Skocz do zawartości

"Mur" w Bikolorze


Nowok76

Rekomendowane odpowiedzi

53 minuty temu, Tayson napisał:

jak tworzysz G?

Z połączenia sygnału Ha i OIII.

Składam tak :

Ha (RED) dolna warstwa . U góry OIII (BLUE) blend mode screen. Mam dwie podstawowe warstwy. Tutaj kolorystyka jest fioletowa.

Potem kopiuję Ha i OII , wciskam je pomiędzy wcześniejsze warstwy. Z tym że OIII robię na zielono z blend mode screen. Ale ważna rzecz , tak przygotowany zielony kanał OIII

nakładam na Ha z blend mode "multiple". Następna ważna sprawa, mianowicie zielony OIII nakładam na kopię Ha używając "cliping mask".  

Powstają cztery warstwy. Dwie dodatkowe zielone warstwy Ha i OIII powodują że traci się fioletowa dominanta głównie w tle , co powoduje że tło ma naturalny czarny kolor.

 

Oczywiście bawię się suwaczkami :-)

 

Tutaj jest ta metoda dokładniej opisana    http://www.starrywonders.com/bicolortechniquenew.html

 

P.S. Zapomniałem dodać że tak przygotowaną kolorystykę użyłem jako kolor do luminacji.

       Tak samo postępuję w obróbce HST

Edytowane przez Nowok76
skleroza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Nowok76 napisał:

Z połączenia sygnału Ha i OIII.

Składam tak :

Ha (RED) dolna warstwa . U góry OIII (BLUE) blend mode screen. Mam dwie podstawowe warstwy. Tutaj kolorystyka jest fioletowa.

Potem kopiuję Ha i OII , wciskam je pomiędzy wcześniejsze warstwy. Z tym że OIII robię na zielono z blend mode screen. Ale ważna rzecz , tak przygotowany zielony kanał OIII

nakładam na Ha z blend mode "multiple". Następna ważna sprawa, mianowicie zielony OIII nakładam na kopię Ha używając "cliping mask".  

Powstają cztery warstwy. Dwie dodatkowe zielone warstwy Ha i OIII powodują że traci się fioletowa dominanta głównie w tle , co powoduje że tło ma naturalny czarny kolor.

Mhmm... Czy na tak spreparowanym obrazku jakikolwiek kolor jest "naturalny"? A może właśnie chodzi o to, żeby nie było "naturalnie"? :emotion-5:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co znaczy według Ciebie naturalny? I co masz na myśli pisząc "spreparowanym"?

Rozumiesz mechanizm rejestracji obrazu w paśmie zjonizowanego wodoru i tlenu i jego odwzorowanie w palecie SHO/HST?

Edytowane przez RadekK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.