Skocz do zawartości

[SPRZEDAM] statyw Vixen Porta


Krakus

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 29.05.2019 o 21:39, Krakus napisał:

SPRZEDAM statyw Vixen Porta w bardzo dobrym stanie. Mikroruchy w dwóch osiach, nogi aluminiowe. / Teleskop na zdjęciu już sprzedany/. Cena 600 zł

 

_IMG1981x.jpg.a3f7efd03ae1dd6ad7c3f13d1f1f1122.jpg_IMG1980x.jpg.75b1faffb02828e33c4e19bac8c8cbaf.jpg_IMG1977x.jpg.f2a4678fabab7341bc30e03810f70fd0.jpg

Czy to był Mak127? Ile ważyła ta tuba? Dobrze sobie radził montaż? Miałeś może porównanie do AZ5?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na statywie Vixen Porta wisiał widoczny na zdjęciu MAK 150 / waga teleskopu ok 5,6 kg /. Nie miałem do czynienia z montażem AZ5, więc nie mam porównania. Ale nie wieszałbym już nic cięższego od MAK 150 na tym montażu ani nic o podobnej ogniskowej / f 1800mm /. Na tą wagę i na ogniskową  co ma MAK 150 - jest to montaż za delikatny. A sam montaż Vixen Porta ma fabrycznie podaną nośność 4,5kg . To NIE jest mniejsza wersja montażu, wersja mniejsza Vixen Porta ma nośność tylko do 3 kg. Co do tych śrub mocujących nogi do statywu,. to widać na pierwszym i drugim  zdjęciu - sześciokątne głowy tych śrub.

Edytowane przez Krakus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam za off top.

 

To Vixen Porta (pierwszej generacji), leciutki, kompaktowy montaż, bardzo wygodny w użyciu. Oczywiście półka na akcesoria (okrągła) jest jego elementem - widocznie osoba od której nabyłeś montaż zapomniała go podesłać. To mont idealny do krótkich tubek np. Maka 127, SCT 5", ED 80 czy lustrzanki z obiektywem. Wieszanie na nim Maka 150 to już osiągnięcie graniczne - łatwo uszkodzić łożyska, z kolei wieszanie długich tubek a'la ED100 to już ogromne drgania (efekt wahadła) - wiem, bo wieszałem ;), Porównywanie go do AZ5 jest nieuprawnione, AZ5 mimo zapewnień o nośności to konstrukcja niedopracowana (wymaga skasowania luzów i usztywnienia) - lecz mimo tego deklasuje nośnością VPortę.

Podsumowując: Vixen Porta to super montaż do małych teleskopów - powodzenia w sprzedaży!

 

Edytowane przez arek_ilawa_olsztyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.