Skocz do zawartości

HEQ5 Pro mod


yui1

Rekomendowane odpowiedzi

Wita.

 

Do sprzedania mam znany i lubiany montaż HEQ5Pro ze stajni Sky Watcher. Jestem jego drugim właścicielem od 2014 roku. W czasie gdy byłem jego właścicielem dokonałem w nim modyfikacji: wymiana zębatek na paski od Rowan Astronomy, wymieniłem również łożyska w osi Ra i w osi Dec. Dodatkowo zainstalowałem drugie gniazdo zasilające zakręcane dla większej pewności połączenia elektrycznego. W zestawie: głowica, pilot SynTrek, statyw, przeciwwaga, moduł BT do połączenia z pc oraz zasilacz transformatorowy i osobno, wtyk do gniazda zakręcanego do samodzielnej instalacji na przewodzie wyjściowym z zasilacza :) Montaż eksploatowany z średnim obciążeniem (kamera ccd + TSAPO65Q). Od momentu osiedlenia się w Opolu stoi i kurzy się a na wyjazdy brak mi czasu. Nie używam go praktycznie wcale już od dwóch lat, wiec montaż zapewne będzie wymagał regulacji i drobnej konserwacji, jednak do ostatnich dni naszego wspólnego pożycia dobrze mi służył, guidowałem go kamerką Oriona SSAG + PHD oraz przez kabelek ST-4 i wewnętrzny chip SBIG'a. Zawsze dobrze prowadził. Posiadam również drugą przeciwwagę jednak gdzieś zaginęła, prawdopodobnie w rodzinnym domu, wiec ewentualnie mógłbym dosłać po odnalezieniu.

 

Cena jaka mnie intereesuje to ~ 2700 + koszt wysyłki.

 

Zainteresowanych zapraszam na pw. 
Pozdrawiam 
Tomasz K 

IMG_20190525_142743.jpg

IMG_20190525_142755.jpg

IMG_20190525_142801.jpg

IMG_20190525_142816.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Hans zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.