Skocz do zawartości

iOptron CEM25p - problem z dec


bas.sic

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Moi drodzy czy ktoś z posiadaczy iOptrona CEM25p spotkał się z takim przypadkiem.

Mam podłączony cały zestaw kabli:

- HBX do Pilota

- Kabel Dec do osi Dec 

- oświetlenie lunetki

- zasilanie

 

Podczas włączania montażu mam takie info:

1.png.ddc98f443850ff90339f62195f5478b8.png

A jak dam przycisk BACK

2.png.23cac90c8e560443eccd20770ae19cdf.png

Kolejne naciśnięcie przycisku BACK powoduje powrót do normalnego menu.

Poruszanie osią REC działa bez problemu, DEC nie reaguje wcale.

Od razu powiem że sprawdzałem kabel łączący oś DEC (jest tam prosty kabel 6 pinowy bez przeplotu) zmieniłem na 3 podobne inne kable i dalej jest to samo.

 

Jakieś pomysły?

pk

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ziebol1 napisał:

A sprawdziłeś połączenie z pilotem? Bo to hasło "for unknown" może wskazywać na brak łączności z pilotem (mi się tak zdarzyło).

Tak połączenie z pilotem tez sprawdzałem, zmieniając kable.

Ale wiesz jak się da przycisk BACK jak on wraca do MENU to można osią REC kręcić bez problemu, także połączenie pilota jest.

pk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, ziebol1 napisał:

a porty nie są zabrudzone czymś? Jak nie, to chyba zostaje kontakt z iOptronem...

Na wszelki wypadek je wszystkie przeczyściłem i dalej to samo.

Napisałem niestety już do serwisu, zobaczymy jak sprawnie działa www.astromarket.org

Dam znać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w cem60ec pierwszego dnia po 3 włączeniu padla elektronika dec. Odesłałem na gwarancję. 

 

Producent prosi aby w takich przypadkach pisać bezpośrednio do niego. Widziałeś manual? U mnie była taka informacja na pierwszej stronie. 

Mi po 3 czy 4 mailach sami zaoferowali wysłać elektronikę, abym sam wymienił.  Jednak tak jak napisem odesłałem do astroshopa na gwarancję. Całości trwała ok miesiąca. 

 

Sprawdź sobie czy po podmianie płytki od ra os dec ozyje. Mi takie coś proponowali, wiec zakładam że w mniejszym bracie mojego 60 będzie tak samo. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Tayson napisał:

U mnie w cem60ec pierwszego dnia po 3 włączeniu padla elektronika dec. Odesłałem na gwarancję. 

 

Producent prosi aby w takich przypadkach pisać bezpośrednio do niego. Widziałeś manual? U mnie była taka informacja na pierwszej stronie. 

Mi po 3 czy 4 mailach sami zaoferowali wysłać elektronikę, abym sam wymienił.  Jednak tak jak napisem odesłałem do astroshopa na gwarancję. Całości trwała ok miesiąca. 

 

Sprawdź sobie czy po podmianie płytki od ra os dec ozyje. Mi takie coś proponowali, wiec zakładam że w mniejszym bracie mojego 60 będzie tak samo. 

No ja w dokumentacji do CEM25P nie widzę żadnej informacji o tym żeby się z nimi bezpośrednio kontaktować, ale dzięki, zrobię tak na wszelki wypadek.

Co do wymiany elektroniki to poczekam na info od astromarket i ioptron - zobaczymy.

Najgorsze jest to, że nie mogę czekać miesiąc - bo dokładnie za miesiąc będę w Namibii :(

pk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, bas.sic napisał:

No ja w dokumentacji do CEM25P nie widzę żadnej informacji o tym żeby się z nimi bezpośrednio kontaktować, ale dzięki, zrobię tak na wszelki wypadek.

Ja, jak otworzyłem walizkę ze swoim montażem, to pamiętam, że była tam kartka na której napisali, żeby w przypadku awarii nie kontaktować się z dystrybutorem, tylko bezpośrednio z nimi...

Że też chce ci się to tachać aż do Namibii ;)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj po konsultacji z działem wsparcie wgrałem od początku firmware do HandControlera, osi RA i DEC i montaz ruszył bez problemu.

No szok.

Jakby ktoś potrzebował to tutaj jest opis co robić, ale trzeba robić punkt w punkt tak jak w instrukcji.

https://www.ioptron.com/Articles.asp?ID=281

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak miałem. U mnie przyczyną bylo Asiair. Domyślnie przy starcie (po upgrade Asiair)  próbuje się komunikować z montażem w trybie 10 Micron i to powoduje wejście w tryb ładowania softu dla iOptrona. Nie ma wyjścia, trzeba wgrać, ale wystarczy tylko DEC. Akurat z tydzień temu zapomniałem o tym, że zrobiłem update Asiair i tam przy kopułach astronomicznych na La Palmie walczyłem z tym i rozładowującym się laptopem :)

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.