Skocz do zawartości

Jaka kamera po DSLR


Gość M.M.M.

Rekomendowane odpowiedzi

W moim refraktorze pole jest dość duże. To raczej nie będzie przeszkodą. 

Canon 6D ma pełną klatkę i na pewno szumi mniej, ale raczej zostanę przy tym co mam i dodatkowo wezmę mono. I tak najważniejsze teraz to zbierać materiał i uczyć się obróbki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, M.M.M. napisał:

Canon 6D ma pełną klatkę i na pewno szumi mniej

Mniej od chłodzonej kamery? No na pewno nie. Szum termiczny to główny kłopot w dobrej lustrzance, bo on po prostu musi być i to duży, jeśli nie ma chłodzenia. Więc kamerka, nawet jeśli ma większy szum odczytu, to i tak wygrywa ostatecznie z powodu prawie braku szumu termicznego.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@M.M.M. To jest ts 71/420? To zależy też co chcesz fotografować? Tylko małe galaktyki? Sam śledzę ten temat bo szukam czegoś dla siebie, ale z faktu że jestem amatorem, chciałbym robić też te popularne obiekty bo ich nigdy nie robiłem. Ja na ogniskowej 510mm już nie mogę złapać pełnej NGC 7000 przy aps c a co dopiero gdybym miał mała ccd. Weź właśnie to pod uwagę, że twój dslr ma matrycę 23x 15 mm a atik 8x6 w przybliżeniu :) wytnij sobie z twojego fov 1/3 i tyle Ci pokaże atik. Oczywiście nie chce tu robić antyreklamy :D no i jeśli się nie mylę bo sam dopiero próbuje rozgryzc ten temat. Jesli się mylę to chętnie sam dowiem się jak to jest z tym wszystkim 

Edytowane przez danon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.06.2019 o 12:11, MateuszW napisał:

Wiadomo, jest pewne ryzyko, ale moim zdaniem bardzo niewielkie. Brak recenzji wynika raczej z niedawnego jej wydania i zapewne małej popularności samej marki (bo się każdy boi...). Jest jedna pozytywna opinia klienta na Ali.

Korespondowałem z przedstawicielem tego sklepu w sprawie kamer. Dowiedziałem się że kamery chłodzone przez cold finger, bufor RAM 512MB. 

 

Natomiast tutaj jest chyba klon ASI1600 color https://www.astroshop.pl/aparaty-do-astrofotografii/touptek-aparat-fotograficzny-atr3-16000-kpa-cooled-deep-sky-color/p,57623#tab_bar_0_select

 

Edytowane przez M.M.M.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, M.M.M. napisał:

Chodziło mi już konkretnie o ToupTek z astroshop. Na Ali to ja wiem ze wszystko jest, ale zanim przyjdzie plus nie wiadomo jak później z reklamacją. Za dużo zachodu.  Po prostu wolałbym coś kupić na miejscu tu ;)

Edytowane przez danon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.