Jump to content

zdjęcia z "IV warsztaty Teleskopy.pl"


Recommended Posts

popieram, trzeba ten wątek jakoś odświeżać. Może wypalić płytkę ze zdjęciami i filmem, który ma powstac na bazie nagrać VHS???

 

To byłby niezły czad i dokument!!!

 

Przemas

Link to comment
Share on other sites

Fajnie jakby linki do zdjęć z warsztatów zostały zebrane do kupy tak jak to zrobił Janusz W. ze zdjęciami z Jachranki

 

Problem Mateuszu polega na tym, że wiele osób miało aparaty cyfrowe i robiło zdjęcia bez opamiętania :) Tych zdjęć jak szacuję jest grubo ponad 1000szt. i tu tkwi problem. Są jeszcze fotki wykonane na kliszach i jeszcze nie wywołane.

Link to comment
Share on other sites

W ten weekend mamy ambitne plany zmontowania materiału z

SVHS-a jaki Sebastian nagrał.

Jest tego ok. 45 minut. Myśle że wystarczy. Niestety trudno jest filmować imprezy nocne bez reflektorów ( ale jak chcecie na następny raz Seba weźmie tak ze 2 po 500 W :) ) . Dlatego materiał to głównie: obserwacje zaćmienia nad ranem ( i trudno znaleźć ujęcie niepiwne :))) ) oraz wykłady.

 

Po zrobieniu filmu, wrzucimy to na serwer w wersji DivX lub mpg-2.

 

Jeśli ktoś robił zdjęcia i chce je udostępnić to służymy miejscem na serwerze oraz pomocą w ułożeniu prostego HTML-a

 

Pozdrawiam

Łukasz

Link to comment
Share on other sites

Co do zdjec to przylaczam sie do Ciebie Lukaszu i pomyslu zrobienia wspolnej galerii na teleskopy.pl.

 

Tak wiec goraca prosba do wszystkich uczestnikow warsztatow o przeslanie nam zdjec,

adres ftp-a:

 

inside.krakow.pl

user:inside_ftp

pass: pytac na priva sebastian@j.j.pl,

 

i jeszcze mala prosba o ile to mozliwe, na ftp-ie jest katalog teleskopy 2003 kazdy niech stworzy w nim swoj katalog najlepiej imie i nazwisko lub z krotkim plikiem tekstowym czyje to zdjecia zebysmy wiedzieli, i mile widziane zdjecia w rozdzielczosciach 720x540 pixeli lub wiecej pozwoli nam to na ewentualne uzycie ich i wkomponowanie wybranych do filmu o ile wyrazicie na to zgode :) i prawa autorskie :D

 

pozdrawiam

Seba

Link to comment
Share on other sites

 • 3 weeks later...

Cześć Tomku, odpowiem tak, chęci, a realia to dwie różne sprawy.

Pomimo zapału, jaki w nas drzemie z Łukaszem to jak na razie wszystko się sprzeciwiło przeciwko. Ja jak na razie mam urwanie głowy z kampanią fundacji "O świat przyjazny dziecku" przeznaczonej na cel ochrony dzieci w kryzysie i pozostawionych bez opieki i w tej chwili jest to dla mnie priorytet, na dodatek Łukasz na jakiś czas opuścił gród Smoka Wawelskiego i wyemigrował mi w domowe pielesze, a na odległość to trudno to przedsięwzięcie zrealizować. Proszę, więc o cierpliwość, nadchodzą wakacje tak, że postaramy się wygospodarować czas i zrealizować to, co obiecaliśmy, by słów nie rzucać na wiatr....

Obiecuję, że na film nie będziecie musieli tyle czekać, co na objawienie się zdjęć Pana ... ;)

Prosimy o cierpliwość i wyrozumienie.

 

Pozdrawiam

Seba

Link to comment
Share on other sites

Witam,

 

W końcu uporałem się ze swoimi zdjęciami i efekt mojej pracy wrzuciłem na swoją stronkę: telewy.republika.pl (w menu różne jest odsyłacz IV Warsztaty teleskopy.pl). Są tam moje wspomnienia z Warsztatów, zdjęcia z zaćmienia oraz trochę zwykłych fotek. Wszystkich zainteresowanych zapraszam.

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

No to sobie przeglądnąłem i mam jedną (drobną ale jednak) uwagę.

 

[...]Pogoda naprawdę dopisała, zrobiłem sobie więc przechadzkę i popatrzyłem w przeróżne teleskopy rozpoczynając od, jakże mogłoby być inaczej, Waldkowego Takahasi, jednak wspomnę również Newtony, trochę większe Newtony, znowu te duże, również Tały, SCT10” z tych większych[...]

 

Odnośnik z podkreślonego słowa prowadzi do zdjęcia teleskopu w systemie cassegraina :).

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
 • Our picks

  • Migracja Astropolis na nowy serwer - opinie
   Kilka dni temu mogliście przeczytać komunikat o wyłączeniu forum na dobę, co miało związek z migracją na nowy serwer. Tym razem nie przenosiłem Astropolis na większy i szybszy serwer - celem była redukcja dosyć wysokich kosztów (ok 17 tys rocznie za dedykowany serwer z administracją). Biorąc pod uwagę fakt, że płacę z własnej kieszeni, a forum jest organizacją w 100% non profit (nie przynosi żadnego dochodu), nie znalazłem w sobie uzasadnienia na dalsze akceptowanie tych kosztów.
    • Thanks
    • Like
   • 60 replies
  • Droga Mleczna w dwóch gigapikselach
   Zdjęcie jest mozaiką 110 kadrów, każdy po 4 minuty ekspozycji na ISO 400. Wykorzystałem dwa teleskopy Takahashi Epsilon 130D i dwa aparaty Nikon D810A zamocowane na montażu Losmandy G11 wynajętym na miejscu. Teleskopy były ustawione względem siebie pod lekkim kątem, aby umożliwić fotografowanie dwóch fragmentów mozaiki za jednym razem.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 48 replies
  • Przelot ISS z ogniskowej 2350 mm
   Cześć, po kilku podejściach w końcu udało mi się odpowiednio przygotować cały sprzęt i nadążyć za ISS bez stracenia jej ani razu z pola widzenia. Wykorzystałem do tego montaż Rainbow RST-135, który posiada sprzętową możliwość śledzenia satelitów.
   Celestron Edge 9,25" + ZWO ASI183MM. Czas ekspozycji 6 ms na klatkę, końcowy film składa się z grup 40 klatek stackowanych, wyostrzanych i powiększonych 250%.
   W przyszłości chciałbym wrócić do tematu z kamerką ASI174MM, która z barlowem 2x da mi podobną skalę, ale 5-6 razy większą liczbę klatek na sekundę.
   Poniżej film z przelotu, na dole najlepsza klatka.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 73 replies
  • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
   Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.
    
   W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.
    
   Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 17 replies
  • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
   Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
    • Haha
    • Like
   • 43 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.