Jump to content
RadekK

[S] Teleskop Newton 203/800 F/4 i akcesoria

Recommended Posts

Posted (edited)

W związku z tym, że przesiadam się na inny sprzęt mam do sprzedania teleskop, który używałem dotychczas do astrofoto. Przy okazji wystawiam kilka akcesoriów.

Do sprzedania zestaw:

• Reflektor Newtona GSO 203/800 F/4 z systemem chłodzenia lustra głównego + obejmy + szyna dovetail vixen - 990 PLN
  • Wyciąg okularowy Crayforda z microfocuserem 10:1, podziałką mm - 2'' z clamping ringiem - 290 PLN
  • Lunetka celownicza / szukacz z krzyżem - 8x50 mm + mocowanie + stopka montażowa - 110 PLN
  • Redukcja wyciągu - 2" / 1¼" z clamping ringiem - 50 PLN
  • Korektor komy GSO - 270 PLN

Na zdjęciach teleskop jest uzbrojony w focuser Moonlite z silnikiem krokowym, którego nie trzeba reklamować. Rozważę sprzedaż teleskopu z tym focuserem. W takiej sytuacji cena zestawu do negocjacji. Preferuję sprzedaż całego zestawu, ale rozważę sprzedaż każdego elementu osobno. Koszty przesyłki pokrywa kupujący.

GSO01_small.JPG

GSO02_small.JPG

GSO03_small.JPG

GSO04_small.JPG

GSO05_small.JPG

GSO06_small.JPG

GSO07_small.JPG

GSO08_small.JPG

GSO09_small.JPG

GSO10_small.JPG

Edited by RadekK

Proszę o rezerwację korektora do jutra.

Czy korektor nadal aktualny do sprzedania?

Przykładowe zdjęcia zdrobione tym teleskopem

FR2af5xMEQJp_1824x0_wmhqkGbg.png

iSF7ncqiDrrn_1824x0_wmhqkGbg.jpg

Korektor sprzedany.

Zestaw newton + wyciąg crayforda + lunetka + redukcja za 1300 zł (+przesyłka)

Oferta aktualna do 25 czerwca.

Źle zadałem pytanie. Czy wyciąg z napędem jest dostępny lub sam napęd ? Czy moonlite ma gwint ?

Dzień dobry,

ponieważ szukam całego zestawu i najlepiej czegoś "zadbanego/używanego" od kogoś, kto kupił, dla siebie (a nie "na prezent dziecko dostało - nie trafiony, powinno być ok" :)

mam pytanie :

czy coś z tego zestawu jest jeszcze aktualne ?

Nie mam dużego doświadczenia z astronomią, jednak w rodzinie zawsze lubiliśmy fotografię, od starych Zenitów, po nowe aparty, które są teraz.

Podstawy jednak mam - trochę literatury, soft i mapy nieba.

Nie szukałem zatem zestawu do astrofoto od razu, ale widzę, że tu miałbym solidne podstawy a nawet trochę więcej.

Będę wdzięczny za informację, bo myślę że moglibyśmy szybko zamknąć całą transakcję - jeśli domówimy szczegóły

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Our picks

• Zdjęcie Czarnej Dziury - dzisiaj o 15:00
      Pamiętajcie, że dzisiaj o 15:00 poznamy obraz Czarnej Dziury. Niezależnie od tego, jak bardzo będzie ono spektakularne (lub wręcz przeciwnie - parę pikseli), trzeba pamiętać, że to ogromne, wręcz niewyobrażalne, osiągnięcie cywilizacji. Utrwalić coś tak odległego i małego kątowo, do tego wykorzystując mega sprytny sposób (interferometria radiowa), ...no po prostu niewyobrażalne. EHT to przecież wirtualny teleskop wielkości planety. Proste?
        • Love
        • Like
      • 144 replies
    • Amatorska spektroskopia supernowych - ważne obserwacje klasyfikacyjne
      Poszukiwania i obserwacje supernowych w innych galaktykach zajmuje wielu astronomów, w tym niemałą grupę amatorów (może nie w naszym kraju, ale mam nadzieję, że pomału będzie nas przybywać). Odkrycie to oczywiście pierwszy etap, ale nie mniej ważne są kolejne - obserwacje fotometryczne i spektroskopowe.
        • Like
      • 4 replies
    • Odszedł od nas Janusz Płeszka
      Wydaje się nierealne, ale z kilku źródeł informacja ta zdaje się być potwierdzona. Odszedł od nas człowiek, któremu polskiej astronomii amatorskiej możemy zawdzięczyć tak wiele... W naszym hobby każdy przynajmniej raz miał z nim styczność. Janusz Płeszka zmarł w wieku 52 lat.
        • Sad
      • 166 replies
    • Małe porównanie mgławic planetarnych
      Postanowiłem zrobić taki kolaż będący podsumowaniem moich tegorocznych zmagań z mgławicami planetarnymi a jednocześnie pokazujący różnice w wielkości kątowe tych obiektów.
      Wszystkie mgławice na tej składance prezentowałem i opisywałem w formie odrębnych tematów na forum więc nie będę się rozpisywał o każdym obiekcie z osobna - jak ktoś jest zainteresowany szczegółami bez problemu znajdzie fotkę danej mgławicy na forum.
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 29 replies
    • SN 2018hhn - "polska" supernowa w UGC 12222
      Dziś mam przyjemność poinformować, że jest już potwierdzenie - obserwacja spektroskopowa wykonana na 2-metrowym Liverpool Telescope (La Palma, Wyspy Kanaryjskie). Okazuje się, że mamy do czynienia z supernową typu Ia. Poniżej widmo SN 2018hhn z charakterystyczną, silną linią absorpcyjną SiII.
        • Thanks
        • Like
      • 11 replies
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.