Skocz do zawartości

IC 1318 Atik + Canon 5DMarkII


Nowok76

Rekomendowane odpowiedzi

47 minut temu, Grzędziel napisał:

Czy dobrze rozumiem, te dwa zdjęcia wykonałeś w tym samym czasie (w takich samych warunkach) dwiema równoległymi tubami?

Wprawdzie fotka górna jest naświetlana znacznie dłużej, ale widać wyraźnie różnicę w jakości na korzyść CCD

Tak. Razem naświetlane. Z tym że canona dopaliłem następnej nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Grzędziel napisał:

Czy dobrze rozumiem, te dwa zdjęcia wykonałeś w tym samym czasie (w takich samych warunkach) dwiema równoległymi tubami?

Wprawdzie fotka górna jest naświetlana znacznie dłużej, ale widać wyraźnie różnicę w jakości na korzyść CCD

Canon to matryca kolorowa, a Atik z tego co rozumiem - mono. Czy maska Bayera nie ścina realnie sygnału o 1/4 na dzień dobry?

 

Zdjęcie z Canona ma:

krótszy czas (72%)

gorsze QE (przynajmniej 50% ale brakuje trochę źródeł do 5D),

mniejszą aperturę (80%)

dużo większy piksel (326%)

Te procenty - o dziwo - mnożą się prawie do jedności. Dlatego maska Bayera ma decydujące znaczenie.

Abstrahując oczywiście od gigantycznego FOV na plus dla Canona ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Behlur_Olderys napisał:

Te procenty - o dziwo - mnożą się prawie do jedności. Dlatego maska Bayera ma decydujące znaczenie

Jest jeszcze jeden bardzo istotny czynnik na korzyść Atika - filtr Ha. On mu sporo "ułatwia" robotę, choć liczbowo tego nie ujmę :)

 

Ale co innego mnie tu przykuło - to zdjęcie z pełnej klatki w TS65 :) Gratuluję świetnego wyniku. Może nie jest perfekcyjnie, ale bardzo dobrze. Jakaś mikro nie osiowość chyba jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Behlur_Olderys napisał:

Canon to matryca kolorowa, a Atik z tego co rozumiem - mono. Czy maska Bayera nie ścina realnie sygnału o 1/4 na dzień dobry?

 

Zdjęcie z Canona ma:

krótszy czas (72%)

gorsze QE (przynajmniej 50% ale brakuje trochę źródeł do 5D),

mniejszą aperturę (80%)

dużo większy piksel (326%)

Te procenty - o dziwo - mnożą się prawie do jedności. Dlatego maska Bayera ma decydujące znaczenie.

Abstrahując oczywiście od gigantycznego FOV na plus dla Canona ;)

 

Wszystko się zgadza :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, MateuszW napisał:

Jest jeszcze jeden bardzo istotny czynnik na korzyść Atika - filtr Ha. On mu sporo "ułatwia" robotę, choć liczbowo tego nie ujmę :)

 

Ale co innego mnie tu przykuło - to zdjęcie z pełnej klatki w TS65 :) Gratuluję świetnego wyniku. Może nie jest perfekcyjnie, ale bardzo dobrze. Jakaś mikro nie osiowość chyba jest. 

Zgadza się. Sam doprowadziłem do nieosiowosci przykręcając matrycę bez jednej podkładki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A w jaki sposób zrobiłeś osiowość obu TS. Sam chciałbym zrobić takie rozwiązanie aby jednocześnie focić L i kolory. Niestety zgodność osi musi być bardzo duża (kadry muszą się pokrywać). W jaki sposób zrobiłeś regulację? Można prosić o fotkę setupu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, AWE napisał:

A w jaki sposób zrobiłeś osiowość obu TS. Sam chciałbym zrobić takie rozwiązanie aby jednocześnie focić L i kolory. Niestety zgodność osi musi być bardzo duża (kadry muszą się pokrywać). W jaki sposób zrobiłeś regulację? Można prosić o fotkę setupu?

Jedną tubę mam przymocowaną obejmami bez regulacji, drugą z regulacją.

Pierwszą ustawiłem tak żeby mieć jasną gwiazdę w centrum kadru. Drugą tubę w LIVE View  regulowałem tak żeby ta sama gwiazda znalazła się w centrum kadru.

Wszystko "na oko"  :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.