Skocz do zawartości

BI-COLOR


Tayson

BI-color  

49 użytkowników zagłosowało

  1. 1. W którą stronę mam iść z BIcolor?



Rekomendowane odpowiedzi

31 minut temu, Tayson napisał:

Wszystkie uwagi mile widziane :)

 

 

Zapomniałeś cokolwiek dodać o tym obiekcie, a czytają nas i laicy.

 

Mgławica Pelikan (znana również jako IC 5070 oraz IC 5067) ma na niebie rozmiar cztery razy większy powierzchniowo a dwa razy kątowo wiekszy niż Księżyc w pełni.
Cała struktura szybko zmieni kształt i za kilka milionów lat będzie diametralnie inna, może mniej atrakcyjna, dlatego ...

Spieszmy się fotografować mgławice - tak szybko odchodzą !

 

Siema

p.s.

Ślij na APOD! (jedynkę)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem która wersja....ale wyjaśnijcie przy okazji, co oznaczają wobec tego te kolory. Rozumiem, że można mapować "na wizual". A jeśli inaczej to?...

edit: wyobrażam sobie, że warto byłoby tak podawać kolor, żeby to cokolwiek, przynajmniej jakościowo, znaczyło.

Edytowane przez ryszardo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ryszardo napisał:

Nie wiem która wersja....ale wyjaśnijcie przy okazji, co oznaczają wobec tego te kolory. Rozumiem, że można mapować "na wizual". A jeśli inaczej to?...

edit: wyobrażam sobie, że warto byłoby tak podawać kolor, żeby to cokolwiek, przynajmniej jakościowo, znaczyło.

To jest całkowicie przypadkowa paleta, dowolne przekształcenie sygnałów Ha i OIII. Nie ma nic wspólnego z paletą np. HST i jest całkowicie dowolną interpretacją autora.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wessel napisał:

To jest całkowicie przypadkowa paleta, dowolne przekształcenie sygnałów Ha i OIII. Nie ma nic wspólnego z paletą np. HST i jest całkowicie dowolną interpretacją autora.

Edytowane 2 minuty temu przez wessel

Rozumiem, a czy istnieje jakiś software pozwalający np. na pokazanie ( na osobnym, opisanym pasku z przejściami barwnymi, czy jakoś tak) co pokazuje po danej obróbce dany kolor, tzn.  ile szacunkowo jest tu określonego gazu (w bicolor Ha i OIII, w HST odpowiedni Ha, OIII i SII). Byłoby to praktyczne narzędzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.06.2019 o 21:35, Tayson napisał:

Co przewazylo u głosujących na nr2 ze dokonali tego wyboru? 

U mnie to, że kolory wydają się bardziej różnorodne, paleta barw jest większa (tak się wydaje, nie sprawdzałem liczbowo). No i jakoś tak dynamiczniej to wygląda. A ostatni czynnik, drugorzędny to że te kolory są dla mnie po prostu ładniejsze :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.