Jump to content
Nowok76

IC 1318 Atik + Canon 5DMarkII

Recommended Posts

Czy dobrze rozumiem, te dwa zdjęcia wykonałeś w tym samym czasie (w takich samych warunkach) dwiema równoległymi tubami?

Wprawdzie fotka górna jest naświetlana znacznie dłużej, ale widać wyraźnie różnicę w jakości na korzyść CCD

47 minut temu, Grzędziel napisał:

Czy dobrze rozumiem, te dwa zdjęcia wykonałeś w tym samym czasie (w takich samych warunkach) dwiema równoległymi tubami?

Wprawdzie fotka górna jest naświetlana znacznie dłużej, ale widać wyraźnie różnicę w jakości na korzyść CCD

Tak. Razem naświetlane. Z tym że canona dopaliłem następnej nocy.

masz filtr uv/ir cut w Canonie?

2 godziny temu, Grzędziel napisał:

Canon to matryca kolorowa, a Atik z tego co rozumiem - mono. Czy maska Bayera nie ścina realnie sygnału o 1/4 na dzień dobry?

Zdjęcie z Canona ma:

krótszy czas (72%)

gorsze QE (przynajmniej 50% ale brakuje trochę źródeł do 5D),

mniejszą aperturę (80%)

dużo większy piksel (326%)

Te procenty - o dziwo - mnożą się prawie do jedności. Dlatego maska Bayera ma decydujące znaczenie.

Abstrahując oczywiście od gigantycznego FOV na plus dla Canona ;)

SUPERowo Ci to wyszło!

Mistrzostwem świata byłoby palenie luminancji ATIKiem i w tym samym czasie drugą rurą RGB:g:

35 minut temu, Behlur_Olderys napisał:

Te procenty - o dziwo - mnożą się prawie do jedności. Dlatego maska Bayera ma decydujące znaczenie

Jest jeszcze jeden bardzo istotny czynnik na korzyść Atika - filtr Ha. On mu sporo "ułatwia" robotę, choć liczbowo tego nie ujmę :)

Ale co innego mnie tu przykuło - to zdjęcie z pełnej klatki w TS65 :) Gratuluję świetnego wyniku. Może nie jest perfekcyjnie, ale bardzo dobrze. Jakaś mikro nie osiowość chyba jest. 

Godzinę temu, Behlur_Olderys napisał:

Canon to matryca kolorowa, a Atik z tego co rozumiem - mono. Czy maska Bayera nie ścina realnie sygnału o 1/4 na dzień dobry?

Zdjęcie z Canona ma:

krótszy czas (72%)

gorsze QE (przynajmniej 50% ale brakuje trochę źródeł do 5D),

mniejszą aperturę (80%)

dużo większy piksel (326%)

Te procenty - o dziwo - mnożą się prawie do jedności. Dlatego maska Bayera ma decydujące znaczenie.

Abstrahując oczywiście od gigantycznego FOV na plus dla Canona ;)

Wszystko się zgadza :-)

Godzinę temu, Tom-cio napisał:

SUPERowo Ci to wyszło!

Mistrzostwem świata byłoby palenie luminancji ATIKiem i w tym samym czasie drugą rurą RGB:g:

Do tego dążę, ale zestaw canonowski ma za duży FOV.

48 minut temu, MateuszW napisał:

Jest jeszcze jeden bardzo istotny czynnik na korzyść Atika - filtr Ha. On mu sporo "ułatwia" robotę, choć liczbowo tego nie ujmę :)

Ale co innego mnie tu przykuło - to zdjęcie z pełnej klatki w TS65 :) Gratuluję świetnego wyniku. Może nie jest perfekcyjnie, ale bardzo dobrze. Jakaś mikro nie osiowość chyba jest. 

Zgadza się. Sam doprowadziłem do nieosiowosci przykręcając matrycę bez jednej podkładki.

A w jaki sposób zrobiłeś osiowość obu TS. Sam chciałbym zrobić takie rozwiązanie aby jednocześnie focić L i kolory. Niestety zgodność osi musi być bardzo duża (kadry muszą się pokrywać). W jaki sposób zrobiłeś regulację? Można prosić o fotkę setupu?

Żółta kartka mistrzu, winieta, ciapaki nie usunięte..... eeeee nie nooooo....

21 minut temu, AWE napisał:

A w jaki sposób zrobiłeś osiowość obu TS. Sam chciałbym zrobić takie rozwiązanie aby jednocześnie focić L i kolory. Niestety zgodność osi musi być bardzo duża (kadry muszą się pokrywać). W jaki sposób zrobiłeś regulację? Można prosić o fotkę setupu?

Jedną tubę mam przymocowaną obejmami bez regulacji, drugą z regulacją.

Pierwszą ustawiłem tak żeby mieć jasną gwiazdę w centrum kadru. Drugą tubę w LIVE View  regulowałem tak żeby ta sama gwiazda znalazła się w centrum kadru.

Wszystko "na oko"  :-)

4 minuty temu, _Spirit_ napisał:

Żółta kartka mistrzu, winieta, ciapaki nie usunięte..... eeeee nie nooooo....

Następnym razem bardziej się przyłożę :-)