Skocz do zawartości

AF a AF-s


Dasionek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam nikona d3200 

Z obiektywem 18-55mm

Ale ten podstawowy obiektyw za bardzo ogranicza więc zastanawiam się nad 

Tamronem 70-300 

Lub 

Nikkor 70-300 AF 

Obiektywy w cenie 300-400 używane. 

Teraz do sedna jak mój aparat nie posiada wbudowanego silnika 

To wiem Auto focus nie będzie działał trzeba ustawiać ręcznie. 

A teraz pytanie które mnie zastanawia czy obiektyw będzie pokazywał pomiar światła w wizjerze że jest za ciemno czy za jasno?

I czy jeżeli ustawie automatyczna przeslone lub czas to te tryby normalnie będą pracować? 

Czy tutaj też trzeba wszystko ręcznie 

Bo patrzę obiektyw z silnikiem VR itd...  Np nikkor 70-300 afs VR to jest 1200 za używany 

A nikkor 70-300 AF to 500nowy A używany 300-400.

Proszę o odpowiedź 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Tamrona 70-300 sobie daruj.

Miałem go w wersji na canona. Nawet w dziennej fotografii straszne mydło i ac. Przy próbach do AF było jeszcze gorzej.

Jeżeli myślisz o AF to może mały refraktorek? Teraz SW wypuścił dość obiecujący ED 70mm

https://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/language/en/info/p10419_Skywatcher-Teleskop-Evostar-72mm-f-6-ED-Apo-Refraktor.html

W obiektywie takiej ostrości i kontrastu nie uzyskasz jak w przyzwoitym ED czy APO.

 

Jeżeli te obiektywy mają mocowanie przeznaczone pod Twój aparat to nie powinno być problemu z ostrzeniem i całą resztą.

 

Edytowane przez Merarem
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcem teleskopu :)

Mam synte tylko chodzi mi o fotografie na ziemna i myślałem o jakimś nie drogim dobrym tele obiektywie. 

Tamron odpada miałem okazję używać ale tamron 150-600 ale toinny budżet 5k dlatego o nim pomyślałem a nikkor 

? I jak to jest z setupami 

 

 

Edytowane przez Dasionek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak - wszystkie Nikkory AF będą miały pomiar światła w Twoim body, jedynie AF nie będzie fizycznie działać, bo nie masz śrubokręta w body. Natomiast będziesz mógł ostrzyć ręcznie i w wizjerze pojawią Ci się strzałeczki i kropka, kiedy zlapiesz ostrość. 

Co do Nikkorów, to spróbuj znaleźć 180mm że światłem 2.8, on jako tako nadaje się do astrofoto, ponieważ ma w miarę łatwą do usunięcia aberrację chromatyczną, a wersja AF-S ma dokładnie ten sam układ optyczny co AF. Wszystkie Nikkory że światłem ponad 5.6 a do tego AF nie mają sensu przy astrofoto, ponieważ mają zbyt słabą rozdzielczość obrazu i masakryczną komę i aberrację chromatyczną. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzyj tę stronę i zastanów się nad tym czy jest sens wyrzucać kasę na poszczególne obiektywy: https://www.the-digital-picture.com/Reviews/ISO-12233-Sample-Crops.aspx?Lens=622&Sample=0&FLI=0&API=0&LensComp=0&CameraComp=0&SampleComp=0&FLIComp=0&APIComp=0

 

Na moje to odłóż trochę kasy i kup używanego Samyanga 135mm f/2.0 - nie znajdziesz nic lepszego. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Darula napisał:

Ja mam nikora AFs 70-300vr i jestem zadowolony kupiłem nowkę parę lat temu do dzisiaj mi służy silnik w AF czasem strzela bo upadł Raz ale poza tym obiektyw kozak 

Aaha dzięki za opinie a do jakiej ogniskowej daje rade co wychodzi przy 300

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Dasionek napisał:

Panowie dzięki za odpowiedź mi chodzi o fotografie naziemna kaczki ptaki

Ludzie. 

 

Nie polecam fotografować ruchomych obiektów, gdy nie działa AF. To jest po prostu skrajnie niewygodne i niewiele zdjęć Ci wyjdzie. AF jest bardzo przydatny.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MateuszW napisał:

Nie polecam fotografować ruchomych obiektów, gdy nie działa AF. To jest po prostu skrajnie niewygodne i niewiele zdjęć Ci wyjdzie. AF jest bardzo przydatny.

Wiem że nie wygodne zwłaszcza jak. Obiekt szybki ale co zrobisz jak budżet nie pozwala na coś z afs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.