Skocz do zawartości

GSO 12".


defaa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. 

Przedmiotem sprzedaży jest teleskop Newtona GSO 12". Jeśli ktoś potrzebuje poznać dokładne parametry odsyłam do 
strony:https://www.teleskopy.pl/Teleskop-GSO-Dobson-12--DeLuxe-305/1500-M-CRF-(mikrofocuser-1:10,-chłodzenie-lustra,-model-980)-teleskopy-2039.html Stan teleskopu oceniam na bardzo dobry, tubus nie posiada żadnych rys, wyciąg chodzi idealnie, a montaż Dobsona również pozbawiony jest wad. Przy dobsonie dorabiałem jedynie rączki, które umożliwiają przenoszenie całości w dwie osoby oraz przykliłem piankę w miejscu, gdzie koniec tuby z lustrem głównym dotyka montażu, ponieważ każde uderzenie w montaż powoduje wibracje i nie potrzebne psucie kolimacji.

Teleskop bardzo dobrze trzyma kolimacje, od nowości lustra nie były wyjmowane, jedyne co to oczywiście nazbierało się na nich trochę kurzu, co nie ma praktycznie żadnego wpływu na otrzymywany obraz. 

Do teleskopu dołączam szukacz prosty 8x50 z krzyżem, koszyczek na baterie od chłodzenia lustra głównego oraz redukcję 2"/1,25. Oczywiście całość posiada zaślepki. 

Cena 2000 tysiące złotych nie podlega negocjacji. Teleskop jest naprawdę w bardzo dobrym stanie. Odbiór ze względu na gabaryty tylko osobisty w okolicach Ostrowa Wielkopolskiego lub Kalisza. Posiadam karton wraz z styropianem, który ułatwi transport i nie uszkodzi sprzętu. 

Zainteresowane osoby zapraszam na PW lub pod nr telefonu 666 615 411.

IMG_20190603_160344.jpg

IMG_20190603_160334.jpg

IMG_20190603_160314.jpg

IMG_20190603_160240.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Powód jest prosty, teleskop jest dla mnie za duży. Poza tym w mojej wsi niebo jest już tak zaświetlone, że napewno nie wykorzystam potencjału tego teleskopu. 

Nie, teleskop nie jest kupiony przeze mnie, jestem drugim właścicielem, ale znam osobę od której kupiłem go i wiem, że nie było przy nim zupełnie nic robione, lustra nie wyciąganie, śruby nie widziały śrubokręta, jest na nich oryginalna powłoka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Hans zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.