Skocz do zawartości

zdjęcia z "IV warsztaty Teleskopy.pl"


MateuszZ.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Moje zdjęcia są pod adresem : http://www.inside.krakow.pl/teleskopy/2

 

zdjęcia Łukasza M: http://www.inside.krakow.pl/teleskopy/1

 

A WASZE?

 

Fajnie jakby linki do zdjęć z warsztatów zostały zebrane do kupy tak jak to zrobił Janusz W. ze zdjęciami z Jachranki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie jakby linki do zdjęć z warsztatów zostały zebrane do kupy tak jak to zrobił Janusz W. ze zdjęciami z Jachranki

 

Problem Mateuszu polega na tym, że wiele osób miało aparaty cyfrowe i robiło zdjęcia bez opamiętania :) Tych zdjęć jak szacuję jest grubo ponad 1000szt. i tu tkwi problem. Są jeszcze fotki wykonane na kliszach i jeszcze nie wywołane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ten weekend mamy ambitne plany zmontowania materiału z

SVHS-a jaki Sebastian nagrał.

Jest tego ok. 45 minut. Myśle że wystarczy. Niestety trudno jest filmować imprezy nocne bez reflektorów ( ale jak chcecie na następny raz Seba weźmie tak ze 2 po 500 W :) ) . Dlatego materiał to głównie: obserwacje zaćmienia nad ranem ( i trudno znaleźć ujęcie niepiwne :))) ) oraz wykłady.

 

Po zrobieniu filmu, wrzucimy to na serwer w wersji DivX lub mpg-2.

 

Jeśli ktoś robił zdjęcia i chce je udostępnić to służymy miejscem na serwerze oraz pomocą w ułożeniu prostego HTML-a

 

Pozdrawiam

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zdjec to przylaczam sie do Ciebie Lukaszu i pomyslu zrobienia wspolnej galerii na teleskopy.pl.

 

Tak wiec goraca prosba do wszystkich uczestnikow warsztatow o przeslanie nam zdjec,

adres ftp-a:

 

inside.krakow.pl

user:inside_ftp

pass: pytac na priva sebastian@j.j.pl,

 

i jeszcze mala prosba o ile to mozliwe, na ftp-ie jest katalog teleskopy 2003 kazdy niech stworzy w nim swoj katalog najlepiej imie i nazwisko lub z krotkim plikiem tekstowym czyje to zdjecia zebysmy wiedzieli, i mile widziane zdjecia w rozdzielczosciach 720x540 pixeli lub wiecej pozwoli nam to na ewentualne uzycie ich i wkomponowanie wybranych do filmu o ile wyrazicie na to zgode :) i prawa autorskie :D

 

pozdrawiam

Seba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć Tomku, odpowiem tak, chęci, a realia to dwie różne sprawy.

Pomimo zapału, jaki w nas drzemie z Łukaszem to jak na razie wszystko się sprzeciwiło przeciwko. Ja jak na razie mam urwanie głowy z kampanią fundacji "O świat przyjazny dziecku" przeznaczonej na cel ochrony dzieci w kryzysie i pozostawionych bez opieki i w tej chwili jest to dla mnie priorytet, na dodatek Łukasz na jakiś czas opuścił gród Smoka Wawelskiego i wyemigrował mi w domowe pielesze, a na odległość to trudno to przedsięwzięcie zrealizować. Proszę, więc o cierpliwość, nadchodzą wakacje tak, że postaramy się wygospodarować czas i zrealizować to, co obiecaliśmy, by słów nie rzucać na wiatr....

Obiecuję, że na film nie będziecie musieli tyle czekać, co na objawienie się zdjęć Pana ... ;)

Prosimy o cierpliwość i wyrozumienie.

 

Pozdrawiam

Seba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

W końcu uporałem się ze swoimi zdjęciami i efekt mojej pracy wrzuciłem na swoją stronkę: telewy.republika.pl (w menu różne jest odsyłacz IV Warsztaty teleskopy.pl). Są tam moje wspomnienia z Warsztatów, zdjęcia z zaćmienia oraz trochę zwykłych fotek. Wszystkich zainteresowanych zapraszam.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sobie przeglądnąłem i mam jedną (drobną ale jednak) uwagę.

 

[...]Pogoda naprawdę dopisała, zrobiłem sobie więc przechadzkę i popatrzyłem w przeróżne teleskopy rozpoczynając od, jakże mogłoby być inaczej, Waldkowego Takahasi, jednak wspomnę również Newtony, trochę większe Newtony, znowu te duże, również Tały, SCT10” z tych większych[...]

 

Odnośnik z podkreślonego słowa prowadzi do zdjęcia teleskopu w systemie cassegraina :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.