Skocz do zawartości

Sadr z balkonu


_vk_

Rekomendowane odpowiedzi

Takie trochę (2sztuki) to całkowicie nic nie daje! 

A nawet śmiem twierdzić że szkodzi. 

Do stackowania potrzebujesz minimum 3 plików inaczej program nie potrafi nic zdziałać z plikami. 

 

Po co różne ISO? Trzeba było wstawić 2 pliki z 800 i 1600 osobno. 

 

Napisałeś brak flatow a linijkę wyżej że zrobiłeś 2szt. Wiec jak?

Mi taki test nic nie daje.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, _vk_ napisał:

Taka testowa fotka obrobiona darmowym softem. DSS, Fitswork, Gimp. 90x44sek iso 800 i 1600. Jupiter 21M F/11 + Canon 600d. Trochę darków, 2x  flat i bias. Centrum Cze-wy i brak filtrów robi swoje.

a32_11.jpg

F/11? To trochę za ciemno. Nie zwalaj na filtry, ani na środek miasta. Jak fotka testowa to trzeba było na pełnej dziurze robić ;) No i jak testowa to daruj sobie w ogóle kalibrację. Doda Ci więcej szumu, niż już jest.

 

 

 

@Tayson brak flatów a brak filtrów to dwa różne braki, tu jest tylko jeden ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, _vk_ napisał:

Taka testowa fotka obrobiona darmowym softem. DSS, Fitswork, Gimp. 90x44sek iso 800 i 1600. Jupiter 21M F/11 + Canon 600d. Trochę darków, 2x  flat i bias. Centrum Cze-wy i brak filtrów robi swoje.

a32_11.jpg

 

 

Przepraszam najmocniej ale wydaje mi się że chyba dokonałeś jakiejś operacji na zdjęciu (jakby to było oglądane z drugiej strony szyby/kosmosu) o ile na wikipedia.org Sadr jest OK?

 

Siema

 

sadr.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, że to sprawdziłeś. Wyglądało jak po operacji w paint "przerzuć w pionie" cycuś takiego.

 

Przez moment zastanawiałem się czy może to to samo zjawisko co bywa w wizualu na pewnych typach teleskopów i "nie wypada się czepiać"  ;)

ale potem doszedłem do wniosku, że w astrofotografii trzeba jednak prostować obraz bo inaczej u jednych ramiona spiralne galaktyk rozwijałyby się w lewo, a u drugich w prawo ;)

 

Sadr to nazwa nadana z arabskiego języka gdzie ma oznaczać "pierś kury".

 

Siema

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dodałem filtr Svbony CLS eos clip. 50 klatek po 88 sek. ekspozycji. Reszta bez zmian. Kadr też troszkę zmieniony, bo miałem nadzieję, że pokaże się rożek (troszkę majaczy u góry kadru). Tym razem brak darków. (zapomniałem, check lista by się przydała). Balkon ogranicza czas focenia do ok 2h, potem Sadr kryje się za daszkiem.

Group1_4b.jpg

Edytowane przez _vk_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.