight-june-21st-2019/  

 

Następnym razem jak będe w Chorwacji zapoluję na zorzę:emotion-5:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Szymoff napisał:

Zastanawiałem się czy to co widziałem w Chorwacji to na pewno były obłoki srebrzyste czy halucynacje po zbyt dużej ilości spożytego chorwackiego wina. Trochę mnie zaskoczyło ich występowanie na tej szerokości geograficznej i to w tak spektakularnej formie.

Niska aktywność słoneczna sprzyja występowaniu temu zjawizku na tak niskich szerokościach geograficznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Andrzej78 said:

Dokładnie jak piszesz DARK :emotion-5:  w ogóle to były 2 i 3 Lipca 2019 

Mi popsuły trochę ciemne chmury widowisko ale 3 Lipca przed 2 godz. już ładnie świeciły a później to nawet PLEJADY zakrywały ! 

Obudziłem się o 2:30 i obserwowałem obłoki rozciągające się 100 stopni po horyzoncie i 25 st nad nim. jedne z lepszych tegorocznych :D

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po oglądaniu transmisji z zaćmienia wzrok skierowałem na północ i warto było zrobić kilka fotek. Pamiątkowo 2.07 kompozycja z trzech i czterech klatek. Redukcja rozdzielczości dla celów forum, przycięcie w celu poprawy estetyki kadru ;)

 

02NLC_0004_IMG_5418_5428_stich.jpg

02NLC_0060_IMG_5479_5494_stitch.jpg

  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.