Jump to content

Sprzedam Lunta 16x70

zbyszekzz
 Share

Recommended Posts

Witam

Zmiana miejsca zamieszkania wymusza zmiany i redukcje w sprzęcie.

Sprzedam świetną lornetkę Lunt Engineering - 16x70 FMC, seria MS. Lornetka pokazuję dokładnie to co opisano w teście na Astronocach Jest w nienagannym stanie. Stan bardzo dobry, brak rys czy wszelkich ubytków, zarówno na obudowie jak i optyce. W komplecie dekielki na obiektywy i okulary, pasek i solidny pokrowiec. Zwracam uwagę że posiada niezależne ostrzenie w każdym okularze. Pokrowiec cały, czysty nie uszkodzony. Cena 1700zł z wysyłką.

IMG_1877.JPG.811772aab9b674be299bf3a94a1c7f39.JPG

IMG_1879.thumb.JPG.6c7514ac43cc1923e0e7dd43ee638bea.JPGIMG_1883.JPG.b4233d1faac4c85e59f512cfd8c63336.JPGIMG_1884.JPG.eed662fe21fb35d115929abdef0ffeef.JPGIMG_1885.JPG.7aadaa9d227928b4b93b103fbd547e3c.JPGIMG_1887.thumb.JPG.ad06a4d085d29e3e2b2588246a69bd1e.JPGIMG_1888.thumb.JPG.5a4fad2be12d106a4e571084b13be479.JPGIMG_1895.JPG.25b019140a80a9407fbc8cf668898e7a.JPG

Godzinę temu, zbyszekzz napisał:

Witam

Sprzedaż aktualna

Miałem tę lornetkę ''w rękach'' przy okazji ubiegłotygodniowego zakupu od Zbyszka refraktora Bresser 102XS i powiem tak że naszła mnie nieodpartą chęć jej posiadania:D.Stan praktycznie sklepowy,idealna kolimacja,tylko brać!!! .Pozdrowionka Zbyszku.Krzysztof.

• Like 1

W dniu 8.06.2019 o 10:50, Krzysztof Panasiuk napisał:

Miałem tę lornetkę ''w rękach'' przy okazji ubiegłotygodniowego zakupu od Zbyszka refraktora Bresser 102XS i powiem tak że naszła mnie nieodpartą chęć jej posiadania:D.Stan praktycznie sklepowy,idealna kolimacja,tylko brać!!! .Pozdrowionka Zbyszku.Krzysztof.

Praktycznie robi wielką różnicę co widać na fotkach:original:.

Edited by peter5
  • Like 1

8 godzin temu, peter5 napisał:

Praktycznie robi wielką różnicę co widać na fotkach:original:.

Gdy Zbyszek wystawił do sprzedaży refraktor Bresser 102XS  też była informacja o jego stanie ,,praktycznie sklepowym'' czy też że jest ,,jak nowy,,. Zdecydowałem się na zakup opierając się na jego słowach a teleskop zobaczyłem na żywo dopiero w chwili finalizacji transakcji i nie żałuję ani złotówki bo telp rzeczywiście jest praktycznie jak nowy.Widziałem również tak jak pisałem powyżej ową lornetkę i ona też jest praktycznie jak nowa o ile oczywiście można tak powiedzieć o sprzęcie który jak powiedział Zbyszek ma 2 lata.Stan szkła,powłok,mechanika regulacji oraz ogólny wygląd nie budzi najmniejszych zastrzeżeń.Jeśli ktoś trafi na ,,pasjonata astronomii,,to zwykle taka osoba bardzo dba o swój sprzęt.I to tyle w temacie.Pozdrawiam.Krzysztof. /A ha -tak gwoli ścisłości. Nie jestem w żaden sposób spokrewniony ze Zbyszkiem ani też nie mam żadnego interesu by pomagać  przy sprzedaży:haha:.

6 godzin temu, zbyszekzz napisał:

Witam

Lornetka w rezerwacji, jedzie na testy. W przypadku zwrotu koszty przesyłki powrotnej pokrywa testujący wg. umowy na pw.

Pozdrawiam Zbyszek

Oby po takim powrocie nie wróciła rozkolimowana 

• Hans locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Our picks

• Droga Mleczna w dwóch gigapikselach
      Zdjęcie jest mozaiką 110 kadrów, każdy po 4 minuty ekspozycji na ISO 400. Wykorzystałem dwa teleskopy Takahashi Epsilon 130D i dwa aparaty Nikon D810A zamocowane na montażu Losmandy G11 wynajętym na miejscu. Teleskopy były ustawione względem siebie pod lekkim kątem, aby umożliwić fotografowanie dwóch fragmentów mozaiki za jednym razem.
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 47 replies
    • Przelot ISS z ogniskowej 2350 mm
      Cześć, po kilku podejściach w końcu udało mi się odpowiednio przygotować cały sprzęt i nadążyć za ISS bez stracenia jej ani razu z pola widzenia. Wykorzystałem do tego montaż Rainbow RST-135, który posiada sprzętową możliwość śledzenia satelitów.
      Celestron Edge 9,25" + ZWO ASI183MM. Czas ekspozycji 6 ms na klatkę, końcowy film składa się z grup 40 klatek stackowanych, wyostrzanych i powiększonych 250%.
      W przyszłości chciałbym wrócić do tematu z kamerką ASI174MM, która z barlowem 2x da mi podobną skalę, ale 5-6 razy większą liczbę klatek na sekundę.
      Poniżej film z przelotu, na dole najlepsza klatka.
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 70 replies
    • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
      Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.

W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.

Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 16 replies
    • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
      Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
        • Haha
        • Like
      • 43 replies
    • MARS 2020 - mapa albedo powierzchni + pełny obrót 3D  (tutorial gratis)
      Dzisiejszej nocy mamy opozycję Marsa więc to chyba dobry moment żeby zaprezentować wyniki mojego wrześniowego projektu. Pogody ostatnio jak na lekarstwo – od początku października praktycznie nie udało mi się fotografować. Na szczęście wrzesień dopisał jeśli chodzi o warunki seeingowe i udało mi się skończyć długo planowany projekt pełnej mapy powierzchni (struktur albedo) Marsa.
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 134 replies
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.