Skocz do zawartości

RaspberryPi / komputer przystosowany do astro i astrofoto


Sebo_b

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

sprzedam RaspberryPi 3 B+ złożony do potrzeb astro (w tym astrofotograficznych). Komputerek w estetycznej obudowie z paskami pozwalającymi ją przypiąć do nogi montażu, wyposażony w dobry moduł GPS (Raspberry nie ma zegara czasu rzeczywistego, poza tym nie trzeba wklepywać położenia, bardzo szybko łapie fixa). Moje dwa zdjęcia zrobione tym zestawem (M51 i M81) można znaleźć na forum. Zestaw jest złożony, nie trzeba lutować, dopasowywać, zaklejać diod taśmą, itd - jak znalazł jeśli ktoś się zastanawia nad pójściem w Indi / Kstars / Ekos.

 

Aktualnie zainstalowany i skonfigurowany przeze mnie jest tam Raspbian w wersji testing. Wszystko działa (indi ze sterownikami do ASI i EQMod, wifi jako klient + AP, indi-web, KStars/Ekos, VNC, Chrony, GPSD), jednak jest to setup dla ludzi znających Linuxa (konfigurowałem wszystko "ręcznie"). Mogę ten setup pozostawić (trochę czyszczenia z prywatnych danych mnie czeka), albo mogę wrzucić Astroberry Server dla osób mniej zaawansowanych z Linuxa (bądź oczekujących supportu na forum). Podobno (info z forum) za $99 da się też kupić licencję na AsiAir, który powinien na tym sprzęcie bez problemów chodzić.

 

W zestawie (razem z cenami ze sklepu, nie rozbijam zestawu):

Raspberry Pi 3 model B+ 179PLN

SparkFun XA1110 - moduł GPS MediaTek MT3333 259PLN
Obudowa Raspberry Pi Model 15PLN
Karta pamięci Kingston microSD 32GB 80MB/s UHS-I klasa 10 28PLN
Radiator z taśmą termoprzewodzącą 3.50PLN

Razem ~480PLN za części + składanie zestawu. Cana jaka mnie interesuje to 350PLN (koszty wysyłki po mojej stronie).
 

 

20190608_171537.jpg

20190608_171506.jpg

20190608_171520.jpg

20190608_172119.jpg

Edytowane przez Sebo_b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.