Skocz do zawartości

Obłoki srebrzyste [2019]


sidiouss

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Fredrixxon napisał:

Przede wszystkim pamiętajcie, ze Adam płaci za kazdy bajt bzdetów, które tu wrzucamy.

Choćby przez szacunek dla jego kabzy wybierajmy na prawdę te najciekawsze zdjęcia.

Ja zmniejszam jeszcze bardziej, czasem do 900 pix, i trzymam się wagi 200-300 kB, rzadko daję cięższe.

Ponieważ nie wszyscy to ogarniają, proponuję wprowadzić limit na wagę pojedynczej fotki. I będzie po kłopocie. To jest proste rozwiązanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, szoszonka_88 napisał:

Najpiękniejsze moim zdaniem były 21.06

Fakt, ładny spektakl się wtedy odbywał, dużo ładnych ujęć z tej nocy powstało. Ja niestety nie mogłem podziwiać, ale 24 czerwca też było bardzo piknie. Pierwszy raz w życiu widziałem tak jasne i wyraźne NLC, chyba całą noc dawały show

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kjacek napisał:

Oj tak. Czym robisz zdjęcia z ciekawości zapytam?

Canon 600d

 

2 godziny temu, gawain74 napisał:

Fakt, ładny spektakl się wtedy odbywał, dużo ładnych ujęć z tej nocy powstało. Ja niestety nie mogłem podziwiać, ale 24 czerwca też było bardzo piknie. Pierwszy raz w życiu widziałem tak jasne i wyraźne NLC, chyba całą noc dawały show

24.06 nie mam zdjęć więc pewnie u mnie były chmury :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, DARK napisał:

Patrząc na tą mapę trudno sobie wyobrazić, że zaraz miały nastąpić ich koniec

To tylko wartość albedo, a rzeczywista widzialność NLC z powierzchni ziemi to już inna para kaloszy. Fakt faktem, że warunki do obserwacji pogarszają się i w tym kontekscie była moja wypowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, kjacek napisał:

Niekoniecznie, kiedyś widziałem chyba na początku sierpnia na północy kraju.

Takich obłoków jak w czerwcu próżno się spodziewać. To co oglądamy treraz nie robi już żadnego wrażenia, przynajmniej na mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, quad napisał:

Takich obłoków jak w czerwcu próżno się spodziewać. To co oglądamy treraz nie robi już żadnego wrażenia, przynajmniej na mnie.

Tak, ale trzeba brać co dają. W czerwcu u mnie często były chmury.

To wczorajsze z Żukowa, 2019.07.18/19. Od subtelnych wyżej do ostrych, jasnych przy horyzoncie .

IMGP6160.jpg

IMGP6174.jpg

IMGP6191.jpg

IMGP6206.jpg

IMGP6209.jpg

IMGP6235.jpg

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, quad napisał:

Takich obłoków jak w czerwcu próżno się spodziewać

No raczej, skoro środek sezonu przypada na letnie przesilenie :)  Tymczasem ...

Wczoraj zaczęły delikatnie i wysoko. Podchodziły prawie pod tylne kółka Wielkiego Wozu. Po pół godziny wydawało się, że to tyle, ale potem, po północy wylazły mocniejsze nisko nad horyzontem. Niestety atmosfera, chmury i wybryki architektury dewelopwerskiej skutecznie je przede mną schowały. 

Fotki :22:40, 22:53 i 0:32. Eos80D+canon 24-70L f4.0. Ostatnia seria 10s naświetlania.

 

NLC201907017 3988m.JPG

NLC20190717 4008-4015.jpg

NLC20190717 4040-4043.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.