Skocz do zawartości

iOptron SmartEQ Pro+


Gość RadekK

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam informacji o mobilnym montażu jak w tytule. Interesuje mnie jakość prowadzenia bez i z guidingiem przy różnych ogniskowych. Przykłady zdjęć mie widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

 

Wątek się nie rozwinął, więc może teraz  ktoś wymieni doświadczenia z tym montażem. 

 

Pociągnie 200-300mm w połączeniu z lustrzanką ?

Bez guidera. 

 

Jak z jego jakością. 

Czy te zębatki/ślimacznice są metalowe . 

Są różnice w wersji + ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten montaż od kilku dni. Zakupiłem go głównie do obserwacji z Makiem 127. Mam też w planach zbudowanie na nim małego mobilnego astrografu z obiektywem 135mm.

Montaż nie budził mojego zaufania, z uwagi na dość tandetne wykonanie. Ślimacznica i koło napędu osi są metalowe, ale zębatki napędu to plastik. Zachęciła mnie recenzja kolegi

Jolo i fakt, że to najtańszy, w pełni funkcjonalny napęd paralaktyczny umożliwiający guiding w obu osiach. Montaż jest naprawdę miniaturowy. Na dzień dobry wymaga wymiany kilku śrub na solidniejsze, kombinuję też jak wymienić siodło na coś solidniejszego i nie rysującego szyn. Nie próbowałem fotografować nim, ale jestem pewien, że nieguidowane sesje z obiektywem 300mm są nieosiągalne na tym montażu.

Co do wersji +, z tego co wyczytałem różni się jedynie bogatszą bazą obiektów w pamięci pilota. Mechanicznie różnic nie ma.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie.

Wygląda na to, że chcąc próbować z ogniskową 300mm, trzeba celować w coś solidniejszego. 

iOptron CEM25P , SW HEQ5  Pro 

 

Jeśli natomiast postawić na ogniskową maksymalnie 135-200mm to czy np. głowica fotograficzna iOptron SkyGuider Pro sobie poradzi ?

Coś od Sky Watchera do 3000zł ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, krzysiek.p said:

Jeśli natomiast postawić na ogniskową maksymalnie 135-200mm to czy np. głowica fotograficzna iOptron SkyGuider Pro sobie poradzi ?

Ja z sukcesem używam Skyguidera PRO. Wcześniej miałem 135mm na Nikonie D700 (dość ciężki) i bez guidingu byłem w stanie zrobić 4min klatki. Teraz mam SpaceCata 250mm którego używam z Canonem 600D + guiding i niestraszne mi nawet 5-6min ekspozycje.

PS. Jak coś to ja planuję sprzedać mojego Skyguidera. Odezwij się na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.